Õde peksab ja õiendab!

MUL ON SELLINE PROBLEEM,ET MUL ÕDE TULEB LIHTSALT HEAST PEAST KALLALE.TA ON JUBA 19 AASTANE,KUI SIISKI 3-AASTASE MÕISTUS ON.KA MU EMA EI TEE MISKIT,SEST MUL EMA KARDAB,ET ÄKKI MUL ÕDE LÖÖB TEDA KA.SIIS TA VEEL SÕIMAB JA KASUTAB EBAMÄÄRASEID VÄLJENDEID JNE.JA MUIDE VEEL ÜKS ASI,TA VEEL VARASTAB RAHAKOTIST RAHA KAH.JA KUI MA MIDAGI ÜTLEN SIIS SAAN HULLEMINI JNE.SEE ON LAUSA VÕIMATU...AGA MIS MUL TEHA..PALUN AIDAKE,MA OLEN VÄGA ÕNNETU :cry:

PALUN AIDAKE MIND!MIDA MA PEAKSIN TEGEMA?

Re: Õde peksab ja õiendab!

vanessa kirjutas: MUL ON SELLINE PROBLEEM,ET MUL ÕDE TULEB LIHTSALT HEAST PEAST KALLALE.TA ON JUBA 19 AASTANE, KUI SIISKI 3-AASTASE MÕISTUS ON
sa kirjutad et 3.aastasel on mõistust peas, kas sinu õel seda ka on? kas ta annab endale aru mida ta teeb ja kuidas see mõjub teistele?
Mis tähendab "tuleb heast peast kallale", kas tõesti niisama, ilma mingi põhjuseta tuleb kallale, või ikkagi midagi on sellega seotud(ärritumine, viha või muu)?
Kuidas sina tavaliselt reageerid õe löömisele? Kas vastad sama moodi?

.
vanessa kirjutas: KA MU EMA EI TEE MISKIT,SEST MUL EMA KARDAB,ET ÄKKI MU ÕDE LÖÖB TEDA KA.
Kas su ema kaitseb sind?
Kas su õde oli juba varem emat löönud?
Kui kaua see kestab, ja millest see alguse sai?

Püüa nendele küsimustele vastata (kui tahad võid ka privaatsõnumit saata), siis hakkame edasi vaatama, kuidas saab sind aidata.

Kõike head, ja kirjuta kindlasti!!!
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

õde peksab ja sõimab

nonii..ma nüüd üritan vastata..ta ei anna endale vist aru,et mida te teeb,sest ta on koguaeg olnud selline..mäletan juba lapsepõlevest,et alati olin mina see,kes kannatab tema tujude all jne..ma üritan mitte sellest välja teha,et ta mind lööb aga siis ta hakkab mõnitama ja lõugama,et noh ei julgegi vastu lüüa jne..ja vahel olen ma ka teda jalaga löönud.ta pole ema kunagi löönud aga halvasti on öelnud ja teda igale poole saatnud ,kunagi isegi ähvardas lüüa.aga jah mu ema kaitseb mind,vahel isegi karjub mu õe peale aga sellest pole kahjuks mingit kasu.tavaliselt saan ma peksa ainult siis,kui mul ema kodus pole..ja kui ma emale ära räägin saan uuesti.. :cry: see kestab juba tykk aega..st ,et kui me pisikesed olime sain mina kõik kaela,sest ma olen oma õest tükk maad noorem ja ema ei uskunud mind,kui keegi millegagi hakkama sai siis alati olin mina süüdi jne..palun aidake mind!

Abi võimalused

Tere vanessa!!! :wink:

Tänan et vastasid minu küsimustele, nüüd on palju rohkem sinu murest teada, ja proovime koos asja uurida.

Teie emaga olete praegu raskes olukorras, elate pidevas pinges, ja ei tea mida õelt oodata. Ta võib teid niimoodi ka edaspidi ähvardada, kuni te ise ei hakka vastu ja ei pane sellele lõpu. Ma tean et see võttab aega ja jõudu, aga väljapääs on alati olemas, ja tavaliselt isegi rohkem kui üks. Ma pakkun sulle erinevaid variante, kust võib abi otsida, sinul on valida ja võib olla nende alusel tulevad sul ka oma ideeed, mida ette võtta.
vanessa kirjutas: ma üritan mitte sellest välja teha,et ta mind lööb aga siis ta hakkab mõnitama ja lõugama,et noh ei julgegi vastu lüüa jne..ja vahel olen ma ka teda jalaga löönud.
Kui ma õieti aru sain, sinu reageerimise viis on ignoreerimine või vastulöömine. Proovime vaatleda neid viise lähenemalt: Ma ei tea mis on sinu õe tegelikud peksmise motiivid ja eesmärgid, aga kindlasti tal on seda kaklemist millegi jaoks vaja, võib olla nii ta pöörab enda peale tähelepanu, või tahab oma viha kellegi peale väljendada ja sellega ennast rahustada. Et tema saaks oma kaklust alustada, peab ta leidma selleks mõne põhjuse, või teiste reaktsiooni, ja kui sa vastad talle samuti löömisega, siis tal ongi seda vaja, ja kaklemine läheb täies hoos. Kui sina vaikid, siis tema mõnitamisega tahab sind oma mängu kaasa haarata, ja ta ootabki sinult niisugust reaktsiooni, et sina hakkad vastu, ja lähebki tema mäng käima, kus tema on ründav ja sina ohver. Kas sa tahad edaspidi ka seda mängu mängida??? Kui ei, siis esialgu on vaja seda mängu olemasolu teadvustada endale ja pärast ka teistele, ja siis mängimise lõpetada. Muidugi, see ei ole kerge, ja sinu õde vist hakkab selle vastu, kui ta näeb et sina vastad teistmoodi, mitte ni kui alati, aga kui sa tahad õe mõnitamisest ja löömisest lahti saada, peab ju millestki alustama.

:!: Sa võid pakkuda emale pöörduda selle probleemiga psühholoogi poole, et välja selgitada mis teie perekonnas tegelikult toimub, ja mis on niisuguse olukorra põhjused ja tagajärjed, ja kuidas sellele reageerida ja käituda et seda katkestada. ( Infot nõustamise võimalustest leiad meie Foorumi avaleheküljel) Pärast võib olla saab ka õde nõusolekut konsultatsioonile minekuks saada, ja siis teie kõik kolmekesti psühholoogi abiga saate muret arutleda ja jõuda tulemusele mis oleks kõigile vastuvõetav.
:!: Nagu ma kirjast aru sain , sinu ja ema juttus õde eriti lugu ei pea ja teie emaga ei saa teda mõjutada. Siis võiks otsida lähedaste inimeste ringist niisugust inimest kelle sõna oleks tema jaoks oluline ja tema saaks õde mõjutada. See võib olla keegi teie sugulastest (näiteks onu, või vanaisa), või keegi heade tuttavatest , või hoopis head naabrid, kes on olukorraga tuttavad ja samuti tahavad teid aidata (nendega või leppida kokku ja nad võivad järjekordse riidlemise ja löömise korral ka politsei kohale kutsuda - see peaks õele sügava mulje jätma)
:!: Ja veel, igas Tallinna linnaosas (ja samuti ka teistes Essti linnades) on olemas Lastekaitse, kus tegeledakse laste õiguste kaitsmisega, ja seal oskavad nii nõu anda kui ka reaalset abi osutada. Mõni kord piisab lastekaitse töötajaga vestlemisest, ja vajadusel võetakse ühendust ka Noorsoopolitseiga. Sa võid Lastekaitsesse helistada või kirjutada oma murest ja saata nendele e-maili. (täpsemat infot iga linnaosa Lastekaitsest saad Info Telefoni kaudu (näiteks 6261111, 1182) või meie käest (helistades 6460770, või saates privaatsõnumi või e-maili oma aadresi andmetega, sest kui on teada kus linnaosas sa elad, siis saab ka suunata just nende spetsialistide juurde kes sellega tegelevad).

Edu ja jaksu sulle, ja kirjuta kuidas sul läheb!!! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Mu õde saab juba 20..
...ja ta lääb ka vahest nii närvi, et on kallale tulnud..
...mina ei luba end lyya ja panen t2ie rauaga vastu(ma ei mõtle peksmise suhtes päris)
Ja tavaliselt kui asi läheb yle piiri siis lihtsalt ytlen..et kui ei meeldi mine 2ra..
...ja su ema..su õde on juba 19 aastane-t2iskasvanu...kui su ema näeb kuidas ta sinuga käitub..siis miks ei viska ta teda sinu heaolu pärast t2navale..ok sry see veits karm..aga otsigu endale uus elamine kui ta närvid nii läbi on ja end vaos hoida ei suuda :twisted:
Võibolla on minu mõtteviis väär...aga t6esti ma ju olen seda omal nahal kogenud...ja sellist asja ma enam ei luba kodus korraldada!
Nobody is perfect! And I´m nobody.

Selliseid asju on raske muuta, võib-olla isegi hilja, kuid saab. Kui sa midagi mõistetavat tahad, siis sa selle ka saad. Sa pead esiteks väga palju seda tahtma ja siis tegutsema hakata. Soe atmosfäär ja huvi üksteise vastu teie peres aitaks talle kindlasti.
Veni, vidi, vici!

vasta talle alati hoolivusega, näita talle soojust ja kui ta sind lööb pööra teine põsk ette.
Tehes alati halba teistele, teeb ta seda iseendale. Ta on katki.
No ,we are above God.

She can obviously defend herself. It's not like n00b is an insult. I mean, she IS a new person.

sa kirjutad et 3.aastasel on mõistust peas, kas sinu õel seda ka on? kas ta annab endale aru mida ta teeb ja kuidas see mõjub teistele?
Mis tähendab "tuleb heast peast kallale", kas tõesti niisama, ilma mingi põhjuseta tuleb kallale, või ikkagi midagi on sellega seotud(ärritumine, viha või muu)?
Kuidas sina tavaliselt reageerid õe löömisele? Kas vastad sama moodi?

Ma 14a. tüdruk ja õde käib kolmandas. Nimelt kui mul paha tuju, siis ma ei suuda ennast kontrollida ja elan kõik tema peal välja. :roll: Näiteks tõmban ta arvuti eest ära, või löön, vahel mõnitan teda paksuks jne. Kui mul see hoog üle läheb, siis on õest kahju küll, aga ma ei saa muud sinna parata lihtsalt. :| Eks kunagi muutub. Äkki on su õel probleeme oma sõpradega ja elab sinu peal välja oma paha tuju ? Ma võin lihtsamate nõmedate vastuste peale närvi minna, mida õde ütleb, aga teiste inimestega olen hoopis teistsugune.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”