Mis teha et ta hakkaks inimlikuks ?

minu vend .. ta on kohe kohe 15 aastane , aga ta mängib mingite sõduritea ja üllatusmuna mehikestega. ja ise kutsub neid väikesed mehikesed .... :( see ajab lihtsalt nii närvi kuidas ta toa nurgas istub ja mängib ja teeb hääli mingi " piuhhh ..tuhhh"
nh saate aru küll ja siis ta ei viitsi neid koristada kah .. kui keegi ütleb et korista ära siis ta ütleb et ma mängin pärast edasi aga ise ei mängi mitte midagi edasi. Ta istub päev otsa arvutis ja mängib mingiseid mänge .. ja kui keegi talle käratab et aitab küll sa oled nii kaua olnud või lõpeta ära (enne püütakse vaikselt selgeks teha aga see teda üldse ei koti) siis hakkab nutma. Tihti on nii et ta elab mu väikevennal seljas teeb pervertseid liiutusi ja räägib igasuguseid "khmm" asju. ja kui meie onu tuleb siis mingu toetub ta õlgadele ja paneb pea vastu :S
tal on kaa aspergeri sündroom mai tea kas see mõjutab seda kõike ?
ja ta on VÄGA ega kui keei talle midagi ette heidab siis on pirr lahti aga teiste kallal vingub kooou aeg :(
MIDA TEHA ET TA POLEKS ENAM SELLINE?
MINA: 12a. tüdruk

Re: mis teha et ta hakkaks inimlikuks ?

loomulikult see sündroom mõjutab ja aspergeri sündroomiga inimest ei saa lihtsalt niimoodi "inimlikuks muuta", kui ikka autismidiagnoos on pandud, siis see ei ole midagi ravitavat, peate hoopis õppima temaga käituma ja hakkama saama. sellega tuleb lihtsalt leppida, et ta on omamoodi ja teistsugune kui teised lapsed, talle tuleb jätta teda huvitavad tegevused, aga sellistest perverssustest tuleb küll õpetada lahti saama. tegelikult ma ei tea konkreetselt aspergerist veel väga palju, aga infot selle sündroomi kohta on iseenesest päris palju ja sul õena oleks kasulik natuke rohkem aspergerist teada. võid alustuseks googeldada internetis, aga ka raamatukogust saaksid päris asjalikke raamatuid.

Re: mis teha et ta hakkaks inimlikuks ?

Aspergeri sündroomiga inimesed näitavad tihti üles suurt huvi mingi konkreetse tegevuse või asjade vastu, sinu venna puhul siis väikesed mehikesed. Sotsiaalselt on nad ka natuke kohmetumad, see siis tõenäoliselt väljendub ka perverssetes liigutustes ja nutmises. Neid on ilmtingimata vaja abistada iseseisva elu alustamisel, sest nende jaoks on see raskem ja saavutada saab seda enamasti ainult lähedaste abiga.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”