Armastus ja viha

Tere! Mul on kodus väike õde (4, saab kohe 5) mina olen 14. Mul on selline mure, et kord tahan ma temaga tegeleda kuid varsti tüdinen ära ja lähen ruttu närvi iga sõna peale, mida ta ütleb. Kuidas ma saaks seda parandada, et ma ei tüdineks temast ära?

Re: Armastus ja viha

Mõtle natuke tagasi, äkki on mingi kindel muster, mis hetkest sa närvi hakkad minema. Näiteks äkki on sul ajaline limiit (et kui tegeled 20 minutit on okei, aga 30 minutiga lähed närvi) või mingid kindlad tegevused ei meeldi. Või äkki kui õde ise tuleb sind häirima, äkki siis lähed närvi jne.

Ehk sulge silmad, mõtle näiteks viimasele viiele korrale ja kas näed mingit sarnasust?

Re: Armastus ja viha

Ma ütleks, et see kõik on normaalne, kuna teil on üpris suur vanusevahe. Ehk siis te ei peagi olema samade huvidega ning nagu sõbrannad olema. See kõik võib juhtuda. Aga siis, kui Su õde veidi vanem on.

Nagu Reedetu jutust välja saab lugeda - pühenda talle mingi konkreetse tegevuse jagu aega. Ehk siis tegelegi täpselt niikaua, kui teil mõlemal tore on. Ning kui tunned, et hakkad närvi minema, siis eraldu tast, tee midagi muud. Nii jääb teil mõlemal teineteisest positiivsed lapsepõlvemälestused.
Või kui ta ise tuleb Sind häirima, siis Sa võid talle anda nt. mingeid ülesandeid - a.la. et Sul on väga väga vaja ühte vihiku kaunistamise pilti. (eraldi paberil ;) ) Või ütledki ilusti, et mine mängi palun omaette.
Viiesega võib juba ka mingil määral mõistlikult rääkida. Nt. lepi kokku, et Sa mängid hiljem temaga koos, kui ta praegu Sind rahule jätab.
Tegevusideena viiene võib ka olla huvitatud nt. kui Sa talle tähti õpetad :)

Ma usun, et tema tahab Sinuga olla, sest Sa oled ta eeskuju. Ta tahab Sinu moodi olla :)
Ehk siis anna oma fännklubile veidi privaataega aga õpi märkama, mis hetkedest hakkad närvi minema ning tõmbu eemale.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”