vend narrib ja kiusab

Palun öelge mida teha :)
Mul on seitsmene vend ta on täielik põrguline. Ma nii tahaks, et ta mind enam ei narriks ja ei kiusaks.
Toon ühe näite kuidas ta käitub.
Kui me oleme kahekesi kodus(näiteks peale kooli vanemad on ss veel tööl) ss ta hakkab tooliga kõikuma ma palun teda, et ta lõpetaks aga ta ei lõpeta. Palun veel mitu mitu korda ta ikka ei lõpeta vaid hakkab mind narrima. Ma ei tee temast välja ja ss ta hakkab mind mingite asjadega viskama ma ütlen, et ära vika jn. Ja ss ta ütleb, et ma kamandan ja käsutan teda ja ei luba midagi teha ähvardab, et helistab emale ja vahepeal helistabki.
Ma olen ema ka rääkinud ta riidleb vennaga aga järgmine kord kiusab vend jälle.
Palun väga abi lihtsalt ei jaksa nii.

Re: vend narrib ja kiusab

Ilmselt tahab ta lihtsalt sinu tähelepanu. Ja vb oled ise ka liiga närviline peale kooli, et ärritavadki kõik pisiasjad (nt tooliga kõikumine - no las ta teeb seda, ise kukub maha ja saab haiget) ja otsidki põhjuseid näägutamiseks, et end välja elada, nagu temagi teeb. Ehk oleks hea mõte, kui te teadlikult pärast kooli midagi koos teeksite? Nt teete koos süüa, mängite 2player arvutimänge, joonistate vms. Veedate 1-2 tundi koos ja sellest piisab, et vend ei peaks enam su tähelepanu manguma.

Re: vend narrib ja kiusab

Termomeetril targad mõtted :)

Pühenda talle spets aega. Näita talle mingeid oma asju. Seitsmene on tõenäoliselt üpris elevil koolist. Näita talle mingeid oma kooli asju näiteks.
Uuri, mida ta tahaks Sinuga teha. Ehk saate nt. kuskile koos minna. Kasvõi rattaga ümber maja sõitma.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”