poolõde või poolvend

Tere! Olen 13 aastane tüdruk ning mu vanemad on juba 10 aastat lahutatud.Olen kumbalgi ainuke laps.Aga nüüd sain ma äsja teada, et mu isa ootab koos oma uue naisega uut last!!!!! Mida ma tegema pean?? Olen 13 aastat olnud nn oma issi "printsess" ja üksiklaps. Kas nüüd hakkab isa seda ahvi minust rohkem armastama? (Elan koos isaga)

Re: poolõde või poolvend

Tere!

Arvan, et nagu ka sul, on ka su isal õigus olla õnnelik. Seda enam, et vanemad on juba kümme aastat lahus olnud, mitte ei ole tegemist verivärske valusa lahutusega, millele uus suhe ja laps kohe otsa tuleb. Saan su jutust aru nii, et sul on hirm, et sind hakatakse uue lapse võrra vähem armastama. Võin sulle kinnitada, et armastus ei ole midagi sellist, mis mitme peale jagades otsa saab. Su isa jõuab vabalt armastada nii sind kui ka su uut õde/venda. Nagu ka eespool öeldi, oled sina tunduvalt iseseisvam kui see tulevane pereliige, seega ajaliselt võib uus laps tõesti alguses mõnevõrra rohkem tähelepanu saada. Oluline on, et ka sul oma isaga üks-ühele koos olemise aega jääks. Kui pere on uue elukorraldusega juba harjunud ja tunned, et isaga piisavalt koos olla ei saa, tasub temaga rääkida. Kindlasti paku ka ise oma abi, kui seda vaja on, nii on kõigil lihtsam ja ka sina oled kohe kaasatud, mitte ei jää verivärske pereliikmega seonduva paratamatu möllu juures kuidagi kõrvale.

Edu ja rahu!

Re: poolõde või poolvend

See on ju tore kui sa saad endale väikse õe või venna. Võta ta ikka sõbralikult vastu, mitte ära ole tige. Ega tema ju selles süüdi pole,et sa teda ei taha. Esimene aasta on su vanematele kõige raskem ja neil ei peagi sinu jaoks aega ega energiat jätkuma niipalju nagu enne, aga edasi muutub ta järjest iseseisvamaks ja saate kõik koos aega veeta. Küll sa näed. Kui elad edasi suhtumisega, et sina pead olema kogu aeg tähelepanu keskpunktis läheb sul edaspidi elus lihtsalt väga raskeks.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”