ei saa läbi

Tsauks. Olen 13aastane tüdruk. Mul on noorem õde. Ta on 11. Tavaliselt on õed omavahel heades suhetes ja parimad sõbrannad jne jne. Mul ei ole. Me ei saa üksteisega üldse läbi. Mõnikord üliharva on mingid lahedad hetked aga miski suudab selle ka ära rikkuda. Kõige veidram- me ei suuda isegi normaalselt kalli teha*0* Me kakleme alatasa mingite nõmedate pisiasjade üle ja tihti on mingid vigasrused ja kriimud kätel ja kõhud valutavad sest kumbki oli teineteisele jalaga kõhtu löönud. Mure ss see et ma tahaks oma õega hästi v ss paremini kui praegu läbi saada. Ss on veel üks asi. Naabritüdruk. Nad on parimad sõbrad. Naaber on 12. Väijsena olime kolmekesi kõik parimad sõbrad. Kõike tegime koos. Aga viimased aastad on nad kahekesi hakanud ringi jõlkuma jne. Et ma jään nüüd ?meie? mängudest jm välja. Vahel arvan et olen kade sest nad nii hästi saavad läbi ja mina oma õega mitte. Palun andke nippe v nõuandeid kuidas parandada suhteid noorema õega(aga suhted naabriga võiksid ka säilida) aitäh teile.

Re: ei saa läbi

Meil oli vanema õega täpselt sama lugu :D, mida vanemaks te aga saate seda rohkem ka läbi hakkate saama. See on praegu lihtsalt vanuses kinni.Proovi oma õe soove ja mõtteid arvesse võtta, ta on ikkagi sinust noorem, sa pead mingil määral järele andma.Aga jah, kui te mõlemad natuke vanemad olete, peaks kõik laabuma.Kui kaklema hakkate anna järele, tal hakkab igav ja ei nori tüli enam :D

Mina ja õde olime pidevalt nagu kass ja koer, kui veel koos elasime. Nüüd, kui mõlemad täiskasvanud ja oma elu peal, on asi parem ja saame hästi läbi.

Võid üritada õega rääkida, kui te parasjagu hästi läbi saate. Et vägivaldsust lõpetada, siis alusta sellega ise. Ära tee enam õele haiget ja kui tundub, et olukord selleni võib viia, siis eemaldu, sõnadeg: "Sa oled mu õde, sa oled mulle kallis, ma ei tee sulle haiget".

Aitäh, aga Reedetu, lic mainin veel et - tean et se võim eluimelik tunduda- meie õe ja õe suhe on pmst allapoole 0 ja kõik need kallis armas tore õde jne jääb ära :D lic me kumbki ei suda seds teha. Ja kui meil kaklus on, ss lõpetan tavaliselt alati mina sest ta kriibib ikka jubedalt. Ta kisendab ka koguaeg niii hullult ja se ajab mul pea sassi. Äkki suudatveel midagi pakkuda ? Aga veel aitäh et viitsite aidata ;D
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”