Venna

Minu venna on 9 aastane. ise olen 13.
Läbi me eriti ei saa. noh, tegelikult pole ta mu päirs vend kaa muidugi.
Vanematega saame mõlemad hästi läbi. kuigi vahel on mul tunne et lööks maha kui kätte saaks. aga tädi ütles mulle et see normaalne. Noh, kui ma midagi uut ei saa ..umbes nii:P
Aga vend on mul selline. me vaatame tema toas õhtuti televiisorit. niikui ta mind lööb siis teen tagasi. aga sellele järgneb minu väljaviskamine ja sõimamine. ma olen küll 4 aastat vanem..aga siiski. ei sa atalle vastu. ta hakkas emesest klassist peale suitsetama. tal on sellised sõbrad! ei taha teadagi saada mis tast hiljem saab... Kui vanemalete rääkida ei usu nad mind. vend ajab ju kõik tagasi! õppimine on tal kaa täpselt valsitaktis: üks kaks kolm, kaks kaks kolm.. :S
väiksemana saime tohutult hästi läbi! aga peale seda kui ta ühega tuttavaks sai käib ta elu allamäge ja suhtumine on lausa vastik!

kuidas ma saaks talle aru pähe panna!!!
ema lubab tall ikagist x-inimesega suhelda ja mängida ju!

Kui vend kuskil suitsetab ja sina juhtud seda nägema, siis tõmbad suitsu suust ära ja tassid ta kasvõi seljas koju. Tema sõpradega peaks ka väikse "jutuajamise" tegema. Löömise vastu peaks aitama temast mitteväljategemine. Istud lihtsalt teleka ees rahulikult edasi, varsti tüdineb ta ära.

ei oska eriti aidata, aga üldiselt sellest küll kasu ei ole kui ootad millal teine ei viitsi sind enam lüüa...
vähemalt omakogemustest tean, et see ei aita :(
Mul on õigus oma arvamusele isegi siis, kui see on vale!

Mul on ka suht sama asi.tglt sa v6iksid ka nii teha et kui sa juhtud pealt n2gema kui su vend suitsetab ja kui sul on telefonis kaamera siis filmi neid nurgatagant ja p2rastt mine koju ja n2ita seda emale ja isale.nii su ema saab teada et sina ei valeta,sina tglt ei tee midagi vaid oopis sinu v2ike vend.
:roll: et vb oleks see k6ige parem lahendus v6i lihtsalt filmi tervep2ev venda kuidas ta sind peksab,l66b.v6i lihtsalt 2ra tee tast v2lja kui sa arvad et see on parem lahendus.AGA SU EMA PEAKS SELLEST KINDLASTI TEADA SAAMA :!: :!: :!:

Re: Venna

Mina olem oma kogemustest teada saanud, et kui sa räägid enda vanemale midagi mis teda natukenegi häirib siis see mõte jääb teda kummitama natkenegi. Ühesõnaga sa peaks talle korduvalt teatama mida su vend teeb ning emale aru andma, et kõik on võimalik...ühesõnaga sa peaks talle seletama kui lihtne on suitsu kätte saamine tegelikkuses ja andma mõista, et keegi pole ideaalne. Kui see ei aita...siis tekita oma emale süümekad(ma tean et se pole just kõige ilusam asi aga se tavaliselt peaks toimima). Kuna sa juba oled enda emale rääkinud et su vend suitsetab ning tema ei usu seda siis vasta talle midangi sellist, et miks ta ei usu sind ja et sa oled siiski ta tütar jne...ning sinu kui vanema õe kohustus on venna kaitsmine mitte talle jama kokku keeramine ning küsi talt miks ta arvab, et sa valetad või selle välja mõtlesid:)

loodan et se aitab!!

hehh, mul endal enam vähem sama teema. Ise olen junba 16, aga vend on 13. Ta käitub nii vastikult. Vahel saame meiegi hästi läbi, aga siis kui tal mingi tuju tuleb siis pean mina sellele allluma. Ema/isa suhtuvad ka nii et jäta väiksem vend rahule, või et Sina peaksid ju targem olema..:D Vastik on mõelda lausa.::D aga Sorry. ise pole ma sellele lahendust leidnud, kuid soovitan sulle taktikat, mida olen korduvalt proovinud ja minul se ka lühiajaliselt toimib. Ole temaga tore. Käige vahel väljas (ma tean et see võib totter tinduda, kuid nii se on) Näita talle, et temast hoolitakse, sest viimasel ajal on ikkagi ÕeVenna suhe popp.

Edu;)

Liisi kirjutas:Minu venna on 9 aastane. ise olen 13.
Läbi me eriti ei saa. noh, tegelikult pole ta mu päirs vend kaa muidugi.
Vanematega saame mõlemad hästi läbi. kuigi vahel on mul tunne et lööks maha kui kätte saaks. aga tädi ütles mulle et see normaalne. Noh, kui ma midagi uut ei saa ..umbes nii:P
Aga vend on mul selline. me vaatame tema toas õhtuti televiisorit. niikui ta mind lööb siis teen tagasi. aga sellele järgneb minu väljaviskamine ja sõimamine. ma olen küll 4 aastat vanem..aga siiski. ei sa atalle vastu. ta hakkas emesest klassist peale suitsetama. tal on sellised sõbrad! ei taha teadagi saada mis tast hiljem saab... Kui vanemalete rääkida ei usu nad mind. vend ajab ju kõik tagasi! õppimine on tal kaa täpselt valsitaktis: üks kaks kolm, kaks kaks kolm.. :S
väiksemana saime tohutult hästi läbi! aga peale seda kui ta ühega tuttavaks sai käib ta elu allamäge ja suhtumine on lausa vastik!

kuidas ma saaks talle aru pähe panna!!!
ema lubab tall ikagist x-inimesega suhelda ja mängida ju!
sama siin mul ka vend 9 ja teine on 11 no koguaeg kaklen...
http://www.rate.ee/users/MinuReidikontoo <---minu reit!:)

elskyou kirjutas:...ühesõnaga sa peaks talle seletama kui lihtne on suitsu kätte saamine tegelikkuses...
Ma ise ka imestan, kui lihtne see on. Ma ise ei suitseta, olen mitu korda ära öelnud, kunagi siiski proovisin kaks korda, aga enam ei tee ma seda põhimõtte pärast.
Me läksime lihtsalt sõbrannaga tänavale (ta palus mul kaasa tulla, õigemini enam-vähem käskis), ta palus suvalistelt inimestelt, et need ostaksid talle suitsu ja andis raha. Mõned andsid isegi ülejäägi tagasi. Ja inimesed tõesti ostsid talle! See on asi, mis paneb imestama.
Kahjuks ei oska aidata kaklemise kohapealt. Suitsetamisest võib tal juba praeguseks sõltuvus olla ja takistada ei saa teda, sest suitsu saab ta nii või teisiti kätte.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”