Õde (19), peaks juba normaalne olema ?

Mu õde on siis 19 aastat vana hetkel, oma poiss tal olemas ja nii. Aga mina olen hetkel 12. Ma ei ole talle mitte sittagi halba teinud, tal on lihtsalt vaja oma sitta tuju minu peal välja elada. Võtab ilma luba küsimata minu asju, kord võttis ühe seljakoti, mis talle lõpuks ei sobinud, viskas selle lihtsalt minu kassi voodi peale, kuigi kott enne seal polnud. Võtab minu näokreemi, taaskord see talle ei sobinud, see too on tooniv. POLE SIIS VAJA VÕTTA , KUI TA EI TEA MILLEGA TEGU JA SEE TALLE EI SOBI . Muidugi peale seda sain mina õiendada , et miks minul pole normaalset näokreemi . (?????) . Emaga vaatasid õe toas arvutist mingeid pilte ja olid ülimalt elevil , läksin siis ka ja küsisin , et miks nad nii elevil on ja kas mulle võiks ka näidata siis .. '' Ma tõesti ei taha sind siia , kao minema '' , oli mulle vastuseks . Ema ei öelnud midagi . Mul on tõesti kopp ees juba , temaga ei saa kunagi normaalselt räägitud . Mis teha ?

Re: Õde (19), peaks juba normaalne olema ?

Külaline kirjutas:Mu õde on siis 19 aastat vana hetkel, oma poiss tal olemas ja nii. Aga mina olen hetkel 12. Ma ei ole talle mitte sittagi halba teinud, tal on lihtsalt vaja oma sitta tuju minu peal välja elada. Võtab ilma luba küsimata minu asju, kord võttis ühe seljakoti, mis talle lõpuks ei sobinud, viskas selle lihtsalt minu kassi voodi peale, kuigi kott enne seal polnud. Võtab minu näokreemi, taaskord see talle ei sobinud, see too on tooniv. POLE SIIS VAJA VÕTTA , KUI TA EI TEA MILLEGA TEGU JA SEE TALLE EI SOBI . Muidugi peale seda sain mina õiendada , et miks minul pole normaalset näokreemi . (?????) . Emaga vaatasid õe toas arvutist mingeid pilte ja olid ülimalt elevil , läksin siis ka ja küsisin , et miks nad nii elevil on ja kas mulle võiks ka näidata siis .. '' Ma tõesti ei taha sind siia , kao minema '' , oli mulle vastuseks . Ema ei öelnud midagi . Mul on tõesti kopp ees juba , temaga ei saa kunagi normaalselt räägitud . Mis teha ?
no maitea äkki on mingi kasvatamatu?

Tavaliselt on nii, et mingis eas õed ja vennad ei salli teineteist (muidugi on ka teistmoodi). Võib-olla pole su õde veel sellest õdede kaklemise-mittesallivuse ajast välja kasvanud. Või tahab sind lihtsalt närvi ajada ja kiusata. Ära tee temast lihtsalt välja, tegele oma asjadega. Ja mina ajaks teda veel omaltpoolt närvi, ise rahulikuks jäädes. Selline nõme käitumine on aga tema mure. :wink:

mix kirjutas:
lifestylee kirjutas:Järgmine kord kärata talle,
(kui ta midagi võtnud on ja rahul ei ole)
et ärgu näppigu kui ei meeldi.
Kui ta sinuga lihtsalt kiusu ajab siis mis seal muud ikka
kui paned paika ta lihtsalt.
hmm?
12 ja 19 päris suur vahe ju et ta teda paika panema hakkab, kas pole?
No lihtsalt ütled välja mis temast arvad siis vb ei lähe
enam tema asju näppima.

Külaline kirjutas:Mu õde on siis 19 aastat vana hetkel, oma poiss tal olemas ja nii. Aga mina olen hetkel 12. Ma ei ole talle mitte sittagi halba teinud, tal on lihtsalt vaja oma sitta tuju minu peal välja elada. Võtab ilma luba küsimata minu asju, kord võttis ühe seljakoti, mis talle lõpuks ei sobinud, viskas selle lihtsalt minu kassi voodi peale, kuigi kott enne seal polnud. Võtab minu näokreemi, taaskord see talle ei sobinud, see too on tooniv. POLE SIIS VAJA VÕTTA , KUI TA EI TEA MILLEGA TEGU JA SEE TALLE EI SOBI . Muidugi peale seda sain mina õiendada , et miks minul pole normaalset näokreemi . (?????) . Emaga vaatasid õe toas arvutist mingeid pilte ja olid ülimalt elevil , läksin siis ka ja küsisin , et miks nad nii elevil on ja kas mulle võiks ka näidata siis .. '' Ma tõesti ei taha sind siia , kao minema '' , oli mulle vastuseks . Ema ei öelnud midagi . Mul on tõesti kopp ees juba , temaga ei saa kunagi normaalselt räägitud . Mis teha ?
Tere!

Paistab, et enamus on valmis sind toetada sinu nördimuses. Soovitavad seda konflikti jätkata ja arvatavasti vastupanu osutada. Ilmselt, see toob kaasa pingeliseid suhteid, vastastikuid solvanguid, kui sa oled selles huvitatud ja tahad just seda. Muide, mida sa tahaksid saavutada lõppude lõpuks?

Sel juhul, kui sa tahad muuta teie suhted paremaks, siis alusta sellest, et sa ei hakka solvuma. Mida ta ei teeks, võta seda vastu rahulikult ja sõbralikult. Kas sa tunned, et see on sinu jaoks raske või üldse teostamatult? Siis ära oota järgmist tüli ja tee varem midagi ootamatu ja meeldivat enda õele. Jaga temaga midagi maitsvat, pakku temale milleski oma abi. Leia õige aeg (kui sinu õde ja sa ise on heas tujus) selleks, et rahulikult öelda, et sulle ei meeldi, kui ta võtab sinu asju.

Ma mõistan, et oma negatiivsete tunnetega mõnikord on raske hakkama saada, kuid ikkagi võimalikult ja oleneb enda soovilt.

Ma loodan, et sa võid oma õega lähitulevikkus sõpradeks saada.
Mis sa ise arvad?

Edu!
Ei konsulteeri enam.

Olen 13 õde on 19
aga meie probleem on selles et kui tema koju jõuab siis ta hakkab mind käsutama
Miks sa nõusid ei ole pesnud?
Miks sa koristanud pole?
miks kassiliin on vahetamata?
jne
nu jah vahest ma täidan seed ikkagi ära
aga kui ma olen näitex väljast tulnud ja ka alles koju jõudunud siis ma ütlen" oota ma just jõudsin"
ja siis ta tuleb mullesuhteliselt käteka kallale :oops: :evil:

popkaru123 kirjutas:Olen 13 õde on 19
aga meie probleem on selles et kui tema koju jõuab siis ta hakkab mind käsutama
Miks sa nõusid ei ole pesnud?
Miks sa koristanud pole?
miks kassiliin on vahetamata?
jne
nu jah vahest ma täidan seed ikkagi ära
aga kui ma olen näitex väljast tulnud ja ka alles koju jõudunud siis ma ütlen" oota ma just jõudsin"
ja siis ta tuleb mullesuhteliselt käteka kallale :oops: :evil:
Edaspidi üritad siis oma kohustusi täita?
Kui sa oled koju tulnud siis loomulik, et hoolitsed oma
kohustuste täitmise eest- nt kassiliiva vahetaminegi.
Kui on paigas, et seda teed sina siis muidugi oodataksegi sinult selle tegemist.
Kui alles tulnud oled siis tee selgeks, et sa ei jõua
kõike kohe pärast uksest sisse astumist korraldama hakata.

tõsi, minu õde on hetkel 22 ja mul on sama mure. olen 13 ja õde kohtleb mind nagu täielikku kõntsa. Mida ma talle teinud olen??? koguaeg lihtsalt kinnitan endale et tal on lihtsalt mured koolis ja ta on närvis aga kas peab seda minu peab verbaalselt ja füüsiliselt välja elama? füüsiliselt mõtlen seda, et ma ei saa temast isegi trepi peal mööda mindud ilma, et ta mind küünarnukiga ei lööks. see teeb haiget, ja enam ma ei räägi füüsiliselt... kurb on olla, mõeldes et su oma lihane õde sedasi kohtleb... ja ausalt öeldes, kogu see jutt on mind nutma ajanud... =//
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”