Vend narrib mind

Mu vend on 12 ja mina olen 13. Ta narrib mind seoses igasuguse asjaga mida teen. Näiteks kui mul on päevad, lähen vetsu vahetama tampooni, sidet või jms. siis ta alati kuulab seda krabinat pealt ja naerab mu üle ja ma tunnen ennast halvasti, et mul päevad on :( .Või näiteks kui teen endast pilte/videot/meigin ennast, siis ta tuleb, teeb nägusid ja narrib mind. Ma pean alati näiteks meigivideoid salaja vaatama, et ta mind ei narriks. Või narrib mu akne üle, et "hahaha, punnikremu jah?!". Mul on nii vastik oma asjadega tegeleda, sest on hirm, et mu vend tuleb ja teeb nii et mul häbi oleks. Mina austan ja mõistan kõiki tema probleeme ja huvisid, aga tema minu omi mitte :( . Lisaks sellele, ta koguaeg kiusab ja norib tüli mu väikese 6-aastase õega ja ütleb talle et ta on si**pea. Nii nõme! Mida teha? Mu isa ei oska ka midagi teha...

Re: Vend narrib mind

Kas sul koolis psühholoogi ei ole? Temalt saaks kindlasti abi.

Ise soovitaksin võtta täiskasvanulik lähenemine. Poisid arenevad üldjuhul aeglasemalt, nii et ta on selles suhtes veel tõeline laps. Ja no lapsele võib täitsa naljakas olla, et "Ihhii ahhaaa, veri tuleb!" või siis klassikaline norimine. Kui sul ignoreerimine ei õnnestu, siis võta natuke huumoriga (enda jaoks) ja hakka midagi vastu ütlema.
Nt naerab selle üle, et sul päevad on. Mine tema juurde ja siis rahulikult, naeratades, enesekindlalt ja sellise "õpetaja" häälega hakka rääkima, et mis asi on päevad. Kui väga detailidesse lähed, võib tal endal tegelikult ebamugav hakata ja paar korda seda teed, siis äkki õpib, et sind rahule jätta.
Kui tuleb meikimise juurde piiluma, norima, siis naerata lahkelt ja küsi, et kas ta tahab ka siis proovida, et alati sind jälgima tuleb.

Re: Vend narrib mind

Tere

Mulle Reedetu mõttekäik meeldib.
Justtäpselt - jää ise hästi enesekindlaks ning küsi, nt. meikimise juures, et "Mis luurad, tahad et ma Sind kah meigiks?"
Kindlasti rõhutan üle, et oluline, et Sa ise jääksid kõige selle keskel rahulikuks ja enesekindlaks. Ma pakuks, et Su vend elab nende hetkede nimel, mil Sa ärritud või eest ära jooksed.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”