Kallid neiud ja kõik keda huvitab see teema!!! :wink:

Selleks et vestlus ja mõtete jagamine oleks kõikidele huvitav ja kasulik
kirjutage siia oma kogemustest, kuidas teie saite oma murega toime tulla, mis võtteid teie kasutasite et elu õega/vennaga paremaks ja õnnelikumaks teha!

Jagage teistega kasulikut infot, mitte ainult seda et teil on ka see mure olemas!!!! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Mina võin vanema õena rääkida, et puberteetikust väikevendadega tuleb lihtsalt kohutavalt kannatlik olla. Kuigi see vahel näib võimatuna tuleb siiski üle olla. Või siis naerda selle üle kui ta püüab sind närvi ajada, siis ta läheb hoopis ise närvi. Ja sina pääsed ilma närvirakke kulutamata.
8)
appikene! peatage rong, ma tahan maha minna!

probleem...

mul on 2 õde, yx on minust aasta noore ja teine aasta vanem... see on lausa ime, kui me kõik kolm hästi läbi saame. noorema õega saan tavaliselt koguaeg läbi, aga vanema õega tundubb lausa võimatu läbi saada, ta igiseb iga väiksema asja piale ja sõimab mind... tavalisel ma ei hakka talle vastu kh, yritan välja kannatada ja kui väga yle viskab siis ähvardan talle haiget teha, tavaliselt aga teeb ta sõnadega nii haiget, et ma hakkan nuttma, aga siis hakkab ta mõnitama ja narrima mind tönnipunnix või mida iganes... olen emale rääkinud, et ta saadax õe psühiaatri juurde, ka ema saab aru, et õde taab koguaeg tähelepane aga ta ei tee sellex ikkegi midagi, et midagi muuta... või taan, et ta mind ise psü. juurde saadax, MA EI KANNATA SEDA VARSTI ENAM VÄLJA!!!
kui keegi oskab head nõu anda, siis olen väga tänulik...

(16 aastane tydo)

Mul on väiksem õde (16 vana vist). ta käib ka tihti jube närvidele, aga mul mingi imelik probla, et ma ei suuda kaua vihane olla. nii nagu saan ma igakord kui ta midagi nõmedat ütleb-teeb uuesti vihaseks, aga mite rohkem kui eelmine kord. ma lihtsalt ütlen talle midagi või ignoreerin teda.
suht ei koti, ootan juba aega kui kuskil mujal elan.
Lahinguväljal näeme, r4isk!
Tavaline poiss ebatavalises maailmas.

Ka mulle käib mu õde, kes on 9 aastane närvidele. Ta koguaeg vingub sellepärast, et ma teda õue kaasa ei võta oma sõbrannaga/sõbrannadega. Vahepeal ta kisub ka mu asju ja teeb neid katki. Mul saab tast mõõt tavaliselt nii täis, et ei tea mida teha. Kui ma jällegi teda löön või teda sõiman, läheb ta kitule emale ja ema sis naq usub teda rohkem kui mind ja sellepärast saan ma pidevalt ilma asjata pahandada.

Kui sa lööd ja mölised oma õega ning kui siis ema pahandab sinuga, kas see on siis asjata? Kui õde peaks sind lööma ja sa räägiks emale, ning kui ema pahandaks õega, kas sa ka siis ütleks, et see on ilma asjata?
Mõtle enne mis sa ise teed. Mida iganes õde sulle ka tegema ei peaks, lööma ära mine.

Kuid naq ta läheb iga väiksema asja peale kitule. Kui ma talle ytlen nt et ta on mingi rumal, et ta midagi ei tea, sis võtab tema seda niimoodi, naq ma ytleksin talle, et ta on maailma lollim inimene. Ja kui ma teda natuke müksan vastu kätt, sis on see talle naq mingi jube valus löök, naq ta saaks mu käest peksa. :S

Mina olen väike õde ja mulle käis mu vend kohutavalt närvidele. Ei kasutanud ma temaga paremate suhete loomiseks mingeid nippe, sellest kasvab aja jooksul lihtsalt välja. Mina pole küll veel ühtegi peret siiamaani kohanud, kus lapsed mitte kunagi EI kakleks.

Aga mina olen ise noorem õde. Mina 15 ja õde 20. Varem ei saanud me üldse läbi, aga nüüd ma enam isegi ei mäleta, millal me viimati tülitsesime. Ja nipp, mille tõttu me hästi läbi saame on see, et mu õde kolis ära:D...Ja nüüd saan ma aru, kui hea õde mul on:) Kohe maailma parim:)...Lähengi nüüd õele helistama ja uurin, kuidas tal ja minu üliarmsal õetütrel läheb:p

nagu ma olen vanem õde(15)ja noorem õde(6) käib mulle täiega pinda.
ta käpib mu assju ja kui ma lähen närrvi ja karjun ta peale siis läheb ta kohe kitule.
ükskõik mida ta ei teeks leiavad vanemad, et mina olen süüdi.
täiega pinda käib.
näiteks..
olin arvuti taga ja ta tuli sinna ja hakkas mind jalaga lööma..ma nähvasin talle paar sõna aga ta ei lõpetanud ,nagu mind ei löönud enam vaid hakkas arvuti lauda taguma lõpuks läks mingi värk seal katki.
ja kkui ma vanematele rääkisin siis isa nähhvas mulle et umbes raudselt
mina tegin talle midagi et ta selle katki teeks..
ma hakkasin täiega nuttma
sest mul viskab kopa ette kui aint teda nunnutatakse ja kaitstakse..
ma usun et ma pole ainuke kellel selline olukord on/oli..
aga ikkagi see on täiega nõme.

niihaiglane ei saa ka olla,et ainult sind kõiges süüdistatakse:/
mul on ka õde.õnneks vanem.
vahepeal me ei saa üldse läbi ja siis vahepeal niihästi,et paremini ei saagi.mingit moodi suudan mina koguaeg tülli meid keerata vms.
ja siis mina olen teinekord täiesti rahulik,siis tuleb õde ja hakkab täiega karjuma.
(ma olen 14,õde 15)

See on minu meelest tihti nii, et kui peres on nt õed, siis vanemad kaitsevad nooremat, kuna jääb mulje et nooremale tehakse liiga ning arvatakse võibolla, et noorem ei oska enda eest seista ning omast kogemusest tean, et tihtipeale kui õed on tülis siis miski pärast usutakse nooremat õde. kuid ma arvan, et igas tülis tuleks mõelda enne mida öelda, ning enne ütlust korralikult läbi mõelda, kas üldse on mõtet oma õe/venna peale oma närvirakke "raisata". vanem kui targem peaks üritama tülisid ära hoida ning kui tõesti kerkib esile mõni suurem probleem siis tuleb see RAHULIKULT läbi arutada ning tuleb arvestada ka vastase arvamusega. ning alati tasub mõelda selle peale, et üldjuhul ei saa ainult üks pool tülis süüdi olla.
Kass, kes kõnnib oma pead

Mul on väiksem õde.....
ja meie suhted pole just kiita
alatasa lihtsalt kakleme... kas või kõige tühistemade asjade pärast, ja kui ma midagi halavasti ütlen on temal kohe nutt lahti :?
tegelikult vahel saame lausa suurepäraselt läbi aga vahel.... oleme lausa kakeld nii et veri väljas :(
elame isaga koos, ja ta on luband kodust minema minna kuna ei saa meid kokku lasta...
jube..... :?

Mind kasvatab õde. Tegelikult me võime temaga väga hästi läbi, aga eks ma tegelikult ise olen süüdi meie praegustes probleemides. Lihtsalt. Õdedega tuleb rääkida ja tuleb jõuda arusaamale, et hea läbisaamine on vajalik. Näiteks vanematega. Teil endal on rohkem vabadust ja võimalusi jamadest pääseda kui te suudate rääkida omavahel ja kompromissile jõuda. :D
Parimates suhetes on armastus teineteise vastu suurem kui vajadus teineteise järele.

suuremaks kasvades, probleemides koos kasvades. Tuleb ka see õige õe-venna suhe...
Näiteks mina ei saanud aasta tagasi oma vennaga kuidagi läbi.
Kuid oma näiliselt sellel hetkel kui mul kõige raskem oli. Oli vend mul toeks. Ja ültse on ta mulle saanud üheks parimaks sõbraks.
See oleks aasta või kaks tagasi tundunud võimatuna et tema ja minu kõigeparem sõber/hingesugulane.
Ma võin talle alati kõigest rääkida :wink:

mina usun, et mulle on ta kõigeparem vend kes olla saab.- kuigi kunagi mõtlesin, et vihkan teda ja ta käib jube närvidele.

mina olen 13 ja vend on 15.
vahest niisama naljaga nokime üksteise kallal aga me saame mõlemad üksteise naljadest aru ja naerame selle üle :P
milleks ültse suhteid luua kui need niikuinii ükskord lõppevad?
- sama hästi võib ju võtta. Milleks ültse vastsündinud imik elama jätta kui kunagi sureb ta ju niikuinii.
aga seda just hetke/meeleolu pärast

eelkõige tuleb näidata oma hoolivust ja armastust nende vastu. siis saavad ka nemad aru kuipalju teie tegelikult nendest hoolite :wink:
näiteks kui ema või keegi õiendab temaga siis astuge tema kaitseks suuresti välja. Kui aga asi on väärt kaitsmist. :wink:
milleks ültse suhteid luua kui need niikuinii ükskord lõppevad?
- sama hästi võib ju võtta. Milleks ültse vastsündinud imik elama jätta kui kunagi sureb ta ju niikuinii.
aga seda just hetke/meeleolu pärast

mul on kaks õde, üks on kaksik, teine on kuus aastat vanem.
kaksikõega ei saa üldse hästi läbi vahel. nagu kui me juba tülitseme, siis ikka korralikult.
vanema õega ei saa ka alati väga hästi läbi, kuid paremini, kui kaksikõega. me oleme rohkem ühesugusemad ka (huvid, jne).

mul on kaks 6de. yks on viis aastat vanem ja teine 1,5 aastat vanem.
vanim 6de on mu lemmik, sest temaga oleme sarnased ja ta onnagu s6branna.
teise 6ega ei saanud vahepeal ma abosuulselt läbi ... p6hjuseid oli mitu, ilmselt ka murdeiga. aga me oleme temaga väga erinevad ka yldse, tema on rohkem vendadega koos.
aga yldjuhul ...
su 6de v6ib sulle kyll närvidele käia, aga tegelikult sa hoolid temast ikkagi. ja tema sinust ka. kui tuleb m6ni raske aeg, siis olete toeks yksteisele.
sulle näidb, et vanemad eelistavad teda? v6ib-olla sa tahad teda bäha, ja otsid p6hjuseid? minul oli kunagi samuti tunne, et k6iges, mida väike vena teeb, olen mina syydi, kui tylitsesime, siis polnud minust m6istust seda järele jätta vms.
pyya 6ega läbi saada ;)

iiah kirjutas:Mina võin vanema õena rääkida, et puberteetikust väikevendadega tuleb lihtsalt kohutavalt kannatlik olla. Kuigi see vahel näib võimatuna tuleb siiski üle olla. Või siis naerda selle üle kui ta püüab sind närvi ajada, siis ta läheb hoopis ise närvi. Ja sina pääsed ilma närvirakke kulutamata.
8)

sama käib puberteedikust väikeõe kohta:D
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”