Probleem vennaga.

Mul on väike vend, saab 15. novembril 9-aastaseks. Võiks juba loota, et ta pole enam eriti titaliku käitumisega ja oskab enda eest seista. Aga...
Minu vaatepunktist on ta igatahes memmekas kitupunn . Olgu, kehv sõnavalik, aga ma ei tea tõesti enam... Memmekas sellepärast, et kui keegi talle midagi halba ütleb, siis ta ei astu enda kaitseks välja. Kui keegi meie pereliigetest teda sõimab (mida tuleb väikevendade puhul ikka aeg-ajalt ette), siis ta ei tee väljagi. Aga kui keegi tema "sõpradest" (ta eksikombel arvab, et kõik tuttavad on sõbrad!) teda sõimab, ei julge ta midagi vastu ka öelda (nii palju, kui ma näinud olen eemalt). Ja kui ükskord üks tema tuttav võttis talt 25.- ära, siis ta ei teinud midagi, nutunägu tuli ette ja hakkas koju minema. Aga mina ja mu sõbranna tõttasime appi ja nõudsime raha tagasi. Aga ega ma alati ka ei saa oma venna eest seista. Näiteks kord, kui mind kohal polnud, võeti talt kuukaart ja tema sõbralt mobiiltelefon ära. Venna jutu järgi umbes 4. klassist täiesti avalikus kohas, aga kedagi läheduses polnud. Ja olid niisama ära andnud, midagi ette ei võtnud. Ma ei usu, et nad kasvõi korra oleksid vastupanu osutanud ja öelnud, et ai anna, aga nemad, kaks äbarikku, andsid. Röövlid ajasid veel juttu, et nende vanemad on politseist ja nad peavad oma asjad neile andma. Kes seda juttu küll usuks! Ja kui isa pahandab vennaga või kui vend enda tahtmist ei saa, läheb ta oma tuppa oma voodisse, tekk üle pea ja pillib seal. Veel titelikumat käitumist annab peaaegu 9-aastaselt poisilt oodata!
Kitupunn on mu vend sellepärast, et kogu aeg kannab emale (mitte isale, ikka emale) ette, mida mina ja mu vanem õde teeme. "Mannu ja Trollu jäid jälle bussist maha, Mannu ja trollu jooksid punase tulega üle tee, Mannu ja Trollu lõid mind täna, Mannu ja Trollu võtsid mult mu kaisukaru ära" (Meie hüüdnimed on "Mannu" ja "Trollu"). Aga isale ei julge ta midagi öelda, isa ta kardab. Ehk sellepärast, et isa pole mu vennast eriti heal arvamusel - vennal on pikad juhtmed. Talle ei jõua miski kunagi kohale. Peab kõike mitu korda seletama. isa on meil närviline inimene ja selline käitumine ajab teda närvi. Lisaks sellele on mu vennal mölapidamatus - räägib kogu aeg. Nii ja siis ajab see meid kõiki närvi. Ta räägib isegi iseendaga koguaeg.
Nii, aga ma ei taha ka, et mu vennast saaks täielik möku ja klassi peksupoiss, sest tema ei oska enda eest seista. Mida teha?
Täna on meie ülejäänud elu esimene päev.

su kirja lugedes tekkis mul kange tahtmine ka oma vennast mõned read kirja panna. nimelt on ta 13 aastane ja ikka tunduvalt memmekm, kui sinu vend.
hommikul tõuseb suure vaevaga üles, et kooli minna, käib pesemas ära ja kohe ema voodisse edasi pikutama. mina alati ütlen, et mida sa lased tal selline memmekas olla, aga ema ütleb et tuleb aeg, kui ta nagunii suureks saab. vb on asi hoopis soos, poisid ju olevatki 2 aastat plikade arengust maas...
kodus olles vahel õigust nõudes, ta räuskab ...ja piinlikkust ta ikka ei tunne.
seda ka, et meie omavaheline läbisaamine on 0.
Viimati muutis barker, 10 Nov 2006, 00:56, muudetud 2 korda kokku.

Äkki näed sa pindu oma venna silmas ning palki oma silmas ei näe... su jutust kostab kadedus oma venna suhtes... ja mis siis, et ta ema kõrvale voodisse läheb, see varsti muutub...

Teema algatajale: ütle enda vennale, et ära ole nii möku(+ ta alles 9 aastane, mida sa sellisest tahad? :S)

barker tuleb aeg kus te hakkate läbi saam täiesti normaalselt !
teema algatajale aga:
oota veel aastakese, kui näed veel et raha võetakse siis ütle et teatad isale ;)
ja räägi talle et kui ta vastu ei hakka(ei räägi kellegile) siis ei juhtu midagi ja asjad lähevad ainult hullemaks...
tean omast käest võtta esimeses klassis läksin läbi oma kooli staadioni koju koguaeg aga seal ootasid mind klassivõrra suuremad poisid 4-kesi (olin oma "parima sõbraga" tavaliselt ta elas minu läheduses) ühekorra ma lasin neile ka pipragaasi näkku kuna leitsin selle taskust kui asi juba hullemaks läks kuid järgminekord virutati mulle jalaga näkku ja just tänu sellele see asi ka lõppes kõigepealt läksin kooli nägu pesema porist siis paar õpetajat küsisid ei saanud enam eitada (nagu eelmised 2 kuud) et midagi pole olnud niiet rääkisin kõik ära kodus rääkisin ka emale ära kuna näol oli ikka midagi näha...
niimoodi nemad siis direjuurde viidigi ja rohkem seda jama pole olnud :P
muidugi esimene klass kaugel seljataga kah nüüd juba
Tänan !
Teie Hr.Tundmatu
Pilt
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”