Eneserahuldamine

Ma avastasin just oma väikese õe, kes on alles 4-aastane, oma püksis midagi tegemas. Enne seda ta ütles, et ära siis minu tuppa tule. Aga kui ma läksin nägin teda käsi püksis. Minu küsimus on selles, et kuidas ma peaksin selle suhtes käituma? Et kas ma peaksin temaga sellest midagi rääkima, peaksin laskma tal seda teha, või peaksin seda keelama. Või noh, mida ja kuidas ma käituma peaksin?

Re: Eneserahuldamine

Eneserahuldamises pole midagi halba ega häbiväärset nagu ma aru olen saanud. Väga noor ta on, kuid mis sellest? Keelata seda vist enam niikuinii ei saa, kuna see pidavat ikka nii suur nauding olema, et kui korra teed, jäädki tegema. Rääkida pole ka vist sellest mõtet, kuna see oleks mõlemale häbiväärne. Kuigi, ma ei tea kas 4 aastane tunneb häbiväärsust.

U.
Aitan alati! ..kui viitsin.

Undead kirjutas: Kuigi, ma ei tea kas 4 aastane tunneb häbiväärsust.

Ei tunne :D

Kui laps nii väike on, siis ütle lihtsalt, et ta ei teeks. Kammoon ta on 4-aastane, kui teil väikseid õdesivendi pole, siis ärge öelge, et enam peatada ei saa, nii noorelt on see lihtsalt haige ja tulebki keelata. Ega ta siis ei tea ju mida ta teeb.

Kindlasti ei tohi keelata "a'la, see on inetu ära nii tee". Oma keha avastamine on nii väikestel normaalne ja selle keelamine võib tekitada ka pikemaajalisemaid probleeme. Tulebki seletada, et selline tegevus on privaatne ja tehakse siis kui oled omaette. Seetõttu pole muidugi ka hea tema tuppa minna, kui ta palub seda mitte teha.

Nii väikeselt võib ka otse küsida, et mis Sa tegid seal. Aga kindlasit rahulikul hääletoonil.
Kui vastab, siis ütled, et niiviisi teiste nähes kindlasti teha ei tohi.
4-aastastel on ka siuke huvi oma keha vastu. Selles suhtes kindlasti ära ei tohi hirmutada teda, muidu võib veel oma keha häbenemagi hakata.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Ahjaa , tegelt , ma oleks võind enne ära kirjutada , ano , pohhj . Igatahes , sellest 'eneserahuldamisest' ma ei tea mitte midagi :D . Ma nagu väga ei tegele sellega . Aga , tegelt , oma õel sa vist väga seda keelata ei tohi ja . Btw , ta on nii väike , kust ta üldse siukestest asjadest teab :mrgreen: ?
I love walking in the rain , because no one sees I'm crying .
Muaah [kl] .

Ta on nii väike ,et ta ei saa ise ka aru ju mida ta teeb.Ma arvan ,et peaksid keelama ,sest pärast topib avalikus kohas käe püksi.
Tüdruk siin pool.
See on minu arvamus!
Teeks äki täna natukene matat?Liidaks sind ja mind, lahutaks riided ja korrutaks sind terve öö.
Suletud

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”