mure vendadega

Alatihti, kui ma näiteks koolist koju tulen ja tahan rääkida oma muljeid koolist emale siis, vanem vend ütleb kogu aeg, et kogu aeg on sul mingid probleemid, et olevait ja ära räägi. üks kõik mis ma ütlen ütleb tema et sina ole vait sina ei tea midagi. Siis kui ma julgen midagi öelda siis saan kohe kolki.
Kui midagi teha tuleb ja ma mõnikord ei viitsi siis vahel peab tema selle ära tegema ja mina saan pähe ning tuleb mulle kallale. Vanem vend on kogu aeg ka nii närviline ning kui ma julgen talle midagi öelda siis ta tuleb mulle kätega kallale ja sõimab ja solvab paksmaoks jne. Ta võib väga valusasti öelda. Nad hoiavad noorema vennaga kokku.
Ema käib mul õhtuses vahetuses vahel tööl ning siis me kolmekesi ei saa üldse kodus läbi , kohe kui midagi valesti teen sõimab ja kui ma vasta ütlen ütleb tal närv üles ja tuleb kallale. Vahel on tunne, et ei taha üldse tema õde olla ning tahaks kuskil mujal hoopis olla. Noorem vend haugub ka minuga nagu koera kutsikas ja kui ma vahel emale midagi ütlen siis ta vahel pahandab vendadega, kuid sõimab ka mind ja ei kuula mind äragi. Üks kord tahtsin rääkida, kuid ta ei kuulnud.
Kõik on muutunud isa surmast, enne kui isa oli siis olime palju sõbralikumad ja hoolisime teineteisest rohkem. Ma tunnen isast puudust, sest kui tema oli siis oli tema perekonnapea ja siis polnud mingeid kaklemisi. Vb tunneb vanem vend end perekonnapeana.

Tere!

Ma tunnen sulle kaasa seoses isa surmaga. Muidugi, kõik sinu lähedased omamoodi olevad mures selle kaotuse pärast. Kuid oma kurbus kõik väljendavad erinevalt. Mõned inimesed ei luba endale avalikult näidata et olevad sügavalt mures, selle asemel nad ärrituvad või vastupidi paistvad eemale tõmbunud, kuna suruvad oma raskete tunnete maha. Sel juhul pereliikmed võivad eemalduda teine teiselt, selle asemel, et koos hoidma ja teine teist toetama. Kuidas sinu peres tavakohaselt väljendada oma muret?
Proovi rääkida oma tunnetest emaga. Kuid leia võimalust rääkida siis kui te olete kahekesi ja keegi ei saaks segada. Oleks väga hea, kui te saaksite emaga püstitada sõbralikud suhted, kusjuures mõlemad võiksite tähelepanelikult teineteist kuulata ja toetada. Emale ka vaja veel harjuda uue pere kujuga, kus ta jäi üksi kolme lastega.
Sul on õigus, siis kui üks perekonnapea läheb ära, keegi teine pereliikmedest tunneb vajadust teda asendada. Tundub, et sinu peres see roll tõesti võttis enda peale sinu vanem vend. Vaevalt ta teab mida ta peab nüüd tegema ja kuidas selle rolliga hakkama saada. Siiski see roll on määratud täiskasvanule. Ta võib mitte tunnetada oma käitumise mõju teistele inimestele, kuid ta samuti vajab abi ja mõistust. See on muidugi raske teha kui ta sõimab ja kakleb. Mõtle, äkki juhtuvad teie vahel sellised hetked, millal sa võiksid aidata talle ja öelda midagi toetavat? Järk-järgult ta võib õpida teised suhted püstitada, rohkem usaldada sulle ja oma tunned avaldada.
Mulle tundub, et sa oled väga tundlik ja mõistev inimene. Need omadused võivad sulle abiks olla kui sa tahad taas luua oma peres sõbralikud suhted. Muidugi mitte kõik sõltub ainult sinult, kuid sa võid ka midagi teha, et te võiksite jälle ühtseks pereks liituma.
Kirjuta meile kindlasti kuidas teil läheb! Kuidas sa end nüüd tunned?

Soovin sulle elutarkust! :wink:
Ei konsulteeri enam.

täna pidime tube koristama, läksin appi nagu ema palus ning läksin ka nooremat venda appi kutsuma. ta muidugi hakkas virisema ja solvama ning läks arvutiga mängima nii ma siis otsustasin, et mina koristan 3 tuba ja jätan 2 ülejäänut tuba venna koristada, kui ta aega saab ning leiab ka muud teha peale arvutis istumise. ma hakkasin siis koristama ning tegin kõike korralikult tegin tolmulapiga, tolmuimejaga tõmbasin kõik kohad ja nurgad ära ning siis pesin põrandat. Siis ma tahtsin hakkata pesema treppi, aga ema ütles, et tee enne harjaga, tahtsingi teha ja siis lapiga, kuid kui ma pühkisin harjaga ära ja hakkasin lapiga tegema siis ütles ema, et ma teen valesti nagu oleksin koristanud nii, et oleksin ainult toa keskelt koristanud ja muu praht kõik koristamata jätnud. Ja ütles, et nii ei saa tuba koristada, kui 2 tuba on koristamata, kuigi ma olin talle juba seda koristamise alguses ütelnud, et jätan 2 tuba vennale ja ülejäänu teen mina. Siis ta sõimas mul näo täis.
Ta hakkas lolli juttu rääkima, et mul tekkis hirm ... siis ma ütlesin talle, et ära räägi nii lolli juttu.

Siis kui ma ütlesin talle, et ma olen kõik õigesti teinud koristamises, et ma tegin kõik nii nagu sa palusid, ma koristasin toa, ma ei kakelnud, ma ei koristanud keset tuba ... siis ta ütles, et tema on siin ainus loll ja keegi teda ei kuula ega vaja. Ning kui ma talle seda kõike ütlesin siis see ajas mind nutma ja vanem vend küsis mis ma virisen jälle ning hakkab kohe mölisema.
----
ükskord oli ka nii, et kui ma koolist koju tulin siis ma ütlesin oma vanemale vennale, et ma ei saanud inglise keeles hakkama ning hakkasin pudistama ja tema ütles, et ole vait. see on nii vastik, et ma ei või mingit arvamust avaldada, mitte midagi rääkida , sest ta ütleb kohe ole vait sina ei tea midagi.
eile kui reisilt tulin siis ütlesin emale, et üks poiss teeb kogu aeg maha mind ja solvab ning kui me sööma läksime ja mul kuhugi istuda polnud siis pidin tema kõrvale istuma ja ta läks kohe minust kaugemale... siis vend ütles, et jälle sul mingid jamad ning teda ei huvita see üldse.
ma üritan temaga hästi läbi saada, kuid iga päev peab kohe vaidlema või keegi kellegile halvasti ütlema.

mul on kohe tunne , et ma tahan kellegiga rääkida, sest kodus mind ei kuula keegi ja nii hea on saada vasta kirja kui keegi mõistev inimene mulle vastab nagu Natani :)
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”