Vend

Me tegime vanena vennaga täna inglise keelt (ta aitas mind) ning see lõppes sellega, et mina ei osanid vastata ning temal oli paha tuju, et ma ei vasta. Ma ei julgenud vastata kuna ma ei oska eriti inglise keelt ning ei tahtnud, et oleks vale ja vaiksin. Vend aga oskab ning ütles, et kui valesti laheb siis pole midagi ning aitab ja teeb õigeks.
Lõpuks läksime tulli ning ma ei julge enam talle otsa vaadata, hetkel olen oma toas ning ei julge oma toast välja minna.

Vend on 32( tulid oma perega meil kylla)
Mina 13

Re: Vend

Tere
Su vend tundub mulle Sinu kirjelduse järgi väga sõbralik ja toetav.
Kui Sa oleks vale vastuse öelnud, siis kas Sa arvad, et Su vend oleks vihastanud?
Ma saan aru, et selleks ta Sind aitaski, et Sa ütleksid selle vale vastuse pigem talle ning ta saaks parandada ning siis koolis, kui õpetaja küsib, oskad juba paremini.

Ma arvan, et siin ei aita midagi muud, kui ütlegi hästi rahulikult oma vennale, et vabandust ning ütlegi siiralt, et Sa tahad, et ta saaks Su üle uhke olla ning seepärast kartsid vale vastuse öelda. Ning seejärel mõelge koos, et mis te edasi teete oma inglise keele õpingutega. Sest et kui Sa temaga õppida tahad, pead olema valmis ka selleks, et ütled aeg-ajalt vale vastuse. Kui Sa selleks ühel või teisel põhjusel valmis ei ole, siis peab mõtlema muu lahenduse.
Või teete näiteks mingi pausi, et Sa saad ise kontrollida oma vastust kuskilt õpikust või nii.

Ning nagu ütleb selle foorumi üks raudvara tarkus :) - kui öelda ei julge, poeta kiri.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Teil on päris suur vanusevahe ning eks see mõjutab. Aga samas ma usun, et kui te kontakti ei kaota, siis see läheb aja jooksul ainult paremaks.

Kui Sa ise kah ütled, et ta on sõbralik ja toetav, siis kui Sa hästi rahulikult ja siiralt räägid talle oma murest ja hirmust, siis ma usun, et ta aitab rahulikult mõelda lahendusele.

Või võtame teistpidi - mis Sa arvad, et on kõige hullem reaktsioon, mis Su vennal võib olla selle peale, kui Sa ütled, et Sa kardad talle valet vastust öelda? Mis on kõige hullem asi?
Ning mis on kõige parem reaktsioon, mis Sa arvad, et võib tulla?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Teema algataja.
Ma arvan, et mu vend ei teeks midagi kui ma talle ütleksin, et ma kardan valet vastust öelda.
Aga samas kui ma teemast aru ei saa siis ma hakkan automaatselt vaikima ja nutma, õnneks mis täna oli nii ei lõpenud kui ma nuttsin, mitte nii, et ta nàgi.
Ma kardan temaga õppida kuna ta oskab väga hästi inglise keelt(õpib isegi välismaal hetkel) ning peres oskab õde ja teine vend ka inglise keelt.
ning kui mina ei oska tekib tunne, e olen vendi ja õde alt vedanud sellega, et ma inglise keelt ei oska. (ei oska raakida aga aru saan)

Aga võibolla on teema selles, et olete liiga suure edasihüppe teinud? Võtke ehk koos õppimisele mingi teema, milles end kindlamalt tunned?
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”