Hakkab üle viskama...kuidas olukorda muuta ?

Tere! Ma ei tea kas see on päris õige teema,aga kõige lähedam vist sellele...
Olen nimelt 15 aastane tüdruk.Mul on kaks vanemat õde,kes on mõlemad täiskasvanud.Ühel neist on ka lapsed.Mure seisnebki tegelikult mu õetütres(13 a.).Nimelt saan ma pidevalt tema pärast peapesu.Me oleme koguaeg ninapidi koos ja nagu õed.Me saame muidu väga hästi läbi,käime igalpool ja muud sellist.Vanemana olen alati targem ja annan kergelt järele.Probleem on nimelt selles,et osa sjadest mis ma talle räägin pöörab ta minu vastu.Viimati käisin välismaal emaga shoppamas.Sain päris palju asju ja tuju oli hea.Õetütar kahjuks kaasa ei saanud tulla.Õhtul ,kui tagasi jõudsin hakkas ta minuga msnis rääkima.Küsis mis ma ostsin ja värki...Kuna ma teadsin,et ta tahtis kaasa tulla,aga ei saanud,ei hakanud ma kelkima ta ees ja rääkisin ainult nii palju ,et paar asja sain jah,ja muidu sain maiustusi kaa.Ütlesin et kui kokku saame,jagan kindlasti temaga.Ja kõik.Muutsin teemat.Aga nüüd kuulen ma nii oma kahe vanema õe käest,kui ka oma ema käest halvakspanevat juttu.Et ma eputasin ja kiitlesin,et sain väga palju asju ja et koguni päris suure summa eest(mis ei olnud nii).Et umbes ma ostsin kõike mida tahtsin,ja et miks tema nii ei saa...Ja siin ma nüüd olen...järjekordselt pole ma midagi erilist öelnudki ja juba kuulen ,et kuidas ma võin nii teha,ise vanem?ma ei saa aru...kui ma midagi ei räägi,ma isegi ei maininud summat ega midagi,siis saan kõigi käest peapesu,et ma kiitlen...pagan,et mul msni ajalugu ei salvestu...Igatahes,kuidas ma saan rääkida oma õetütrega et ta nii ei teeks.Kui ta ongi kade,milleks ma enda teada põhjust ei anna,siis kuidas rahulikult asjad selgeks rääkida?Ta räägib mulle koguaeg,kui ta kuskil poodides käib,kuidas ta nii ägedaid asju saab ja mida iganes...Ma ei näe selleks vajadust.Isegi mu sõbranna,kes kõike mu käest uurib,et mis ma tegin ja ostsin...isegi talle on mul ebamugav asju ette loendada....rahasummast aga ma ei räägi kunagi...
Getu..
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”