Õde sõimab

mul õde on 13 ja ta on must üxs aasta ja üks kuu noorem
ja ta absoluutselt sõimab mind iga päev.Ma muidugi sõiman vastu.
Aga kui ma jõuna ühe sõna öelda tuleb juba mitu sõna vastu,ja kõige
halvaem selle juures on et mu ema sia ei tee mitte midagi sellex et ta ei
sõimax mind ainult ülevad:''ära ropenda'' ja see on kõik
Kas keegi saax äkki aidata selles probleemiss mind
Ma ise olen m6elnud ja korrutanud endale,et ''TARGEM ANNAB JÄRELE''
aga ma ei eta mix am siis talle koguaeg vastu ütlen.
Aidake palun. :cry:

Re: Õde sõimab

Meil foorumis oli juba tükk kirju sarnastest probleemidest nagu sul on. See on tõesti igavene probleem õdede ja vendada vahel :? . Loe meie vastusi, võib olla sellest leiad abi. Ütlen ainul, et ainuke, mis võimalik, et suhted oleksid head, olla sõbraks oma venna või õe jaoks, pidama temast lugu, toetada teda, ja muidu see peab olema vastastikune. Kuidas seda saavutada, kui suhted on juba läinud sassi? Võib olla tuleb esimesena sammu teha. Proovi teda aidata mingites tema probleemides (näteks, koolitöös), näita talle, et ei taha teda solvata, isegi kui ta ise hakab sind sõimata, ole kannatlik tema suhtes, küsi ka tema käest toetust ja abi.

Küsi ka rohkem emalt soovitusi. Su ema vastab praegu sulle nagu paljudel vanemad vastavad, kui laps ütleb näiteks: "Öelge minu vennale, et ta ei räägiks mulle seda ja ei teeks seda...". Räägi parem oma tunnetest temaga, et oled näiteks väsinud sellest, et teil on niisugused suhted õega, tahad neid parandada aga ei tea kuidas alustada... Siis su emal oleks rohkem mida vastata.

Edu sulle! Kirjuta meile edasi kui on küsimusi, arusaamatusi. Ja pea meeles, kui sina oled vanem, sul on lihtsam alustada!
Hanna (konsultant).

Sa lihtsalt lähed endast välja...
Aga järgi ikka seda põhimõtet:Targem annab järele!
Sest kyll ta siis ära tydineb su piinamisest :)
Ma ka vahest mölisen õega igavusest :twisted:
Aga kui ta vastu ei pane siis ma ei viitsi oma energiat ta peale raisata :lol:
Jää rahulikuks :wink:
Nobody is perfect! And I´m nobody.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”