kas on võimatu läbi saada oma õega???

Ma ei saa aru kuidas paljud on oma õega nii head sõbrad ja mõned jälle peksavad üksteist. Mina oma õega oleme seal kuskil vahepeal. Vahest me saame väga hästi läbi ,aga tavaliselt me sõimame üxteist. Ma tean et ma ise olen ka vahel olnud tüli algatajaks ,aga minumeelest on tema rohkem.

1. on näitex ,et ta on must noorem aga kaalub palju rohkem. Ta sööb koguaeg. Mulle ei meeldi kui ta alati kõik asjad ennem ära sööb kui mina üldse jõuangi seda maitsta. Alati on n. mahl või krõbinad 1 päevaga otsas. Ta kuuraha koab maiustuste ostmiseks ja kui me koos poes oleme ja tal raha otsa saab siis hakkab ta minult asju pliiizitama. Mul hakkab siis jälle oma õekesest hale ja ostan talle ka. Kui ta vahel raha on siis ta ostab midagi ja kui ma näitex tema tuppa lähen siis ta peidab kohe oma kommid selja taha ja mulle kunagi ei anna. tegelt ma nagu eriti ei tahagi ,aga mulle ei meeldi et ta mu vastu nii kade on.

2. on valetamine ta koguaeg valetab mulle ja vahel ka vanematele

3. on śee kui me kakleme siis ema ja isa alati hakkavad minuga õiendama ,et krissu lõpeta ära või ole vait! neid üldse ei huvita see ja alati keelataxe mind sest ma olen vanem ja (((kindlasti halvem)))

4. vahel me sõimame üxteist tema sõimab mind ahvinäoks (ta on ainuke kes arvab nii et ma mingi ahvinägu olen) ja mina teda paksmaoks ma tean et see ple ilus. Ja siis ta hakkab reekima et ma arvan endast nii hästi ja et arvan et olen temast parem ja ilusam. Ma ei arva nii olen seda talle öelnud. Kui ta alla jääb siis hakkab pillima ja läheb vanematele kituma :cry:

5. ta vahel lööb mind nii kõvasti mina ei hakka pillima kui ma näiteks talle vastu teen (palju nõrgemini niiet peaaegu ei teegi midagi) ta hakkab teesklema et ta nutab ja lääb kituloe ja ma jään jälle süüdi :cry:

ma tahaksin temaga sõber olla. Ma arvan et me teeme mõlemad midagi valesti ja ei arvesta üxteisega. mulle ei meeldi koguaeg see tülitsemine ja siis jälle sõprus[/b]

.. kirjake ..

Tere!

Väga positiivne (ja mida tavaliselt sellistes situatsioonides ei esine :wink:) on see, et saad aru, et ka sa ise võid tülides süüdi olle ja ei süüdista arutult ainult vastaspoolt (nagu tavaliselt, muide, tehakse :wink:). Väga hea analüüsivõime on sul kaa :) Niiet minu kiidusõnad sulle.

Küsimus selline: kas oled ka proovinud midagi paremaks muuta? Saan aru, et kuna ta on sinust noorem, siis tema võibolla ei ole nii kaugele jõudnud veel oma mõtlemisega ja nagu eriti ei püüagi mdiagi ära hoida? Võibolla eksin. Kas tema süüdistab tülides just sind?

Saan väga hästi aru sellest ebaõigluse tundest, kui vanemat õde/venda süüdistatakse tülides (olen ka ise vanem õde, need tülitsemiste ajad on küll õnneks möödas :)) usun, et ilmselt vanemad saavad ära küll, et ei ole ühte süüdlast, aga nad eeldavad, et vanemal peaks rohkem mõistust olema, et ta peaks oskama tülisid ära hoida jne. Jube ebaaus, usu, ma tean :wink: Pesamunad kipuvadki natuke kadedamad ja ärahellitatumad olema :(

Aga kedagi paksmaoks sõimata ei ole küll ilus. Võibolla ta ise põeb sellepärast rohkem kui sa arvad? Võibolla see on liialdus koguni?

Igaljuhul edu sulle :)
proz
(-- sa oled. ja mina olen sinuga --)

mnjaa...ma ka nagu kõige vanem a mul nagu see kaklemise osa kuidagi ära jäänud...mu ülemvõim on alati liiga suur olnud :D ...

1.tema kadedus võib olla tingitud paljudest asjadest...vb ta plex nii kade, kui sa ntx ostaxid talle ise maiustusi, ilma et ta peax nuruma akkama :wink:

2.kes meis ei valetand, kui väixed olime :wink: ? 8)

3.ja tavaliselt akataxegi vanema osapoolegi õiendama, kuna temalt oodataxe paremat käitumist...sa oled oma õele ju eeskujux...sa peadki olema vastutustundlikum 8) :D

4.sellise mõnitamise asjus on jah kahjux vaja midagi ette võtta...see, et ta sind ahvinäox kucub, ple tlgt ülce võrdväärne sellega, kuidas sina teda kucud...ja mõtle just nimelt sellele, et tema on ainuke, kes sind sedasi kucub...pakun, et ta ise kuuleb aga vihjeid enda koha küll rohkemate käest, kui sina....käitu temaga leebemalt...lõppude lõpux kujundad sina rohkme ta mõttemaailma, kui teie vanemad :wink: :D

5.löömise ja teesklemise vastu on küll lihtne lahendus...ää löö tagasi...seda on vb kohati nac keeruline mitte teha a peagi selline "leebem" suhtumine tasub end tublisti ära :D 8) :wink:
Lonely Tears From Heaven And Heart Are Only Here To Break Us A Part

Re: kas on võimatu läbi saada oma õega???

krizzukaz kirjutas:ma tahaksin temaga sõber olla.
See on minu arvamusel kõige tähtsam kokkuvõtte sinu kirjast.

Sulle mõtisklemiseks...

Võimalikud vaatepunktid:
Su õel on ilmselt puudu enesekindlusest. Ta ei ole endas kindel ning seepärast on sunnitud valetama ning näiteks ka kommi peitma. On võimalik, et tal on söömishäire, kuna ta nii palju süüa vajab (põhjusi võib olla väga palju).

Sul endal on puudu vanemate kiitusest ja hellusest. Seepärast oled nende armastusele veidi kade. Sinu enda soov OLLA TIPUS, SAADA MIDAGI ENDALE, on üsna suur. See on normaalse egoismi nähtus. Eriti on see lastele omane. Täiskasvanute üheks tunnuseks ongi see, et ta oskab teistele rohkem ANDA kui ENDALE SAADA, et ta nõuab endalt rohkem kui teistelt. Sa hetkel nõuad õelt üsna palju, noh vähemalt samapalju kui endalt (kõrvalt vaadates on see üsna aus). Aga kui vaadata olukorra peale täiskasvanu pilguga... siis peaksid vastutuse rohkem endale võtma. Sina kui vanem, võiksid olla targem. Ma saan aru kui raske see on. Ma saan aru kui ebaaus see tundub. Aga... kui Sa tõesti armastad enda õde siis Sa oled valmis ka talle rohkem andeks andma, teda rohkem mõistma ja toetama.
Muide, ka sinul enesekindlusest natukene napib.
Ei konsulteeri enam.

Ma tean täpselt mida tunned...minul on ka selline asi ainult, et mitte noorema õega, vaid vennaga. Täpselt selline tunne on, et vend võib kõike teha ja sellest pole midagi. Ka on ta ülekaaluline.

Olen nende aastatega vaid seda aru saanud, et tuleb tast nii eemale hoida kui võimalik...muidu tekib probleeme...
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”