vend ja arvuti/videomängud

Mure siis selline, et mu vend elab oma elu põhiliselt ainult mmorpg-des ja videomängudes..Nagu sõpradega väljas pole ta sellest ajast saati väljas käind kui me korterit vahetasime(samas linnas)..Nüüd ta istub päevad läbi arvutis ja kui temaga rääkida vms siis nähvab aint..Oleme sellepärast sõna otseses mõttes kaklema ka läind sest ta möliseb ja augub kõigiga kes siin käivad(minu, ema, isa külalised)...Kas on kuidagi kuidas sedas nagu muuta vms??Olen proovind temaga rahulikult rääkida..Kuid tema ikka käitus kui alati..Haukus ja mölises..
On keegi sellise probleemiga tuttav??Kas sel on mingi lahendus ka v tuleb seda lihtsalt kannatada??

Re: vend ja arvuti/videomängud

kunagi läheb see üle, ja kunagi ta kahetseb seda. On midagi mida ta eelistab arvuti asemel? midagi mis võiks kasvõi ta eneseväärikuse pihta lüüa. Kui sa tead et talle meeldib mõni tüdruk vms, siis vii ta vennaga kokku, oletatvasti hakkab tal häbi vms..

Või lase ükskõik kellel keda ta vähegi kuulab rääkida temaga..

Ei, mu vennal vist pole muud huvi kui arvuti ja playstation..Ma tean, et talle meeldib küll üks tüdruk, aga see elab Eesti teises otsas ja tal on juba oma poiss..Vahest kui vend maal käib siis ta võtab isegi läp-topi kaasa...Ja selle tüdruku ees ta arvuti pärast hbi ei tunne..No selle arvuti hullusega peab vast leppima..
Aga kuidas talle selgeks teha et kõik ei ole nii halvad, nagu talle tundub??Ta solvab kõikki, haugub kõigiga..Kord ta lubas et nigu ta põhikooli lõpetab(ta läheb praega 9-ndasse klassi), siis läheb siit kodust nii kaugele kui vähegi võimalik ja tagasi enam kunagi ei tule..Ja nii on ta ka me emale öelnud..Ema ta ei kuula, kasuisa veel vähem, mind-no mitte üldse..Olen proovind temaga sel teemal rääkida..Siis ta aint irvitab näkku ja kõik..Emaga koos olen ka üritand, ema temaga kuidagi liinile saab, niiet ta päris näkku ei irvita aga ikka midagi muutund ei ole...Ma mäletan et mul oli ka see hull periood, aga see oli vähem kui aasta, temaga on see juba vähemalt 4 aastat olnd..Sellest ajast peale kui me esimese arvuti soetasime on ta sellie olnd..
Oleme arvuti ja playstationi kodust ära viinud, siis ta läheb veel hullemaks..
Kord kui ma ema ta solvamiste ja haukumise eest kaitsta üritasin(ütlesin et rahunegu maha ja olgu vait) siis ta lendas mulle sõna otseses mõttes peale...Psühholoogi ajast ka vast ei aita sest ta kindlasti ei lähe sinna..
Kas ma peaks ta päris rahule selle haukumise ja solvamise suhtes jätma??

tere,

see on arvutisõltuvus ma arvan. Olen kuulnud ja kogenud, et arvutimängud, eriti tulistamismängud teevad närviliseks.
Ise olin kunagi samasugune... Kuid arvuti aegus ja lõpuks tegin ise mängudega l6pparve.
Mulle pandi arvutile piirangud, ikka salaja mängisin. Lõpuks võeti arvutijuhe ära. Ausalt öeldes polnud mul ka ühtegi õiget sõpra sel ajal.
Nüüd on sellest mitu aastat möödas. Ma ei oskagi öelda kuidas ma sellest yle sain... Lihtsalt kasvasin välja vast...
Tekkisid uued huvid. No kui päris aus olla siis sain kooli tongi ja mõtlesin et nüüd aitab, ma ei saa selline äpu ja kõhetu vend olla. Hakkasin tegelema jõusaaliga ja natukese aja pärast ka karate-do ga. Nüüd on välja kujunenud oma sõpruskond ja tydrukud ja ma ei kahetse, et mängudest loobusin! :)

parimat teile!

See jutt oleks nagu täpselt minu kirjutatud, meil samasugune hull siin kodus. 12 aastane, päevad läbi arvutis ja nagu närvihaige. Kui keegi teine arvutisse küsib siis ta ei tee praktiliselt väljagi, aga kui keegi hiire käest ära kisub vms, siis on parem temast meetri kaugusele hüpata. Aga eriti hull on siis, kui ta saab koolis kahe ja ema paneb talle selle eest arvutikeelu. Ta on püstihull valmis ja hakkab lisaks veel nutma kaa......see on täiesti haige. :roll:

Otsisin infot sõltuvuste kohta ja Neti.ee annab vaid:
Alkoholism Suitsetamine Narkomaania Hasartmängusõltuvus
On ka ju Arvutisõltuvus. Paljust mis siin eelpool kirjutatud tuleb tuttav ette ka meie kodust. Kui 17 aastane poiss mängib sõjamänge ja veedab enamus kvaliteet ajast arvutis ei ole ju normaalne. Ja just närvilisus ja kidakeelsus suhtlemisel tuleb just tänu sellele. Ja kui keegi siin soovitas naisi, siis annaks saatus mitte tüdrukutele kohata selle haiguse küüsis vaevlevat meest. Reaalelust kaugel olles kübermaailmas ei oska selline mehehakatis isegi naela seina lüüa. Psühholoogid ja abimehed siin teile väljakutse mõelda selle sõltuvuse vastu mõni effektiivne ravimeetod. Keelud teevad lapsega suhtlemise veel keerulisemaks ja seda enam muutub olukord negatiivsemaks. OK ,oodata seni kuni see "iseenesest" üle läheb ei paranda olukorda ja kaugenemine reaalajast aina süveneb.
Meie "suured" neid mänge ju välja mõtlemegi ,et siis kedagi konksu otsa saada ning selle arvelt rikastuda.Hiljem saades oma toote tarbija näol probleemi ühiskonda mida hakkame sellest teenitud rahast kinni maksma. Küsime veel :mis alternatiivi me välja pakume?
Sama kui likvideerida narko tootmine Afganistaanis tuleks sealsetele "põlluharijatele" välja pakkuda midagi mis nende peret toidaks. Loosung: Järgmine viiskümmend aastat sööme vaid Afganistaanis kasvatatud porgandeid ja päästame sellega kogu maailma.
Armsad riigiisad-programmide koostajad mõelge sellele , et mitte ainult selline vabaaja vorm ei tuleks lasteni nii lihtsalt vaid ka igasugune muu huvitegevus. Kui paljude harrastuste ja trennide eest tuleb lastevanematele suurem arve kui koduliising siis on loomulik mida eelistatakse. Kõik räägivad lastest. Räägime siis ka sellest mis meil neile reaalselt anda oleks.
Isiklikult tegelen täiesti reaalse tegevusega nii töös kui vabaajas.Ja olen sama pakkunud ka oma lastele(kokku neid viis).Siiani on haigestunud vaid üks laps ja just sellel sajandil. Vanemad lapsed kes arenesid ennem kui arvuti oli vaid vähestel ei ole seda põdenud.
Kui teaks effektiivset rohtu selle vastu siis ma siia oma mõtteid ei postitaks.

Kahju küll, aga parim viis võõrdumiseks on allikast loobumine. Esimesed kaks nädalat on väga rasked, aga siis hakkab ajapikku kergemaks minema. Kui talle ei meeldi elu ilma arvutita, tõmbab minema. Igal juhul on teie elu sellevõrra rahulikum. Võibolla saab see venna ise ka kunagi aru, et pere juurest mingi kuradi mängurluse pärast lahkuda on pehmelt öeldes idiootne.
Ja kui on ebaviisakas ja vägivaldne ning ähvardab, et läheb teie juurest igaveseks ära, head teed talle. Päris paljudel inimestel siin maailmas ei ole normaalset perekonda. Neil ei ole kuradi playstationi ja arvutit. Paljudel inimestel siin maailmas pole väikseidki võimalusi eneseteostuseks. Meie maailmapoolel elada ja siis veel tänamatu olla on tõesti... uskumatu.

visitor kirjutas:tere,

see on arvutisõltuvus ma arvan. Olen kuulnud ja kogenud, et arvutimängud, eriti tulistamismängud teevad närviliseks.
Ise olin kunagi samasugune... Kuid arvuti aegus ja lõpuks tegin ise mängudega l6pparve.
Mulle pandi arvutile piirangud, ikka salaja mängisin. Lõpuks võeti arvutijuhe ära. Ausalt öeldes polnud mul ka ühtegi õiget sõpra sel ajal.
Mõttetu üldistada niimoodi, et "oo arvutimängud teevad närviliseks." See oleneb puhtalt inimesest ja kui ise oled nii nõrk, et lähed selliste asjade peale närvi pole see mängu süü. See stereotüüp, et arvutimängud on mingi väikestele lastele on ka täiesti idiootne ja näitab ainult kitsast silmaringi.
CrackHackForum kirjutas:See on küll natukene raskem meetod, sest su vend hakkab karjuma väga väga kõvasti, kuid võta internet temalt ära. Loomulikult salaja, see on võimalik teha üle interneti ja su vend arvab, et arvuti läks p*rsse. Kaks nädalat ta küll karjub ja nutab, kuid lõpuks saab üle sellest. :D
Ootasin sinult miskipärast natuke arukamat vastust.
Peppermint kirjutas:Selles vanuses on nad jah ebanormaalsed, eriti just poisid. Mul endal on ka selline vend kodus, kuigi kohe täisealiseks saamas ja aina hullemaks läheb. Ja tundub, et midagi ette võtta ei anna, kasvatustööks on teismeeas juba liiga hilja. Äkki läheb tõesti ära ja siis saab rahu majja.
Ma ka vahel teen ühe inimese põhjal järeldusi terve soo kohta, irw.
sweetdreams kirjutas:Tõmba arvuti viiruseid täis siis läheb arvut ruttu p**se, ja saadgi oma venna arvutist lahti!
Juhul, kui sinul vend on siis tunnen talle väga kaasa.

Kõige nõmedam viis on hakata mingit interneti ära võtma või juhtmeid välja tõmbama, otsi abi mitte ära tee eelnimetatud pasaga asja hullemaks. Linke abi otsimiseks: http://www.sensus.ee/nk.php & http://www.15410.ee/

Üks Digitunni saade samal teemal - http://raadio1.ee/2012/06/4-juuni-digit ... -vidinaid/

Pidin uue postituse tegema kuna eelmist ei lasknud foorum enda muuta.
Murelik isa. kirjutas:*Hästi pikk tekst*
Abiotsimiseks postitasin juba mõningaid linke ülal. Alternatiividega on niimoodi, et selle asemel, et öelda pojale, et "mine õue" võiks ise talle mingi täpse tegevuse välja pakkuda mida seal õues näiteks temaga koos teha. Miks ta peaks minema niisama kuhugi õue, kui tal on võimalus toas tegeleda millegagi, mis talle palju rohkem huvi pakub?
Mängudest siis natuke, oleneb täiesti puhtalt milliseid mänge ta mängib. Isegi sõjamänge on olemas väga erinevaid ning need ulatuvad täiesti sellistest ajuvabadest suvalistest tapmismängudest kuni tiimipõhiste ja taktikaliste sõjasimulaatoriteni, mis nõuavad mängijalt väga head taktikalist mõtlemist, koostöövõimet, reageerimist ja nii edasi. Point on selles, et kõiki mänge ei saa käsitleda sama moodi. Sama moodi ei saa väita, et arvutimängude mängimine oleks mingi täielik ajaraiskamine (oleneb muidugi jällegi mängust). Kui ma mängin arvutis mängu mille sisuks on suurriigi juhtimine, majandamine, poliitiliste otsuste tegemine jms. siis on minu arvates tegemist produktiivse ajaveetmisega, vajalik on jällegi mõtlemine ning ilma selleta pole sarnastes mängudes midagi ära teha. Näiteks, kui sa pead korraga juhtima kahel rindel mitut sadat tuhandet sõdurit, otsustama millised üksused ründavad, mõtlema välja ründeplaanid ning eesmärgid ja samal ajal kontrollima oma riigi makse, valima parimaid tooteid ekspordiks, arvutama millisesse tööstusesse investeerimine tooks sulle kõige rohkem kasu, jälgima erinevate kaupade hinda maailmaturul pidades ka samal ajal läbirääkimisi mingi kolmanda riigiga liidu sõlmimiseks, et ta aitaks sul vaenlase vastu sõdida siis leian, et sellega ikka igaüks hakkama ei saa.
Kui pojal on arvuti vastu reaalne huvi siis tuleks aidata tal leida ka muid tegevusi peale mängimise, näiteks programeerimine jms.

Lühidalt: Kuulake seda ülalolevat Digitunni saadet, vastab paljudele teie küsimustele. Lisaks võiksite siia kasutaja teha või mingi viisi endaga kontakteeruda anda, aitäh.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”