suur mure...

Tean, et tegelikult olen juba piisavalt vana ning peaksin oma muredega ise toime tulema -18 nimelt. ent praegu on tõeliselt viimane piir ning ma ei oska kuskilt nõu küsida... :cry:

Niisiis. olen 18. Elan ajutiselt oma 15-aastase õega kahekesi. Ei, me pole orvud, vanemad armastavad ja hoiavad meid - praegu on meie vahel lihtsalt 40km. Aga mitte see pole probleem.

Asi on selles, et mul on oma õega tõsiseid probleeme. Käin koolis teises linnas ning jõuan koju õhtul suhteliselt hilja.
Viimasel ajal ootamatult koju tulles ootavad mind aga ees nö.üllatused - korduvalt on mu korteris mingid seltskonnad, vene kutid, amelevad paarikesed, misiganes õe sõbrad. Korduvalt olen leidnud prügikastist alkoholipudeleid. Alatasa õde valetab mulle kooli, raha ja kõige kohta.

Olen temaga rääkinud - ta noogutab, räägib kaasa,isegi nutab vahest, lubab et enam nii ei tee...kuid tavaliselt püsib see lubadus max nädala. Ja kõik kordub jälle.

Ma kujutan ette, et ütlete nüüd, et tegemist on raske eaga ning ta tahab lõbutseda või õppida elu tundma vms. See minu olukorda ei päästa...tegelikult ei päästa miski.

Ma ei saa lasta tal korraldada oma kodus mingeid läbustavate noorte pidusid!!!
Ma ei saa saata teda vahetult enne koooliaasta lõppu ema juurde elama - liiga oluline klass praegu kooli vahetamiseks.
Ma ei saa talle peksa anda - see on nõme ning füüsilist vägivalda pole ma elusees kannatanud.
Ma ei saa panna teda koduaresti - peaksin siis ise kooli pooleli jätma ja teda valvama jääma?
Ma aina räägin ja räägin...aga see ei mõju.

Ema ei oska midagi teha...on sama segaduses kui mina. Kuid ta ei saa hetkel siia tagasi kolida. Lihtsalt ei saa - ärge küsige miks. Isa on äärmuslik ja range - tema saadaks õe kuskile parandusasutusse või viskaks lihtsalt kodust välja, kuni ta oma vigu mõistab.

Küsimus on selles...mida ma teha saan???
:cry:

Küllap peab su õel ise mingi nõks peast läbi käima ja ta saab aru et sellisel asjal pole mõtet. Teine võimalus on ka see et sa ise tüdineb ära või peol juhtub midagi mida ta enam ei tahaks et korduks :?
Mida sina teha saad? Kui sa oled nii palju proovinud siis enam vist midagi , su õde peab ise aru saama.

Edu!
:P lihtsus on raskuse algvorm
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”