arusaamatus vennaga

Kuidas küsida või paluda väiksemal (7 aastasel) vennal midagi teha, kui ta vaidleb vastu ja ei kavatsegi seda teha, nii, et ma ei pea teda ähvardama, sest ähvardamine ei ole parim variant. Öelda, et ma ütlen emale või isale on ka väikese lapse moodi. Ütleme, et probleemiks on nõude panemine kraanikaussi või dvd-de panemine tagasi riiulisse. Neid asju leidub ikka. Kui teen meile kahekesi kodus olles süüa (sellist sööki, mis talle maitseb) siis ütleb ta, et ei taha ja keedab omale iga päev kukesuppi ja sööb kommi. Kuna vanemaid päeval kodus ei ole, siis olen ju mina vastutav.
(kui tahate lahenduseks kirjutada, et küsi mis ta süüa tahab, siis ta tahab kukesuppi:D või mitte midagi)
jah, lõunaks taldrikutäis mitte midagi.

Re: arusaamatus vennaga

Sul veel veab. Minu vend käitub samamoodi, ainult 100x hullemalt. Kusjuures vanusevahe on 10 aastat. :?

Aga sina olukorda muuta ei saa. Vot nii ongi. Suurema õe jutt tundub tüütu vingumisena ja pole vahet mida sa talle parasjagu räägid, ta lihtsalt ei kuula. Sinu ülesanne ei ole oma venda kasvatada, see on teie vanemate ülesanne. Nii et mine võta jutt nendega üles. On suht karm öelda oma emale, et sa pole rahul sellega kuidas vend käitub, seega pole rahul ema kasvatusega, kuid usu mind, on PALJU parem teha seda praegu kui 10 aasta pärast - sest siis ei saa enam keegi midagi muuta.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”