Kardan...

Tere,olen Kaie ja 12 aastane.Täna hommikul kui ema ja isa kodus ei olnud siis läksin üles korrusele oma venna tuppa vaatama kas ta on ärkvel kuid ka teda polnud kodus.Tal on lihtsalt nii megahea arvuti ja see oli tema kirjutuslaual lahtiselt.Läksin siis ja vaatasin et tema konto oli lukus.Proovisin kahte erinevat parooli ja siis tuli kiri et olete proovinud koodi 15 korda valesti,sisestage küsimuse vastus.Jooksin ruttu jälle alla tagasi nagu mul ikka tavaliselt kombeks on :lol: Umbes kuue ajal jõudis vend koju,ma hakkasin just sel ajal sõbranna juurde minema.Kui ta oma tuppa jõudis kostis seal väga vihase häälega:KAIEEE! KES SUL LUBAS MU ARVUTIT PUUTUDA???: Jooksin ruttu välja,sain viimaks ise ka aru et tal endal oli parool ära ununenud kuna tulles oli tal käes mingi paber kus oli kirjas PSW:(seda ma ei näinud). Läksin sõbranna juurde ja olen praegugi siin.Ütlesin vanematele,et jään ööseks aga ma tõsiselt kardan koju minna.Ta saatis mulle sõnumi,et kui ma koju lähen siis ma saan tappa (tema väljendid :p).Igatahes on ta mind päris tihti läbi peksnud nii,et mul pärast huul/nina verine ja paar sinikat ka ikka.Ta on väga tugev ja tavaliselt väänab ta mu käsi ja siis lükkab pikali ja siis peksab läbi.Vahest täiesti mõtetute asjade eest aga nendest praegu ei räägi,põhiline probleem on see,et mida ma peaksin tegema,et ma ei saaks temalt koju minnes peksa? :( (mu vend on 16 ja ikka palju tugevam kui mina)

Re: Kardan...

Palu vabandust. Kui see on tema arvuti, siis sul polegi ju tegelikult õigust seda kasutama minna. Kui tahaksid ikka tema arvutis vahel olla, sest see nii palju parem, siis äkki õnnestub teha kokkulepe, et ta teeb sulle kasutaja, millel pole mingeid õiguseid jms.

Temaga on sellest päris võimatu rääkida.Vanemad küll kogu aeg riidlevad ja nii temaga aga see ei aita.Ta peksab ikka edasi.Ta ei lubaks mul iialgi enda arvutisse eraldi kontot,kardab et ma rikun terve arvuti ära ja mdea.Tean,et see on tema arvuti aga ma lihtsalt niii väga tahtsin minna ja nüüd ma tõesti ei julge enam koju minna :(

kui saad see kord ka sinikad, st tõestusmaterjali, et vend väärkohtleb sind füüsiliselt, siis mine politseisse ja tee avaldus. kui vennal mendiga pistmist tuleb, siis ehk lõpetab ära sellise jama, sest see tõesti ei ole normaalne ja ükski inimene ei peaks midagi sellist põhimõtteliselt igapäevaselt kannatama.

Külaline kirjutas:kui saad see kord ka sinikad, st tõestusmaterjali, et vend väärkohtleb sind füüsiliselt, siis mine politseisse ja tee avaldus. kui vennal mendiga pistmist tuleb, siis ehk lõpetab ära sellise jama, sest see tõesti ei ole normaalne ja ükski inimene ei peaks midagi sellist põhimõtteliselt igapäevaselt kannatama.
Jah, ilmselt selline variant aitaks küll.

Oota. Hea külaline. Räägi palun lähemalt.
Niisama õde tuleb ja lööb? Lähete tülli? Vanemad teavad sellest?
Kas Su perekonnast keegi teab sellest?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”