Vihkan õde

Ma ei suuda enam. Mu noorem õde ajab mind hulluks. Tal on nii raske iseloom. Nädalavahetustel ja koolivaheaegadel on hullumaja.Argipäevadel oleme kaugel koolis ja siis on õnneks rahulik. Ema ei ela alati meiega koos ja õde teeb mis tahab kodus. Iga nädalavahetus on trall lahti. Ta kutsub väga hilja öösel inimesed külla ja nad räägivad kõvasti ja telekas mängib valjult.Ma ei saa normaalselt magada,pean kõrvaklappidega magama. Ma muidu ise ei lähe sugugi vara magama. Kui ma talle ütlen,et öö on magamiseks,et miks nad päeval ei tule,siis ütleb,et ma olen vanamutt. Mul on tunne,et mul poleks kodu enam. Mu kodu on muutunud sissekäiguhooviks,eriti just öösel.
Ma ei suuda ära oodata,millal ma kooli lõpetan ja ära saan kolida.
Ma tüdruk 18, õde 16

Re: Vihkan õde

Kas oled proovinud õega mingeid kokkuleppeid kehtestada?

Muidugi tasub alati ka rääkida talle, et mida sa tunned ja kuidas sul on olla, kui magadagi ei saa, aga usun, et oled seda teinud. Üks variant on muidugi ka see, et panna õde enda olukorda. Ehk siis kui tema nt magada tahab (vb peale öist pidutsemist varahommikul), kutsud sõbrad külla ja paned teleka mängima. Aga sellel on oht tagasitegemise ringi tekkeks lihtsalt.

Mõnes mõttes oleks see ka ema roll reeglid nn paika panna, aga kui ta teiega ei ela, on seda keeruline teha. Aga kas ema on olukorrast teadlik?

Re: Vihkan õde

Reedetu soovitused on head, ise lisaksin, et väike lootus on siiski, et asi läheb iseenesest paika, kui õde oma puberteedieast vaikselt välja tulema hakkab. Eks paljudel ole see periood, et veri vemmeldab ja tahaks kogu aeg pidu ja möllu, aga päris paljudel jääb see tõepoolest vaid ajutiseks perioodiks ja hiljem rahunevad maha. Kuigi jah, ega see teadmine sind hetkel suurt aita, kui sa tõesti magada ei saa.

On sul vähemalt eraldi tuba, kus oled ja magad?
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”