Mõtteid lapsemure.ee arendamiseks.

Tere lapsemure saidi kasutajad.

Oleme praegu kirjutamas suuremat projekti sotsiaalministeeriumile, kus on avatud taotlusvoor "Veebipõhiste vaimse tervise ja reproduktiivtervise alaste teenuste arendamine".

Minu küsimus oleks.

Millest tunnete puudust lapsemure.ee kasutamisel ja kuidas muuta sait paremaks, kasutajasõbralikumaks, kergemini mõistetavamaks, nägusamaks, milliseid "vilesid" võiks lisada, nt. mobiilirakendused jne. Oodatud on nii konkreetsed ettepanekud kui asjakohane kriitika.

Kõigile tagasiside eest ette juba tänulik,
Lugupidamisega,
Admin:NIKA
Admin

Re: Mõtteid lapsemure.ee arendamiseks.

Kuidas lahendada Külaliste probleem nii, et Külalised endiselt saaksid eelnevalt foorumiga "tutvuda"?

- Külaliste postitusõigus nullida
- Tekitada 2 suuremat foorumi osa, kus:
- nn Teretulemast foorumisse teema, kus on enesetutvustused jms - Külalised saavad lugeda
- põhiosa, mida näevad registreeritud kasutajad

Foorumi struktuur on liiga laiahaardeline - Ma ei näe põhjust, miks näiteks "Vägivald" peaks olema laiali laotatud nii paljudesse eri foorumitesse.
Seksifoorum, kus on need "kuidas seda teha" "räägime sellest" jms , see on minu arust mitte vajalik. Selle foorumiosa võib näiteks selliselt püsti panna:
- Turvaseks ja suguhaigused - ehk siis kõik see, mida 5ndas klassis räägitakse suure vahetunni ajal
- Seksist lähemalt - siia siis need "kuidas seda teha" "räägime sellest" jms teemad

võimalik, et selline foorum leiab samuti kasutust nagu
- Seks ja psühholoogia
- Homoseksuaalsus - kõigile, kellel huvi.

2. foorum keskendub rohkem know-how'le ja 3. foorum hõlmab seda kuidas seks mõistuse segi paiskab.

ausalt öeldes mõjub see rohkem naljateemana, ma pole ainus kasutaja, keda see naerma ajas. mis arendusettepanekuid siin paljutakse, kui viimaste aastate jooksul on VÄGA palju VÄGA vajalikke ja häid ettepanekuid tehtud sinnasamma "arendame foorumit" rubriiki ja neile pole isegi tähelepanu pööratud? või on lubatud pöörata, aga reaalselt midagi muutunud pole.

see arendamine on ammu juba kasutajate seas naljakoht. mõni kangekaelsem üritab veel vahel midagi välja pakkuda, enamik on realistlikud ja ammu aru saanud, et ettepanekute tegemine on lihtsalt tühi vaev. kui herr Adminil peaks nüüd reaalne soov muutusteks olema, siis palun austust varasemate arendusettepanekutega vaeva nägijate vastu - esmalt varasemad ideed läbi töötada, mitte kordamist nõuda.

ausalt öeldes ei usalda seda teemat karvavõrdki, tundub täpselt samasugune nagu varasemadki ettepanekute teemad, mis koos uute ja heade ideedega unustusse jäid. projekt või mitte, aga mis kinnitab, et seekord on asjal tõsi taga? enne uute ettepanekute palumist võiks vähemalt need eelnevad läbi vaadata ja kaaluda, kas või siia teemasse kõik vähegi asjalik ja kaalutav uuesti välja tuues. alles siis võib edasi rääkida UUTEST ettepanekutest.

mõte toetust taodelda on muidugi hea. lihtsalt midagi on eelnevalt tegemata jäänud ja on viimane aeg see ära teha.

Muidu täielikult s0ul ettepanekutega nõus aga..
Külalistelt teemaalgatus õigus ära võtta. Siis ei tehtaks fake-troll teemasi siia nii massiliselt nagu vahepeal oli. Niisama külaliste postitusõigus peaks (vähemalt seksuaal alafoorumis) siiski jääma, sest on teemasid kus väga ei soovita (arusaadavatel põhjustel) kasutaja alt postitada (ala eneserahuldus teemad kus enamus poste külaliste poolt). Aga näiteks enesetapu alafoorum võiks küll ainult registreeritud kasutajatele nähtav olla.
Minu arvamus, mitte sinu, vaielge kui ei meeldi.

termomeeter kirjutas:mis arendusettepanekuid siin paljutakse, kui viimaste aastate jooksul on VÄGA palju VÄGA vajalikke ja häid ettepanekuid tehtud sinnasamma "arendame foorumit" rubriiki ja neile pole isegi tähelepanu pööratud? või on lubatud pöörata, aga reaalselt midagi muutunud pole.
sirvisin seda alafoorumit ja ei näinud küll paraku väga-väga palju vajalikku ja häid ettepanekuid. vertigo ja minu läbiviidud "tiitlite" jagamine oleks tore küll ja nika võiks ära teha, aga tegemist siiski vaid teisejärgulise uuendusega, sest otsene vajadus selle järele puudub.
paljud teemad räägivad külaliste postitusõiguste vähendamisest. mina ei poolda seda, sest alati on võimalus, et külalisel on kohe abi vaja ja/või ta ajab täiesti normaalset, teemakohast juttu. pigem siis moderaatoreid juurde, kui on soov spämmi ja lollitamist veelgi vähendada.
foorumi struktuuri kallale pole vaja küll minna - las see laiahaardelisus olla, sest mulle ja küllap paljudele teistelegi ta hoopiski meeldib, ja nii on ta juba pikka aega olnud.

muide, üks kiire asi siiski, siin aitamisfoorumis peaks : ) smail hulga soojem ja sõbralikum olema kui praegune kergelt irvitav :)
eraldatus

Võiks alustada foorumi tehnilise poole parandamisega kui ka arendamisega. Pidevalt on lapsemure teadmata ajaks maas. Parandada võiks suuremad turvaaugud(kunagi mingi foorumlane tõi need ka välja ja lisas omapoolse kommentaari). Kui ise antud vallas piisavalt pädev ei ole, siis kindlasti leidub ka siin foorumis mõni tore abivalmis foorumlane, kes parandaks need tasuta ära(muidugi kui reaalselt failide kallale lasta, tuleks mingi usaldus tekitada).

Nõustun termomeetriga: Ettepanekuid on siia foorumisse tehtud ja mingit erilist huvi ega vastukaja pole näinud. Konkreetne teema näib pigem justkui partei valimisreklaamiga, tegelikkuses midagi ei muutu.

Moderaatorite juurdekasvu peale võiks tulevikus ka mõelda, hetkel näib nagu termomeeter teeb mitme inimese töö ära ja seda kõike enda vabast ajast.

Positiivsest küljest, foorum on oma eesmärgi täitnud - inimesed saavad abi ja kindlasti on noortele selline foorum vajalik ja väärt edasi arendamist.
Igatahes soovin Teile jõudu ja jaksu ja kindlasti edu lapsemure arendamisel!

tore, et vastasid, Nika, hea näha, et aktiivselt teemat jälgid.

tiitlitest on ka mul savi, seda ettepanekut ma kindlasti ei mõelnud, polnud meeleski. mõtlesin pigem näiteks vertigo juba ammu välja pakutud ideed: http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewt ... 33&t=37118. siis on juba ammu räägitud näiteks mingist piltide lisamise veast, et arvutist saab normaalses suuruses lisada, aga netist pilti lisades oli vist mingi väga kahtlane piirang, mingi paar megapikslit ainult. seda ei saa seletada ka sellega, et serveris pole piisavalt ruumi, sest pilt tuleb ju netist. suht tühine asi, aga mainin ära, kuna meenus. ja meenub ka juba eespool välja toodu, et mingi crackhackforum vms kasutaja tõi selle turvapoole pealt vigu välja ja sai vist ähvarduse, et ärgu katsetagu siin, muidu läheb asi politseisse. kuigi tema kavatsused olid minu teada ainult head, nii et võiks ka selle üle vaadata, millele ta tähelepanu juhtis oma teema(de)s.

hetkel ma ei leia neid õigeid ettepanekute teemasid ka kohe kiirelt üles, võib-olla on neid siis ka erinevate alateemade all olnud. praegu pole aega süveneda, hiljem tegelen sellega. aga seda mäletan, et selliseid teemasid, kus räägitakse u samal tasemel probleemidest nagu s0uli siinne esimene postitus, on olnud kindlasti mitmeid.

ise arvan seda, et kui rahalisi võimalusi vähegi tekkima peaks, siis võiks tekitada jälle selle konsultantide süsteemi. või mitte otseselt, aga olla koostöö mõne päris psühholoogiga. mina ise seda aega ei teagi, mil siin konsultandid olid, kuna liitusin hiljem, aga olen märganud, et väga paljud on sellest ikkagi puudust tundnud ja küsinud, et miks enam ei ole. mõne probleemi puhul on proffessionaalse psühholoogi öeldu ikkagi asjalikum ja tõsiseltvõetavam ja üldjuhul nii noored inimesed nagu siin abivajajate põhiline kontingent ei taha näost-näkku psühholoogiga kohtuda, pigem elavad oma murega edasi. pk.ee-s ja veel mõnes kohas saab küll psühholoogile kirjutada, aga foorumist jääb see natuke kaugeks. võiks olla näiteks kas või midagi sellist, nagu on siin veebikonstaablitega, et oleks üks alateema, kus psühholoog vastaks, ja samas saaks talle ka privaatsõnumina kirjutada.

kui välimuse kritiseerimiseks läks, siis mina küll selles osas suuri muutusi ei tahaks - mingeid tänapäevaseid ümarnurkasid jne. praegune minimalism on väga hea. see ülemine logo annab küll natuke soovida, ei lähe nagu üldse ülejäänud foorumi kujundusega kokku, aga üldiselt on päris okei. küll aga on näiteks modemise koha pealt süsteem ikka väga ebamugav, mõne üsna tühise asja tegemiseks peab tegema 10 klikki. kui näiteks foorumi uuendamisega see natuke käepärasemaks saaks, oleks nõus ka välimuse muutumisega.

Minu põhisoov oleks ka, et oleks taaskord tööl pidevalt foorumil silma peal hoidev psühholoog/nõustaja. Muidugi, kasutajate nõuanded on ka head, ent spetsialist on siiski spetsialist ja siis saab ka Lapsemuret reklaamida kui spetsialisti nõuannet pakkuv veebileht. Muidugi ma saan aru, et see on vast üks kõige suurema kuluga soov, aga siiski tuleviku tarbeks kõrva taha panna....

Mõned alafoorumid võiks tõesti kokku tõsta (s0ul tõi head välja). Need, mis leiavad vähem aktiivset kasutamist ning mis on siis mitmes kohas laiali.

Kujundus võiks minu meelest samaks jääda. Lihtne ja minimaalne. Võimalik, et asi on selles, et olen ära harjunud lihtsalt ja ei kujuta ette, milline veel võiks olla.

Moderaatoreid võiks ehk jah 2 või 3tk kokku olla. Termokas saab muidugi superhästi hakkama aga kui ta kaheks päevaks randa päikese alla pageb, saab keegi teine silma endiselt peal hoida.

E: Annetuste varianti pole vist võimalik tekitad? Sellist, et kui kasutaja tunneb, et tahaks foorumit toetada, siis kuskile mingile arvele kanda? Mingi aeg käis ka selline mõte läbi aga ei mäleta enam, kuhu see hajus.

Külaline kirjutas:Foorumi esilehel olevat 'Eneseabi' võiks nagu täiendada.
sellega olen küll vägagi nõus, et see lapsemure.ee lehekülg vajab kindlasti uuendamist. eneseabi on eriti tühi koht seal, mingid mängud vaid. terve leht on üsna ajast ja arust, seal ju see vana info, usaldustelefon ja Skype, mis minu teada ei tööta. sellest sai ka kunagi ammu juba räägitud, aga kui juba muudatuste teemaks läks, võib üle rääkida. võib-olla tasuks see lehekülg üldse maha võtta ja foorumile keskenduda? need paar teksti seal lugemisnurgas võib vabalt ka foorumisse üles panna. saaks lihtsamini foorumile ligi ka, ei peaks seal pealehel surfama. ma ise tulen otselingi kaudu alati, siis ei mõtlegi sellele pealehele, seepärast ka kohe ei meenunud. ehk on kellelgi veel ettepanekuid, mis selle lapsemure.ee pealehega teha?

Aitäh tehtud ettepanekute eest.

Sisuline teema projekti kirjutamisel on suunatud just konsultantide leidmisele ja palkamisele ja eneseabi süsteemi tegemisele. Lisaks vajab tehniline pool kohendamist.
PS! Viimane tehniline aps oli seotud serveri kokkujookmisega. Nimelt, server, kus lapsemure sait jookseb sisaldab kahte emaplaati juhuks kui ühega peaks midagi juhtuma. Paraku oli juhtunud niimoodi, et ühe emaplaadi toitejuhe oli kuidagi lahti tulnud ja kogu server jooksutavate saitidega jooksis tasapisi umbe (serveri haldaja seletas niimoodi). Saidil on ka peal hoiatussüsteem, mis kontrollib saidi ülevalolekut. Millegipärast tekkis sellega konflikt ja see lülitati välja.

Tiitlid panen järgmise nädala keskel ülesse.

Veelkord aitäh kaasa mõtlemast,
Admin:NIKA
Admin

Välimus võiks samaks jääda, ei näe väga mõtet muuta. Sellega olen samuti nõus, et 1-2 moderaatorit võiks juurde lisanduda.

Üks idee, mis mulle pähe tuli, on näiteks see, et võiks olla selline nupp a´la "meeldib" või "+1" kui kasutaja postituse teeb ja see on postituse lõpus selle hüüumärgi juures vms. Kui kellelgi on vaja abi millegiga, siis ta saab näiteks vaadata kelle vastus kõige rohkem ka teiste kasutajate arvates on kasulik vms. Ja omakorda võiks näiteks kasutaja profiilil kuvada mitu "+1" on teised kasutajad talle andnud. Pole ehk kõige suuremat pointi sellel, ja ei tea kas see oleks ka teostav, aga paaris foorumis, kus ma käin, on see olemas.
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.

Prochepy kirjutas:Välimus võiks samaks jääda, ei näe väga mõtet muuta. Sellega olen samuti nõus, et 1-2 moderaatorit võiks juurde lisanduda.

Üks idee, mis mulle pähe tuli, on näiteks see, et võiks olla selline nupp a´la "meeldib" või "+1" kui kasutaja postituse teeb ja see on postituse lõpus selle hüüumärgi juures vms. Kui kellelgi on vaja abi millegiga, siis ta saab näiteks vaadata kelle vastus kõige rohkem ka teiste kasutajate arvates on kasulik vms. Ja omakorda võiks näiteks kasutaja profiilil kuvada mitu "+1" on teised kasutajad talle andnud. Pole ehk kõige suuremat pointi sellel, ja ei tea kas see oleks ka teostav, aga paaris foorumis, kus ma käin, on see olemas.
+1, nõus
Minu arvamus, mitte sinu, vaielge kui ei meeldi.

Tarretis kirjutas:Just nimelt. Olen poolt, et võiks olla värvilisem ja kutsuvam, nagu velvet.
mine siis velvetisse. siin on vanemaid kui 16-aastaseid ka, kes enam ei taha sellist roosamanna-tilulilut näha. toonid-värvid võiksid jääda tõesti samaks, eriti kuna inimeste silm sellega harjunud ja koht poleks peale värvimuutust tegelikult paljudele enam nii ''kodune''. see värvivärk mängib igal pool tegelikult nii suurt rolli.

kana1 kirjutas:
s0ul kirjutas:
täielikult vastu sellele. miks peaksid inimesed selleks siia kasutaja tegema, et abi saada? kui mõnel on mure, aga ta ei viitsi selle ühe asja pärast siia kasutajat hakata tegema, lööbki ta käega ja jääb abist ilma. väga halb variant. reostajate silma peal hoidmiseks on mõeldud moderaatorid.
Külaliste postitusõigus peaks kindlasti jääma. Paljud ei hakka kasutajat tegema ja lähevad mujale.

Külaliste postitusõigus peaks tõesti jääma. Nagu Kana mainis juba, siis jah, trollidega tegelevad moderaatorid ja ega ausaltöeldes need trollid kedagi ei tapa ka. Kujundus võiks samaks jääda, mingit roosat kindlasti ei taha. Prochepy mainitud "meeldib" värgiga olen ma kahe käe ja jalaga poolt. Moderaatoreid võiks tõesti veel olla. Termose pakutud ideega, et foorumis võiks taas mõni nõustaja olla, olen ka poolt, kui rahalisi võimalusi tekkima peaks, siis võiks ju.

Jootekol kirjutas:Ropendamine, solvamine ja labasuse range keelamine. Selleks vaja siis rohkem moderaatoreid kes neid üllitisi kustutaks.
Ropendamist ei tohiks minu silmis kindlasti keelata ega tsenseerida, kui see jääb mingitesse teatud piiridesse. Selles mõttes, et tekstis roppude sõnade kasutamine on tegelikult üsna normaalne ja sobib ka olenevalt kontekstist võib-olla isegi väga hästi. Saab muidugi ka roppusteta imekaunist teksti kirja panna, mis oleks kui kunstiteos, kuid vahel on just ropud sõnad need, mis asja imeliseks muudavad.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

kana1 kirjutas:
s0ul kirjutas:
täielikult vastu sellele. miks peaksid inimesed selleks siia kasutaja tegema, et abi saada? kui mõnel on mure, aga ta ei viitsi selle ühe asja pärast siia kasutajat hakata tegema, lööbki ta käega ja jääb abist ilma. väga halb variant. reostajate silma peal hoidmiseks on mõeldud moderaatorid.
meeldib sulle tihti kuskil arengumaal turu peal käia?

Teise avatud taotlusvooru "Veebipõhiste vaimse tervist ja reproduktiivtervise alase teenuse arendamine" raames esitati 15 projekti. Projekte hindasid: Pille Kink, Malle Hallimäe ja Merle Tomberg.

10.10.2013 toimunud valikukomisjoni otsusega kinnitati ekspertide hinnangute põhjal projektide pingerida ning toetust otsustati anda esimesele kolmele projektile.

1) Peaasjad "Peaasi.ee - Eesti noorte vaimse tervise alane e-nõustamine, veebiplatvorm ja e-lahendused" Toetus: 218 159 EUR
2) Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut "AppsTerv- Veebipõhised rakendsed vaimse tervise heaks" Toetus: 204 860, 73 EUR
3) Eesti Seksuaaltervise Liit "Seksuaaltervisealase internetinõustamisteenuse korraldamine ning vaimse- ning reproduktiivtervisealaste veebipõhiste nõustamisteenuste kvaliteedijuhendi välja töötamine" Toetus: 171 897,12 EUR

Pillele, Mallele ja Merlele tuleks väike üllatus posti teel saata.

Andke andeks, et ma selle postituse varjusurmast välja toon, aga...just oli arutelu Jutukas. Süsteem on vana, mitte ainult Jutukas kus ping on ebastabiilne/mobiilsüsteemide toetus on kehvapoolne/moderaatorit piiravad mitte õigused, vaid tehnilised piirangud, vaid ka Foorum ise on vananenud.

Vaatasin siis Peaasja üle. Neil on pm. Wikipedia kogumik ja "Saada meile kiri!" link üleval. See toetus oli mis, pool aastat tagasi ja nad ei leidnud endale veebikujundajat?

Ja see "netiäppide" teema?

Palun. Ainuke kolmest, kes midagi nähtavat on toonud juurde, ongi kolmanda koha (ja vähim raha saanud) ESL.

Masendav on näha, et Lapsemure, mis on kõvasti vanem ja suurema kasutajaskonnaga, otsese abiga (Jutukas) ja väga, väga laia teemavalikuga Foorumi poolest, on kõrvale jäetud.
Samas on ka neid inimesi, kes on elurõõmsad ja avatud, kuid ühel päeval äkki üht nende seast enam polegi ja keegi ei saagi teada, miks too inimene enesetapu sooritas.
R.- <3
Vasta

Mine “Foorumiga seotud teated”