vend käib närvidele

Mul on 9 aastane vend kes käib mulle lihtsalt nii närvidele... olen varsti 14 a saav tüdruk. Kui ma näiteks oma telefoniga pildistada tahan, tuleb ta vinguma ja lööb rusikaga mu telefoni ja vehib kätega kaamera ees. Mul on teiste inimeste ees kohutavalt piinlik. Mõnikord kui närvi lähen, karjun ta peale "Debiilik oled või" ja siis saan veel õiendada et ma oma vennale halba eeskuju näitan. Ma tean seda ise ka, aga ma ei suuda enam! Ta tuleb koolis mõnikord põhjuseta mu klassikaaslasi solvama ja ähvardama , näiteks ülekaalulisi solvab paksmaoks jne. Mu klassikaaslastel on jälle tore mind tema kaudu solvama hakata. "Taltsuta oma venda!" on see mida nad ütlevad. Ma lihtsalt ei suuda enam olla sest ta häbistab mind terve inimkonna ees. Kui mulle tuleb sõbranna külla, hakkab tal mingi "tähelepanuvajaduse" värk tööle ja ta hakkab lollitama. Vanemad muudkui loevad mulle moraali et mina olen süüdi et halba eeskuju näitan... debiilsemaks minna ei saa lihtsalt... ootan juba saada täisealiseks ja siit minema kolida.
Ma reaalselt ei tea, mida teha et venna käitumist muuta?

Re: vend käib närvidele

Ilmselt tahab ta lihtsalt tähelepanu ja sinuga koos aega veeta, käitumine viitab küll sellele. Kas ei võiks aidata selline asi, et võtad aeg-ajalt aja ja veedadki vennaga koos aega? Näiteks lepite kokku, et kaks korda nädalas teete koos midagi, näiteks käite rattaga sõitmas, kinos, kelgutamas, vaatate koos filmi, näitad talle lahedaid videoid YouTubest, mängite multiplayer arvutimänge vms. Kui talle see sobib ja esimene koostegemine meeldib, siis ehk õnnestub teha ka kokkulepe, et aeg-ajalt (või kindla aja tagant) teetegi midagi koos, aga sel ajal, kui sul sõbrad külas on, jätab ta teid rahule.

Njaa... Mul on ka noorem vend, noorem kui Sinu oma. Vahepeal saame täiega hästi läbi ja vahepeal ei saa üldse läbi. Lähen ka vahest närvi ja ütlen talle halvasti või karjun talle et ta mind rahule jätaks. Sellepeale on tema käitumine teada - emale ära rääkimine. Mina soovitan sul temast mitte välja teha. Ta saab sellest rohkem põhjuseid, miks sind närvi ajada, kui sa tema käitumiste peale närvi lähed jne. Mingi aeg saab ta aru et tema lollused sind ei huvita ja sul on temast nn "savi" :D . Ära talle näita seda, et sa lähed närvi jne vaid tee seda omaette.
Anna teada, kas oli abi. :)

Kuid samas sa ju võiksid vahel talle siis tähelepanu pöörata ... Kui ta jookseb kaamera ette sulle ss võiksite teha ju koos pilti, mitte karjuda ta peale. Väiksemad lapsed vajavadki tähelepanu, ning mõnikord võivad nad olla väga head sõbrad sulle. See et ta teisi solvab pole küll hea kuid siiski võiks talle öelda et see pole kena niimodi öelda. :D

Mul on ka 9 aastane vend, kes käib koguaeg närvidele. Tal on suure vennaga kahe peale tuba, aga ta elab pm meie toas ja kui ma ütlen, et mine ära, see on minu tuba siis ta hakkab väitma, et ma käin ka koguaeg tema toas, kuigi ma käin seal väga harva. Ükskord juhtus isegi nii, et läksime ratastega sõitma, mina, õde ja onutütred. Mu vend lihtsalt jälitas ja rikkus meil päeva ära. Aga vahel on temaga isegi tore midagi teha, nt mängida arvutimänge koos. See, mis ta teeb on tähelepanu vajadusest.

See on hea, et ütlesid, et vahel on temaga ka tore. Seetõttu soovitan sama, mida olen juba samal teemal soovitanud - leia regulaarselt aega temaga koos olemiseks. Näiteks tehke kas nädalas kindlatel päevadel midagi alati koos või siis lihtsalt igal nädalal mitu korda. Siis tunneb ta, et saab sinu tähelepanu ja sinuga olla igal juhul. Kas tal endal ei ole nt klassist sõpru? Keda näiteks mõnikord külla kutsuda? Sest kui on igav, siis on jällegi loomulik, et hakatakse otsima tegevusi igavuse peletamiseks, nt jälitamine :). Võid ka mingi varuvariandi hädaolukordadeks välja mõelda, et kui nt millalgi tahad midagi kindlasti üks teha, siis tõmbad/ostad/laenad näiteks mingi uue arvutimängu ja just enne seda olukorda ütled vennale, et sul talle üks uus mäng. Ehk hoiaks see teda näiteks tegevuses.

Mul on ka 9 aastane vend
Jahh ta on tihti vastik ja segab mind ja on mulle kõrini aga viimasel ajal olen temaga hakkanud koos aega veetma ja teate ASI MUUTUS ja jättis mu rahule kui palun aga samas vahel tahab ikka minuga olla
Ennast solvata ma ei lase, näitan et mina olen ikka vanem ja mind peab austama.
Ühesõnaga pärast seda kui ma talle tähelepanu hakkasin pöörama on asi paremaks läinud :)
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”