Õde

Tere
Mu õde on armunud ühte tema klassi poissi ja see poiss on vist temasse veel hullemini. kuigi mu õde ütles mulle kuu aega tagasi et sellest ei tule misagi välja.
Täna õnnestus mul oma õe Facebooki sisse hakkida ja ma avastasin et nad on seal väga romantilisi vestlusi pidanud
Mu õde on juba 17 ja ma kardan et kui ta 18 saab läheb ta selle poisiga kodust ära (see poiss on muidu väga tore ta on viisakas tark heast perest ja sportlik ka)
Ma lihtsalt armastan oma õde nii väga ega taha et ta minu juurest ära läheks
Andke nõu mida teha
Olen poiss 11

Re: Õde

No eks su õde ikka ise teab mis ta teeb. Ma mõistan et sa ei taha et su õde sinust eemal oleks aga kedagi kinni ka hoida ei saa. Ja pealegi kuhu tal minna oleks, ütlesid et see poiss ta klassivend seega eeldan et ka u 17/18 aastane. Nii noorelt aga ei ole enamikel oma maja/korterit kuhu nii väga minna saaks

Re: Õde

Tere!

Kõigepealt ütlen, et tore on lugeda, et saate õega hästi läbi - et su õde üldse valgustas sind selle suhte teemal, st ütles näiteks seda, et ei tule midagi välja.

Ütleksin aga, et see on üsna ebaviisakas, et õe kontosse sisse logisid. Arvan, et kui tahad õega usalduslikke suhteid hoida, ei peaks sa midagi sellist tegema. Ilmselt ei tahaks sa ka ise, et õde või vanemad su privaatseid kirju loeks.

Teiseks, 18 ei ole mingi näitaja, et siis kohe kodust välja kolitakse. Kui siis alles gümnaasiumis/kutsekoolis käiakse, mis samas linnas asub, siis üldiselt väljakolimisega ei kiirustata. Selles mõttes ei ole põhjust muretseda, et ta päevapealt kohe välja kolib - siis peaks ta ju kohe ka tööle minema jm. Arvan, et võiksid oma õega rääkida sellest, kuidas end tunned, et ta saaks sind paremini mõista ja paremini selgitada, et mis tal plaanis on oma eluga.

Igatahes on armas, et hoolid! Edu sulle!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”