Re: vend:S:S

Kas teil endil imelik ei ole või? Üks asi on see, et eeldada vanematelt võrdset kohtlemist, jumala pärast, rääkige siis oma vanematega! Aga see et 13-aastased löövad oma väiksemaid KÕIGEST 4-5 aastaseid õdesid-vendi... Mõelge ikka ise ka väheke. Üks asi on, et 4-aastane pisike põnnike "lööb" 14-aastast aga vastupidi on see hoopis hullem. Astuge oma pubekamaailmast hetkeks välja, siis jõuate järeldusele, VÄIKELAST ei lööda. Tegemist pole ju peaaegu sama vana õe või vennaga, võtke seda vanust ikka arvesse. Pole ime, et vanemate käes sellisel juhul õiendada saate. Ja peaksitegi saama. Pange ise ennast selle pisikese poisi või tüdruku olukorda, keda tema 10 aastat vanem vend või õde lööb. See, et väikelaps lööb teismelist ja vastupidi on kaks erinevat asja. Tehke see endale selgeks ja saate aru, et vähemalt selle koha pealt pole teil mingit õigust taga nõuda.

Ma saan Peppermint, aru, et sa arvad, et väiksed lapsed ei löö üldse kõvasti? No kui nii arvad, siis vale arvamus. Ise olen kogenud, kuna mu tuttava õde, kes on samas vanuses, virutas mulle nii kõvasti, et sellest jäi sinikas järele.
Minu meelest sa peaksid oma vanematega rääkima. Muidu su su vend või õde arvabki, et oh ,kui minuga midagi ei tehta siis peksan oma õde aga edasi. IHHII. Või siis teine võimalus on see, et sa ära löö teda, ära ütle ka midagi ja ütle vanematele. Ja kui su vanemad ikka õigustavad, siis need pole õiged vanemad.

Ei, minu jutu point pole selles, kui kõvasti keegi lööb. Aga loomulikult on 4-aastasel vähem jõudu kui 14-aastasel ning vähem motoorseid oskuseid selle kasutamiseks. Asi on põhimõttes. Mõelge, kui näeksite et näiteks pargis lööb suur teismeline oma 4-aastast väikevenda? Selline ei ole ju normaalne käitumine. Ja kui nüüd vanemate seisukohast vaadata, siis miks peakski niimoodi käituvat "suurt inimest" kaitsma ja talle midagi lubama, kui käitumise nagu näitab, et mõistus on väikevennaga samal tasemel? Loomulikult kaitseb vanem siis väiksemat ja keelab ning karistab suuremat, sest kui see sur õde või vend ei suuda oma eale vastavalt mõelda ja käituda, siis miks miks peaks teda tema eale vastavalt kohtlema? Loomulikult ma ei arva, et löömine on normaalne, olgu siis ükskõik mis eas inimesega tegemist ja vanematega tuleks kindlasti rääkida, aga kui ise hakata samamoodi vastu lööma ja jonnima, sest ma olen kindel et te seda enda teadmata või arusaamata teete, siis miks peakski vanem teid kuidagimoodi kuulda võtma? Kõigepealt tuleb olla ise vanem ja targem ja siis hakata oma õigusi taga nõudma. Vastu lüües ja jonnides ning käitudes nagu see 4-aastane ei saavuta loomulikult midagi.

Nipsu123 kirjutas:Nii.. mina olen 12 ja vend saab kohe-kohe 6. Probleem on selles, et kui tema mind lööb siis tema riielda ei saa, aga kui mina teda vastu löön on kohe kisa. Ja koguaeg antakse mu venndale õigust. Kõik mida ta tahab peab ta saama. Kui mina midagi tahan ei saa ma seda:(
Mul on täpselt sama asi, ainult et minu vend on 4, täiesti masendav. Täna kui koju tulin hakkas kohe peksma ja hammustama jne. Siis mul sai temast juba täiesti kõrini ja ma sakutasin tea suht normaalselt. Siis sain mina kohe möliseda. Ma ei suuda enam nii lihtsalt :'(
kas tead mida tähendab üks armastus suur ? ;*

no aga see on ebanormaalne ,vanemad peavad oma jõmpsikaid ikka kasvatama normaalselt ,kui mina väike olin siis keelati mulle absull kõik pmst mitte nii et jooksin ringi ja tegin mida tahan ,ja kui see väike pärdik (laps) tuleb ja lööb oma vanemat õde/venda siis on ta kasvatusel midagi viga...ja mis see vanem vend/õde siis tegema peab ,ütleb et pane veel üks litakas?

See on küll vägaväga vana teema, aga jah. Peppermint, sa pole vist seda tunnet kogenud, huh?
Noorem laps lööb esimesena vanemat, mis vanem peab lihtsalt vabalt võtma, midagi ei tohi kellegile öelda ja istub nurgas ja saab peksa oma noorelt vennalt/õelt? Muidugi las lööb täie rauaga vastu ja vanemad peaks siiski nooremat karistama, sest kui see väike pätakas näeb, et tema jääb süüst puhtaks, hakkabki ta edaspidi lööma.
Mu täditütrel on väike õde, kes alati kiusab suuremat ja siis sealjuures süüdistatakse iga jumala asjaga seda suuremat, isegi kitumise eest ja nüüd on asi niikaugel et see väike plika lööb teisi sugulasi ja võtab nende asju, isegi kui ei ole lubatud.
Kurat küll, ma vihkan seda, kui väikseid pätakaid alati õigustatakse.
Life is either a daring adventure or nothing at all.

Tere! Mul sama mure. Umbes 20min tagasi sain raamatuga pähe. See võib tunduda naljakas ja tobe, aga see oli tegelikult päris valus. Loomulikult üritasin vastu visata, aga ta jõudis enne ära põgeneda. Umbes 10 minutit pärast seda rääkis ta minuga jälle nagu mingi vana sõber. Huvitav küll. Mina loomulikult ei teinud temast välja, sest ega ikka mina seda asja nii kiiresti ei unusta.
Olen ka varem saanud nii raamatutega, mänguasjadega ja isegi telefoniga. Neid asju võiks tegelikult loendama jäädagi.
Mul on isegi näos üks arm ja kätel kokku umbes 5-6 armi. See ju pole enam normaalne! Ja loomulikult kui mina vastu löön (ma olengi viimasel ajal hakanud pidevalt lööma, kuna mu närvisüsteem lihtsalt ei kannata enam seda välja,) siis hakkab mu õde kohe nutma ja kes süüdi jääb??? Huvitav küll, eks ikka mina! Ma saan aru, et mina olen selles natuke süüdi, aga ega ma niisama ju ei löö. Ma üldiselt löön siis kui mind on löödud ja kui see mulle haiget tegi.
Ma lihtsalt ei tea enam, mida teha! Palun aidake mind! :/

Peppermint kirjutas:Kas teil endil imelik ei ole või? Üks asi on see, et eeldada vanematelt võrdset kohtlemist, jumala pärast, rääkige siis oma vanematega! Aga see et 13-aastased löövad oma väiksemaid KÕIGEST 4-5 aastaseid õdesid-vendi... Mõelge ikka ise ka väheke. Üks asi on, et 4-aastane pisike põnnike "lööb" 14-aastast aga vastupidi on see hoopis hullem. Astuge oma pubekamaailmast hetkeks välja, siis jõuate järeldusele, VÄIKELAST ei lööda. Tegemist pole ju peaaegu sama vana õe või vennaga, võtke seda vanust ikka arvesse. Pole ime, et vanemate käes sellisel juhul õiendada saate. Ja peaksitegi saama. Pange ise ennast selle pisikese poisi või tüdruku olukorda, keda tema 10 aastat vanem vend või õde lööb. See, et väikelaps lööb teismelist ja vastupidi on kaks erinevat asja. Tehke see endale selgeks ja saate aru, et vähemalt selle koha pealt pole teil mingit õigust taga nõuda.
mina sõimasin enda vanematel näo täis ja skandaalitsesin kolm päeva kuni meid hakati selle koha pealt võrdselt kohtlema.

lampi kellegi löömist või vihahoos löömist ma sellise vanusevahe puhul ei poolda. aga kontrollitud kinnihoidmine, kuni ta löömise lõpetab, on lubatud. põhjus on selles et löök ükskõik mis keha piirkonda tekitab traumasi
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Oi jumal, krt mul väike õde peksab, küüntega täiest näost mu nägu, ja mis kõige haigem.. Tüüp lic hammustas täiest jaksust mu põske, no haige lic, niiet seda kll ei tahaks öelda, et see valus ple :lol: .. Noja ss ma lic ütlen talle et ära tee, valus on jne või ss olen mõnikord vaikse müksu teind talle, ss krt vanemad teevad sellise skandaali, et mina peksan väikest õde ... :evil: :lol: :lol: :lol:

Re: Probleem väikse vennaga

termomeeter'ile--- ei ütleks et aastate pärast asi muutub''oh kui hea et vend/õde on'' on erandeid.
Olen 33a naine. vend 3a vanem. Lapsena aina vend nokkis tüli ja süüdistas mind. Kaklesime et veri väljas,mina alla ei andnud,lõikus nukkudelt silmad välja,mängis puukuuris tikkudega,autoga kraavis jne kõik anti andeks.. kuid endiselt vanematele kukupai poiss. Hoiti ja hellitati vanaema pooltki. Nüüdseks ikkagi vanemate kullakallis nohik,ei suuda omalegi sokke ja riideid osta,rääkimata söögi tegemisest,oma perest,oma elamisest. Rääkimisest -aru pähe panemisest polnud kasu,rikkusid ärahellitatusega venna ära ja lahkusin nende kõigi elust-pole mulle seda hädaldamist vaja.
Soovitaks esialgu vanema poole pöörduda-mitte siis kui tal midagi käsil,vaid siis kui on rahulik puhke hetk,kutsud ta enda tuppa v kus saaksite rahulikult tõsiselt omavahel rääkida. Kasvõi küsid et mida tegema pead kui saad väikse venna käest väga haiget. (kas palun vabandust reegel teil kehtib) Psüholoogi pöördumine võib ka sul aidata-ise läbi elanud ja käidud.

Re: Probleem väikse vennaga

Mul on 4väikest õde-venda ja ikka tuleb ette neid löömisi, aga see kui sa vastu lööd ,langed nendega samale tasemele. Nagu varem õeldud võta lapselt käest v jalast kinni(see millega lööb)ja ütle et see oli valus ja pole naljakas. Sest laps peab seda just naljaks, temale meeldib see reaktsioon,see kuidas sina reageerid. Laps on väike ja tema mõtlemine on piiratud,sest kui sa mõtled enda peale,väiksena said sa asjadest teistmoodi aru. Vastulöömine ei aita, kuna sellest tuleb vaid jama ja tihti lapsed jàljendavad endast vanemaid.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”