Panke postingutele korrektsed teemade nimetused!!!!

Kallis foorumi kasutaja foorumi reeglite hulgas on üks väga tähtis punkt mida kiputakse häbematult eirama.

Nimelt
Punkt 5.
"Kindlasti mõtle postingu teema nimetus/pealkiri läbi, et ta maksimaalselt kajastaks postingu sisu, oleks lühike ja selge. See on vajalik selleks, et oleks kerge leida vajalikku teemat. Teema nagu "Üks probleem"..."Njah.. mina siin"... "Mul on mure"... ei räägi teemast mitte midagi. Parem oleks: "Suhtlemisraskused", "Raske tutvuda uute inimestega" ja muu taoline."

Seletan siis pikkemalt, miks see nii tähtis on.

Kujuta ette olukorda et sa tulid konkreetse küsimusega saada vastuse sellest kuidas teha suhet efektiivsemaks. Missugust teemat sa paned tähele rohkem, või hakkad esimestena vaadata. Ehk millistest teemadest on kohe selge, millest jutt on:

1. Üks mõtte...
2. Avatus aitab.
3. Kuulamisoskus ja edukus suhetes
4. Ja veel see
5. Agressiivsus ei aita
6. Aga mina teen nii...

On kohe näha et teemade pealkirjadest 1, 4, 6 ei ole kohe arusaadav millest autor kavatseb rääkida. Ning vastupidi pealkirjad 2, 3 ja 5 juba enda nimetustega viidavad sellele millest läheb jutt antud postingutes.

Kui teemal on korrektne, selge, sisukas nimetus... siis teised foorumi kasutajad ühe pilguga kohe taipavad millest selles teemas juttu on. Ning nad ei pea raisata enda aega selleks et läbi lugeda 10-100 postinguid selleks et jõuda järelduseni, et see tegelikult ei ole see, mida nad otsisid.
Korrektselt pandud teema nimetus aitab postitajatel jääda kindla teema raamidesse. Ehk rääkida ainult konkreetsest asjast ning mitte segama sinna sisse aruteluks mitte vajalike asju.
Kui mitu korda on näha foorumis Adminnide teadet "Kaldad teemast kõrvale" või "See ei puutu teemasse" või "Kuidas see teemasse puutub" või "Kirjuta asjast"... ????? Noh aga kuidas üldse aru saada "Kas asi puutub teemasse või mitte", kui teema peakiri üle üldse ähmane ja ebaselge... Siis "võiks nagu rääkida üks kõik millest" nii või? Ütlen kohe FOORUM EI OLE LOODUD SELLEKS, ET SEDA REOSTADA MÕTETU JUTUGA.....TA LOODUD SELLEKS ET KASUTAJAD KIIRESTI JA MUGAVALT LEIAKSID VASTUSED ENDA KÜSIMUSTELE.

Kui ma näen ebaselged, mitte sisukat teema pelkirja siis on esmane soov kas seda teemad ignoreerida ning sisse mitte vaadata või hoopis kohe kustutada. See aga oleks mõnel määral foorumi olemusega vastuolus, ning ma siis olen sunnitud seda ikka ja jälle kannatlikult seletada.

Kui teemade nimetused on "Üks probleem" "Mul on mure"... vmt... siis tundub et postingute autoritel on puudu mõistusest, et panda üks korralik teema nimetus, et nad ei suuda süstematiseerida (kokku panna) enda teadmised ning ei oska lühidalt öelda, millest nad kavatsevad rääkida.
Tundub, et sellise postingu autor on ükskõikne teiste kasutajate suhtes. Et tal nagu üks kõik kuidas teised temast aru saavad. Tundub, et ta üldse ei hooli sellest, et tema teema kohe hakkaks silma paistma ning foorumi kasutajatel tekiks soov just seda teemat lugeda.
Tundub et taolise postingu autor tahab ennast lisada foorumi reostajate ("terroristide") hulka. (Tundub et taoline nimekiri kipub varsti ilmuma. Kindlasti ei oleks kellelgi meeldiv enda kasutaja nimi seal nende hulgas avastada.)

Armas foorumi kasutaja tee enda postingutele teemadeks sisukad ja samas lühidad teemade nimetused.

1. Pane enda postitustele korrektsed sisukad teemade nimetused.
2. Foorumi tulles vajuta " Vaata oma teateid" ning tee korda kõik sinu poolt postitatud teemad.
3. Pakku (kui neid tähele paned) ka teiste sinu arvates ebakorrektselt tehtud teemade nimetustele uut-korrektset nimetust. Tee seda vastavas foorumis (korrarikkujatest/teemade nimetuste parandused) siin; http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewt ... =4040#4040 Siin juures loodame kõikide ja eriti foorumi aktiivsemate kasutajate abile.

Postitusele pealkirjat välja mõeldes mõtle eeskätt sellele kuidas teised seda näevad, mida sa tahaksid selle "lühisõnumiga" neile öelda. Mõtle enda teema nimetusest kui ainukesest võimalusest kasutajad huvituma panna sinu poolt kirjutatule, muidu nad võivad sinna mitte vaadata.

See aitaks foorumit korras hoida. Aitaks foorumit teha kasutajasõbralikuks, kasutamisel meeldivaks ja mugavaks.
Vasta

Mine “Foorumiga seotud teated”