Vend muutub vägivaldseks

Ma olen 15-aastane ja mul on endast 6 aastat noorem vend, kes on muidu täiesti normaalne ja tore. Me saame omavahel väga hästi läbi, aga vahel käib tal lihtsalt kiiks läbi ja läheb vägivaldseks. Ta hakkab peksma mind nii käte kui ka jalgadega, sülitab, loobib minule kuuluvaid asju (nt. telefon) + hakkab ta väga ropult karjuma. See juhtub just siis kui talle mõnikord mingi asi ei meeldi vms. See on lihtsalt kohutav ja mulle see absoluutselt ei meeldi. Muidugi olen ma seda oma vanematele rääkinud, aga neid see nagu ei huvitaks (kuigi nad ise on ka seda näinud). Kas keegi saaks mulle mingit nõud anda, et miks ta selline on vms või äkki seda kuidas ma saan vanematele augu pähe rääkida, et nad midagi tema suhtes ette võtaks? Ise olen arvanud, et see on nendest vägivaldsetest telekamängudest, aga need võeti tal vahepeal mingiks ajaks ära ja midagi ei muutunud. Ps! Ta ei ole siiski selline 24/7 vaid vahel muutub. Aitäh abi eest! :)

Re: Vend muutub vägivaldseks

Pakun, et asi võib olla selles, et ta ei oska ennast sõnadega väljendada (kuigi see oskus peaks olema olemas antud vanuses). Ehk kui ta on tige, siis selle asemel, et öelda: "Ma olen pahane!" tuleb ta kallale, et sel moel oma emotsioone vähendada.

Vägivaldsed mängud peaksid olema ajalise piirangu all, nt max 1h päevas on tema vanusele okei. Kui ta on hetkel harjunud piiramatult, siis võtab ka kaua aega, et ta ära harjuks, et ei saa koguaeg neid mängida.

Mida sina saad teha (lisaks vanematele rääkimiseks), aita vennal sõnu leida. Kui ta tuleb peksma, siis ürita teda kinni hoida (nt ümber võta kinni) või ole eemal, ütle talle nt: "Sa lööd mind, mul on valus, mulle ei meeldi see." Ehk siis väga lihtsad sõnad ja seletused, mida ta parasjagu teeb. Kui ta on aga nii hüsteerias, et isegi ei kuula, siis anna talle aega maha rahuneda ning räägi temaga. Küsi, miks ta nii tegi, kuidas ta end tundis. Kui ta oskab oma tunnetele nimetusi anda, saab juba minna sammu edasi. "Ahah, sa oled kurb. Kuidas sa veel saaksid mulle teada anda, et sa oled kurb peale löömise?"

Kui ta ikka reaalselt sulle hüsteeriliselt kallale tuleb, hoia teda lihtsalt nii palju kinni, et ta endale ega kellegile teisele viga teha ei saaks, ja oota, kuni ta maha rahuneb. Kinni hoidmine on teinekord päris raske. Meil näiteks viimases lastekodus sellises akuutolukorras lausa suruti hüsteeritseja põrandale ja "istuti" talle selga.

Mental kirjutas:Kui ta ikka reaalselt sulle hüsteeriliselt kallale tuleb, hoia teda lihtsalt nii palju kinni, et ta endale ega kellegile teisele viga teha ei saaks, ja oota, kuni ta maha rahuneb. Kinni hoidmine on teinekord päris raske. Meil näiteks viimases lastekodus sellises akuutolukorras lausa suruti hüsteeritseja põrandale ja "istuti" talle selga.
sauhhhhhhhhhhh mentalwhore kas sa enam ei olegi whore veeeeeee

BimboBlondiin kirjutas:Mul on põhimõtteliselt täpselt samamoodi! Isegi vanused on samad. Ainult, et minu vend ei viska mu isiklikke asju ja ei sülita. Vahepeal kui närvi läheb, loobib mingeid ettejuhtuvaid asju lihtsalt. Aga arvan ka, et mingitest GTA'dest jm asjadest on tulnud see käitumine.
No baata siis parem ette et sind vägistama ei hakka sest GTA on stripi klube täis :lol: :lol: :lol:
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”