kahevahel

Tere, mul on selline mure, et mul on poolvend (5a), keda ma eriti ei salli. Ma tahaksin teda armastada kui venda, aga ma ei suuda seda teha tema ema pärast (ma nimelt ei salli teda ja tema ei salli mind). Meie isa küll tahab, et me armastaksime üksteist, aga ta läheb sellega liiale. Ta on mind alati sundinud kõike tema eest tegema ja kui ma vastu hakkan, siis ütleb ta, et ta on ju sinu vend ja sa pead seda tegema. Oi ma olen nii palju kordi tahtnud talle näkku karjuda, et see ei ole minu vend ja ma ei pea talle kõike ette ja taha ära tegema!
Ma olen alati olnud kahevahel, et kas armastada teda kui venda või vihata teda, sest ta on ju ikkagi oma ema poeg ja ka tema moodi. Ma ei julge temasse eriti kiinduda, sest ma kardan, et tuleb jälle tema ema ja rikub kõik ära. Niiet ma ei tea, mida teha, kas armastada teda kui oma venda või suhtuda temasse kui mingisse suvalisse sugulasse.

Re: kahevahel

Kui sa tahad oma poolvenda armastada ,siis armasta. Mismoodi saab tema ema seda armastust ära rikkuda. Lihtsalt ei saa ,kuidas on võimalik armastus ära rikkuda? Kui see siiski on võimalik ,siis järelikult polegi tegemist armastusega. Kui sa teda armastada ei taha ,siis ära armasta. Räägi oma isale ära ,nii nagu asi on. Kardad ,et isa saab vihaseks? Mida sa kardad ,et su isa siis teeb?
Need ,kes ütlesid ,et miski ega keegi pole ideaalne ,unustasid minu koera.(L)
Kogu maailm ei saa kokku nii palju raha ,et osta veerand mu koerast.

kroox123 kirjutas:Kui sa tahad oma poolvenda armastada ,siis armasta. Mismoodi saab tema ema seda armastust ära rikkuda. Lihtsalt ei saa ,kuidas on võimalik armastus ära rikkuda? Kui see siiski on võimalik ,siis järelikult polegi tegemist armastusega. Kui sa teda armastada ei taha ,siis ära armasta. Räägi oma isale ära ,nii nagu asi on. Kardad ,et isa saab vihaseks? Mida sa kardad ,et su isa siis teeb?
Mu isa lihtsalt solvub siis südamest ja hakkab minuga õiendama. Ning siis ei aita ta mind ega mu ema enam üldse rahaliselt. Kui ta solvib, siis on ta kõigeks võimeline.

See on minumeelest väga hea ,et õiendama hakkab. Kui lihtsalt lukku läheks ,oleks hullem minuarust. Milles ta sind süüdistab? Selles ,et sa ei suuda oma poolvenda armastada? See armastamise värk ei käi ju nupust ,et kui tahan lülitan sisse. Kas ta jätaks oma lapse tõepoolest nälga? Kui sa temaga rahulikult räägid ,siis kas ta sind üldse kuulab või läheb juba sellest pöördesse ,et sa üldse midagi kobiseda julgesid? Äkki ta kuulaks paremini ,kui sa alustasid mõne muu lausega ,kui et sa ei suuda oma poolvenda armastada. Võid talle õelda ,et ei taha talle kuidagi haiget teha ,aga tahaksid lihtsalt natuke koos temaga arutada ja mõtiskleda.
Need ,kes ütlesid ,et miski ega keegi pole ideaalne ,unustasid minu koera.(L)
Kogu maailm ei saa kokku nii palju raha ,et osta veerand mu koerast.

Heh alguses on alati sõda vendade ja õdede vahel.
Ega mina ja minu ven ei saanud ka üldse alguses läbi ja ta on mul ka poolvend!
Ja ma saan taga nüüd väga hästi läbi.Ole ma arvan taga sõbralik suurena oled ikka õnnelik e,t sul keeig ikkagist on venna eest :) ;)

Usun, et see pole just eriline juhtum, kui väga noor inimene sinu vastu väga õilis pole. Nendele on raske asju selgeks teha. Mul on sugulastel selline pere, kelle lapsed on väga jonnakad ning ära hellitatud ning olen mõistnud, et väikse lapsega peab rahulikult rääkima, neid rahulikult keelama ning palju seletama. Kasvõi mõtle mingisuguseid naeruväärseid jutte välja, et ta sind enam ei tüütaks vms. Paku talle ultimaatumeid ning mitmesuguseid võimalusi enda kasuks midagi ära teha. Nt saab kommi *ostad poest* kui ta toob mingi asja sinu eest ära või midagi. Üldiselt, kui nooruke on juba eelnevalt kasvatamatu, siis ei ole kerge teda ümber õpetada, kuid see on siis ki võimalik. Käitu rahulikult, võta enda jaoks eraldi aega, et hiljem pühendada enda poolvennale. Tee seda isa pärast.

Edu sulle.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”