Õde

Tere, esiteks on mul probleem õega et ta ei suhtle minuga kui oma vanema õega et...nii on võimatu miskit teha et kas ta sööb seda või ei...
Ja täna hommikul üeldi et ta on haige...kuidas see võimalik on?

Kuidas ta saab oma kasuemale helistata ja ära räägida ehk (Kittuda) et ma olen haige jne...
Aga meiega räägida ei saa?
Kuidas see võimalik on?
Kas peangi teda nüüd teendiama jääma et ta ise ei julge kappi juurde minna ja süüa võtta või endale juua teha?
Nagu mdea... mul ka enam pole sõnu lihtsalt..
Ja see ta kasuema on ka ilge haige inimene nii üeldes et ta kogu aeg valetab ja sogab miskit juurde... ja meie kui vennaga saame alati vastu pead selle pärast et miks ta ei söö miskit ja ei joo....
Nagu tõsiselt...? ...okei ss...

Loodan et oli terav tekst et aru saada mis vaatepilt minul on...
Ja ehk oskate aitata...

Tänan! :)

Re: Õde

Lihtsalt väike meeldetuletus, et Sa ei ole kohustatud hoolitsema kellegi teise lapse eest. Kui kasuema käitub Sinuga inetult ja see laps on ka päris kasvatamatu, siis lihtsalt ütlegi oma kasuemale, et see pole Sinu laps ja Sina teda kasvatama ei pea. Kui vana Su õde on? Ja kui vana Sina oled?

Jocasta kirjutas:Lihtsalt väike meeldetuletus, et Sa ei ole kohustatud hoolitsema kellegi teise lapse eest. Kui kasuema käitub Sinuga inetult ja see laps on ka päris kasvatamatu, siis lihtsalt ütlegi oma kasuemale, et see pole Sinu laps ja Sina teda kasvatama ei pea. Kui vana Su õde on? Ja kui vana Sina oled?

Ta ei ole minu kasuema ta on mu tädi aga mu õde kutsub teda emaks sest väiksena juhtus üks õnnetus...

Muidu mu õde on 16 või 17 ja ma 20 aga mis see ikka siia loeb...

Mis moodi ma saan ta siis räägima?
Ta nii vaikne kogu aeg istub fb ja räägib telefoniga...ise miskit teha ei julge ja tead kui ma tema eest ei hoolitse siis saan ma pahantata..
Ja ma ei saa teda nälga ka jätta mis oleks parem kui ta oma joodikust tädi juures oleks w?
Siin ju minuarvatest parem siin on tal kõikk lõed ja vennad ja päris ema mitte kasuema kes laabertab kogu aeg ringi jne...see ei ole ju normaalne... tuleb ikka üksteisest hoolida ja hoida end kokku nii palju kui veel saab enne kui kohus jälle miskit määrab...rt ta peab ära minema.... vot nii...

Miks Sa kohe alguses ei räägi nii nagu tegelikult on? Õde on 17, kohe täiskasvanu, kui süüa ei soovi, siis ei soovi. Ema on ka Teil kodus, aga ei tee midagi?

Proovi oma õega siis kahekesti vaikselt maha istuda ja rääkida, küsida, kas Tal on midagi südamel, millest Ta tahaks rääkida. Ühesõnaga, proovi olemas Tema jaoks olla, kasvatage usaldus üksteise vastu. Kui Temaga jutule saad, võid ju uurida täpsemalt, miks Ta ei söö jne.

Armas, et hoolid, aga kogu vastutust ei saa enda peale võtta, oled ju noor naine, Sul on oma elu ka.

Nhj, ema pole kodus...
Aga nhj eks ma proovin... ma proovin wt üks päev ma talle süüa ei anna või ei tee talle nagu alati ja tahaks näha kas ta ise julgeb küsida..kui seda ta ka ei julge siis istugu näljas...

Heh :D

Kui su õel on selle söögi küsimisega mingi tõsisem probleem, näiteks psühholoogiline, siis pole küll õige teda näljutama hakata. Pigem ehk proovid rahulikult küsida, et kas ta tahaks ise vahel toitu võtta või kas tal on mingi hirm seoses sellega? Ära halvusta, süüdista vm, vaid püüa rahulikult mõista.

Eks ma siis räägin...lihtsalt see on õega et ma ei saa aru : *Miks ta kardab meiega suhelda me ei hammusta ju? :lol:

*ma ei saa aru miks ta ise ei julge süüa võtta või miskit teha omale juua... alati peame talle nina alla toppima.. et nüüd söö... Pff... tüüpika...

*Ma ei saa aru miks ta ei taha siin olla koos oma õdede ja vendadega.. ta tahab kogu aeg oma Kasuema juurde tagasi minna mis seal erilist oli?
Kas siis koos perega olla ja koos püsida on nii keeruline?

*ma tean see jutt on segane sest ma muretsen juba liiga palju iga asja üle ja liiga palju.... :cry:

Tere

Raske Su loost aru saada.
Kas te pere või ka Su õde puutub kokku mõne spetsialistiga? Näiteks lastekaitsetöötajaga? Mõni arst? Psühholoog?
Kas Su õde koolis vms käib?

Igatahes kui tegu mõne erivajadusega, siis jah, ongi raskem. Samas see raskus ei peaks nüüd ka Sinu õlule langema.

Kes iganes esimesena ütles, et õde on haige (mõni arst loodetavasti) - mis lahendusi ta pakkus?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”