Mina ja minu väike õde

probleem on selles, et mul on väike õde, kes on 9 aga käitub nagu titt ning me ei saa üldse hästi läbi ning alati kui meil kaklus on olnud jään mina alati süüdi (seda enam nii väga ei ole, aga varem oli peaaegu kogu aeg). veel on niimoodi, et kui mulle tulevad külalised, siis tahab ta koguaeg minu tuppa tulla ja ta käib mulle lihtsalt närvidele ja ta peab alati mul seljas elama. varem kui me rohkem kaklesime ütles vahepeal mu ema, et ma annaksin oma õele ühe lõpliku keretäie ja et siis peaks ta mind rahule jätma, aga kuidas ma ka ei ürita ta teeb mulle ikka kõik tagasi! kas te saaksite mulle nõu anda, kuidas ma saaksin niimoodi teha, et ta ei elaks enam mul seljas ja, et ta mind rahule jätaks?

Re: mina ja minu väike õde

Mul oli sama probleem :D Aga ega sellest lahti ei saagi. Väiksed õed võtavad eeskuju ikka suuremate õde/vendade käest ning tahavad nendega koos olla. Minul lahenes probleem niimoodi, et käratasin õe peale iga kord kui ta pinda hakkas käima ja ema väldib meie kaklemisi öeldes väikeõele, et ta minujuurde ei tuleks. Võid paluda oma vanemaid, et nad tegeleksid su õega kui sul külalised on näiteks ja ütleksid talle, et sinu tuppa ei saa minna praegu jne. Üheksa aastasele saab juba selgeks teha küll, et sul on sõpradega omad tegemised kuhu te teda ei taha ;)

Re: Mina ja minu väike õde

See probleem on vägagi tuttav. Kui ma 13 olin, siis tundus mu õde mulle täieliku maniakina. Ta rippus igal pool mu küljes, "varastas" mu sõpru ning eputas kõigi ees. Nüüd ma mõistan, miks ta seda kõik tegi. Poleks julenud ettegi kujutada, milline iidol ma oma väiksele sõsarale olen. Sa pead vaatama asja postitiivset külge, sest sinu õde võtab sind kui inimest, kelle moodi olla ja kellele meeldida. Räägi temaga rahulikult, ära karju ta peale kohe, kui ta sul ümber tõmbleb. Leia tema jaoks see aeg, siis ta ei kiusa sind ebasobival hetkel. Mina sain näiteks oma õega jutud täpselt räägitud ja meie suhted on nüüd väga head. Mis mulle üldse silmad avas, et ta mind nii tähtsaks peab? Ema ükskord ütles, et tead, su väike õde juba kardab sind, sest iga kord, kui ta tuleb sinu juurde kas või vaatama, kuidas suurel õel läheb, saadad sa ta minema ja sõimad näo täis. Ta oli tihti nuttes ema juurde läinud ja öelnud, et suur õde vist vihkab mind. Ma olin täiesti löödud ja otsustasin, et ma ei taha, et ta niimoodi peab tundma. Rääkisin temaga ja kutsusin teda endaga erinevaid tegevusi koos tegema ning nägin, et ta tõesti pelgas mind juba natuke. Nüüd on meie suhted nagu ütlesin väga head ja mul on hea meel, et ma mõistsin, kui oluline on meievahelisi suhteid häid hoida. :)
Siit soovitus sulle: ära ole temaga kuri, vaid räägi rahulikult. Luba temaga koos midagi kindlat teha või kuhugile minna ning palu tal näiteks õhtul sulle veidi rahu ja vaikust anda, kui sõbranna külla tuleb või poisiga juttu tahate ajada. Usu mind, see aitab! Edu :)
päikselist suve!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”