Õega probleemid

Mina ei suuda seda enam välja kannatada, mu õde (10.a) on täielik debiilik. Ta on saanud omale külge selle beibepisiku (tänu sarja Padjaklubi tegelase Laurale). See ei ole üldse probleem minu jaoks, et ta lemmik on Laura ja, et ta seda sarja vaatab, aga tänu sellel on ta muutunud täielikuks beibeks. Värvib huuli, hiljuti ostis omale sünnipäevaraha eest huulepliiatsi. TA ON 10 AASTANE!!!
See on muidugi üks asi paljudest, mis täiega närvi ajab.
Näiteks, käib ta suvakal ajal minu toas ja võtab sahtlist küünelakke, kuigi kui mina tema tuppa lähen, et sealt mõni oma asi võtta, satun ma täieliku tuumapommi juurde. Ta karjub "kao välja mu toast! Mine ära!!" Ja tema minu toas võib siis käia?
Kui ma kutsun teda kinno, koos meie ühise sõbraga, ta lihtsalt ei tule. Passib kodus ja midagi ei tee, lihtsalt kiusab mind. Perega tahab ta ka käia ainult seal kuhu viiakse autoga ja mis oleks piisavalt äge tema jaoks.
Eile läksime perega ratastega sõitma, kui mu ema pani selja rattariided, hakkas mu õde vinguma, et "EI sa ei pane neid, need on nii koledad! Ma ei tule üldse!" Ja jäi jälle koju.
Koolis tal ka head hinded pole, ükski spordiala teda ei huvita. Üheski huviringis ta ei käi.
Mis ma temaga tegema peaks kui ta jälle minuga õiendama v midagi tegema tuleb? Olen ise 13 ja vanemad teavad ise ka mis toimub, aga ei oska samuti midagi teha. Psühholoogi poole keeldub õde minemast.
Eeskuju on tal olemas, mina. Lõpetanud 6 aastat kiituskirjaga, käin trennis, suhtlen sõpradega, tegelen joonistamise ja muude asjadega.
Kuidas siis tema mu täielik vastand on?

Loodan et keegi oskab aidata, voib-olla tuli mõni kirjaviga sisse, kirjutasin kiiresti.
Päikest, Kristel :)

Re: Õega probleemid

Teil tubasid lukustada ei saa? Või teha rahulik kokkulepe, et mitte kumbki ei käi ise teise toas, aga ette luba küsides võib käia ja asju võib ka laenata, lihtsalt tuleb küsida.

See huviringide pakkumise mõte on iseenesest hea. Ehk oleks hea algus see, et küsida, kas ta ei tahaks mõne sellise huviringiga liituda, kus mõni klassiõde või sõbranna juba käib, või siis koos mingi sõbraga uue ringiga liituda?

Ja viimane küsimus, et miks õde sinu vastand on? Inimesed ei olegi samasugused, ka ühe pere liikmed mitte. Kõigil ei peagi olema samad huvid ja ongi ka see täiesti normaalne, kui õde ükski neist asjadest ei huvita, mis sind huvitab. Oluline lihtsalt see üles leida, mis talle huvi pakkuda võiks.

Edu!

Tundub, et õele tuleb tasapisi ka puberteet peale.

Seda ei saa keelata, et ta huulepliiatsit ostab, aga võid talle anda nõuandeid, et ta klounina välja päris ei läheks. See pole muidugi okei, et ta sinu toas käib. Ku ita soovib, et tema privaatsust austataks, siis peab ta ka ise teiste privaatsust austama. Räägi ise õega mõnel rahulikumal momendil või siis ema/isaga ning tehe perekoosolek.

Seda ütlen ka muidu, et õed ei pea olema üksteisega sarnased. Mina ja mu õde olime koos elades nagu koer ja kass - väga erinevad ja suurema osa aja kaklesime ja absoluutselt ei saanud läbi. Nüüd on asi õnneks paranenud. Eks ta valib ise oma eeskujud ja kui sina selleks ei ole, siis pole midagi teha.

Kui ta meigib liiga palju käitub nagu beibe barbie, siis näiteks veeda temaga koos rohkem aega, värvige koos küüsi, meikige koos anna talle nõuandeid kuidas normaalselt meikida? Ilusti küüsi värvida. Ole temaga sõbralik, kui ta usaldab sind, võid temalt küsida kas talle medib midagi teha, mõni huviring või? Tee talle rahulikult selgeks, et sulle ei meeldi kui ta sinu asju võtab ja sinu toas käib. Nt: alguses vihja, et sulle meeldiks kui ta küsiks luba? J.n.e. Pea meeles, ole temaga sõbralik! Kuid samas ära teda liiga ära ka hellita! Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”