Palun aidata :'(

Ma olen 12 aastane tüdruk ma mul on 4 aastane vend. Ta kogu aeg peksab mind. Mu ema ütleb kogu aeg talle et lõpeta ära jne, aga ta ei tee välja sellest. Kui mina vennale käe külge panen ja teda natukene sakutan, saad möliseda mis jube. Ma ei käi oma toast enam praktiliselt üldse väljas. See tundub natukene imelik.. aga ma juba kardan oma venda :oops: . Mul on mu venna pärast 2 korda käsi kipsis olnud ja 1000 korda jalg või käsi kinni seotud.
Palun aidake :'( .
kas tead mida tähendab üks armastus suur ? ;*

Re: Palun aidata :'(

endal pole mul küll selliseid asju olnud .
kuid püüa talle selgeks teha, et see mida ta teeb on ebanormaalne.
Ma ei tea , küsi talt näiteks , et kas sa tahad suurena sellepärast vangi minna? vms, hirmuta teda natuke, kuid mitte liialt. Või siis näiteks, kui ta sulle peksa annab, tee tagasi, kuid liialt, sest kui loogiliselt võtta, siis peaksid ju sina tugevam olema : ).

Kuid ma soovin sulle edu !
päikest ( # )

termomeeter kirjutas:kas ta pole juba sellises vanuses, et saab politseiga hirmutada? :)) mingi vanus on ju lastel, kus see tõesti toimib, kuigi kasvatuslikult õige selliseid meetodeid muidugi kasutada pole.
Kuidas ei ole? Kuidas siis veel, pai teha ja öelda, et see pole ilus? Me kõik oleme olnud lapsed ja teame, et aitab ainult hirmutamine või siis peksmine... Ainult väga mõistlik laps saaks ilusatest sõnadest aru ja jätaks selle tegevuse katki, aga no teema autor on ju korduvalt sidemes ja kipsis olnud selle tati terrori pärast. Mingi kukununnutamine ja raamatute järgi kasvatamine põhjustabki käest ära läinud lapsed. Tavaliselt teist korda ei katsuta seda asja mis kõrvetab - tee omad järeldused... õed-vennad kaklevadki, pane vastu talle.

Mul on umbes 2 aastat noorem õde, tal mingi kellaaeg, olenevalt, mis kell ta ärganud on (kella 9st õhtul kuni hilisemani) .. Igastahes, kui ta on väsinud, siis võib ta minna väägha hullluks... Peksab, sõimab, nt "ma ttahan et sa sureksid" jne... Ja kahjuks ma nõrguke kah, ja ta suht sportlik, niiet väghahull valus on vahest :S. ja on ka juhtumeid, kus ta nii peksab, et ma teise tuppa jooksen ja ust kinni hoian. Ja ükskord ma palusin tal midagi teha ((ei mäleta enam, mis oli) või lõpetada mingi pindakäiv teghevus, ja siis ma kuidagi hoidsin tal kätt kinni, vms, et ta enam ei teeks, ja siis ta hakkas peksma mu kätt kõigest jõust.. Ma põgenesin oma tuppa ja istusin seal, hoidsin ust kinni, siis pärast isa karjus mu peale (((vägaaa tige))) et ma enda õde kiusan, sest et ma ütlesin emale, et mul on käsi väga valus, äkki saaks jääd vm..

Muidu, kui ta väsinud vms ei ole, siis on väga tore ja üldiselt saame hästi läbi. Varajane puberteet on tal... :?
Well I won't be the one to disappoint you
anymore

ei rääkinud ju paitegemisest, mõistlikud kasvatusviisid on mõistlikud piirangud ja karistused jne. ei ole absoluutselt nõus, et lapsepõlve järgi teame, et aitab hirmutamine või peksmine. enda põhjal ütleks justnimelt vastupidi, et see EI aita ja pigem süvendab probleeme. konkreetsel juhul saan aru, et hetkel on juba raske midagi teha, kui asi nii üle käte läinud, see oligi pigem üldiselt öeldud, et tegelikult pole õige mingit valearvamust politseist kujundada. sa ei tea ju raamatute järgi kasvatamisest midagi, ise olen ka alati sellele vastu olnud ja täielikult, aga nüüd olen hakanud aimu saama, et parem on ikkagi teada midagi kasvatuse alustest ja tänapäeva lastest, mitte lampi lahmida ja hirmutada ja peksta (selle poolt pole siiski kunagi olnud).

termomeeter kirjutas:ei rääkinud ju paitegemisest, mõistlikud kasvatusviisid on mõistlikud piirangud ja karistused jne. ei ole absoluutselt nõus, et lapsepõlve järgi teame, et aitab hirmutamine või peksmine. enda põhjal ütleks justnimelt vastupidi, et see EI aita ja pigem süvendab probleeme. konkreetsel juhul saan aru, et hetkel on juba raske midagi teha, kui asi nii üle käte läinud, see oligi pigem üldiselt öeldud, et tegelikult pole õige mingit valearvamust politseist kujundada. sa ei tea ju raamatute järgi kasvatamisest midagi, ise olen ka alati sellele vastu olnud ja täielikult, aga nüüd olen hakanud aimu saama, et parem on ikkagi teada midagi kasvatuse alustest ja tänapäeva lastest, mitte lampi lahmida ja hirmutada ja peksta (selle poolt pole siiski kunagi olnud).
Jah, aga mitte nii et silmnähtavalt raamatus sõrmega järge vedamine rikub last ja sa ei kasvata teda nii nagu ise tahaksid. Kui ma peaksin kunagi selle vea tegema, et saan lapse, siis pole mingit hellitamist kui kellegi vigaseks peksab... politseist, kasvõi K-KOMANDO'st loon mingi monstrumi ettekujutuse, vanemana loksuvad asjad ise paika.

SeganeLammas kirjutas:Mul on umbes 2 aastat noorem õde, tal mingi kellaaeg, olenevalt, mis kell ta ärganud on (kella 9st õhtul kuni hilisemani) .. Igastahes, kui ta on väsinud, siis võib ta minna väägha hullluks... Peksab, sõimab, nt "ma ttahan et sa sureksid" jne... Ja kahjuks ma nõrguke kah, ja ta suht sportlik, niiet väghahull valus on vahest :S. ja on ka juhtumeid, kus ta nii peksab, et ma teise tuppa jooksen ja ust kinni hoian. Ja ükskord ma palusin tal midagi teha ((ei mäleta enam, mis oli) või lõpetada mingi pindakäiv teghevus, ja siis ma kuidagi hoidsin tal kätt kinni, vms, et ta enam ei teeks, ja siis ta hakkas peksma mu kätt kõigest jõust.. Ma põgenesin oma tuppa ja istusin seal, hoidsin ust kinni, siis pärast isa karjus mu peale (((vägaaa tige))) et ma enda õde kiusan, sest et ma ütlesin emale, et mul on käsi väga valus, äkki saaks jääd vm..

Muidu, kui ta väsinud vms ei ole, siis on väga tore ja üldiselt saame hästi läbi. Varajane puberteet on tal... :?
ja on ka juhtumeid, kus ta nii peksab, et ma teise tuppa jooksen ja ust kinni hoian.

Mul on kogu aeg nii :S
kas tead mida tähendab üks armastus suur ? ;*
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”