Re: väike õde

Kuule,kas sinu ema ja isa ei ole sind karistanud mingi teo eest?Absoluutselt kõiki on vanemad karistanud,kui olid lapseeas.On ka mingeid väga ära hellitatuid keda ei karistatagi.Ega sa füüsiliselt ei karista,füüsiline on peksmine ja löömine! Kui sa natuke tutistad,saab ta aru oma halvast kätumisest.
Loodan, et teil asi paraneb.

Tutistamine, löömine, raputamine, sakutamine jne on ka kõik füüsiline karistamist. Tutistamist kusjuures peetakse lapse jaoks veel eriti alandavaks. Kui füüsiliselt haiget ei tehta, ei tähenda see, et ei karistata, vaid nagu Apocrypha ütleb, siis on ka teisi variante.

Kui sa virutad lapsele jalaga ja ta nurka tagasi lendab, siis see on füüsiline vägivald. Kui laps nurgast välja tuleb ja sa ta sinna tagasi viid, siis ei ole. Ühelt poolt ongi see lapse poolne piiride katsetamine - kui tulla 10x välja, kas siis peab 11x minema või annab vanem alla. Samamoodi on omal kohal teatud olukordades ka lapse kinni hoidmine. Siin ei mõtle nüüd seda, et pigistad nii, et silmad silmakoopas välja hüppavad, vaid et hoiad kinni, et ta teistele või endale viga ei saaks teha. Muidugi seal on ka omad võtted, meetodid ja kindlasti ka lapsed, kellele sobib, ei sobi.

M4rcelP kirjutas:Kuule,kas sinu ema ja isa ei ole sind karistanud mingi teo eest?Absoluutselt kõiki on vanemad karistanud,kui olid lapseeas.On ka mingeid väga ära hellitatuid keda ei karistatagi.Ega sa füüsiliselt ei karista,füüsiline on peksmine ja löömine! Kui sa natuke tutistad,saab ta aru oma halvast kätumisest.
Loodan, et teil asi paraneb.
Tegelikult ma rääkisin sellel teemal just paar päeva tagasi oma emaga. Mind oli paar korda vist tutistatud, noh, koolis ma ei käinud veel, nii et olin ilmselt teema algataja õega samaealine. Ega ma midagi väga hullu siis teinud ei olnud, lihtsalt vist ei kuulanud sõna. Igatahes mul on see üks vahejuhtum meeles. Emaga rääkisime siis, ja ta ütleski, et ta lihtsalt ei osanud mingit muud moodi ennast sellises olukorras kehtestada. Ütles seda ka, et ilmselt kui ta nii väsinud ei oleks olnud, siis ta ei oleks isegi karjunud.
Tutistamine on füüsiline karistamine. (Samuti on keelatud näiteks lapse alandamine. Siinne lastekaitsesüsteem on niivõrd lapsekingades veel, et lihtsalt ei reageerita, kuigi ilmselgelt võiks ja peaks.)

Jootekol kirjutas:Siis ei tohi last nurka ka panna ju- äkki laps hakkab veel vastu ja vot jälle jama, füüsiline karistus. Vanasti ulakad lapsed said vitsa ja kõik okei, nüüd jooksevad oma "last ei tohi karistada".
"Kõik okei".. - ise tunned, et said karistada ja kõik on okei, oled täiesti terve inimene? Ise olen pedagoogiliste teadmiste ideaalne kinnitus ja võin öelda, et ei ole okei. Jah, algul, kui laps on väike, võib vanem lapsega suhtlemise asemel füüsiliselt karistada, korraks toimib. Laps aga kasvab ja ega pubekat enam lööma hakka, kes varsti juba sinust suurem on - siis ta ütlebki, et: no löö siis! Mis sa mulle ikka teha saad? Kui kohe pole suhtlemise teel asju ajama harjutud, siis hiljem seda alustada enam ei saa. Ka nurkapanek on füüsiline karistus ja lapsele alandav, reaalselt see last tegu kahetsema ei pane, pigem näitab see võte lihtsalt, et "sina pead mulle alluma, sest mina olen täiskasvanu", mitte ei selgita midagi selle teo kohta.

Reedetu 11x nurkapaneku jutt meenutab Supernannyst nähtud võtteid (11x tuppaviimine, karistustool jne), mida ehk USA-s heaks kiidetakse, aga meie mail siiski mitte.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”