Re: Küsi nõu politseinikult.

Hilinenud tervitused minu poolt :)

Räägin natukene lähemalt ideest ja mida/miks ma siin teen? Mõned kuud tagasi jõudis politseini arusaam, et politseinikud peaksid olema seal, kus on meie rahvas. Seega, kui tänaval on võimalik näha seismas patrulli või liikumas vormis politseiametnike, siis virtuaalkeskkonnas, mida suur osa rahvast igapäevaselt kasutab, ei ole politseiniku kuskil näha. Selle asja parandamiseks alustati internetipolitsei loomisega. Suureks eeskujuks, nagu ikka, meie põhjanaabrid, kus sarnane üksus edukalt juba aastaid tegutseb. Internetipolitseiniku - veebikonstaabli leidmiseks kuulutati välja konkurss, mille tulemusena 18 aprillil alustasin Eesti esimese veebikonstaablina mina, Andero.

Millega veebikonstaabel tegeleb? Ta on abiks internetikasutajatele, tema poole on võimalik pöörduda nagu igasse reaalsesse politseijaoskondagi. Vahe on selles, et reaalselt üle politseijaoskonna ukse astuda ei ole vaja. Veebikonstaabliga on võimalik suhelda virtuaalselt, läbi foorumi, siin ka PM-i kaudu, e-maili teel. Lähemal ajal lisandub ka võimalus suhelda läbi Live Messengeri ning avame kontod suhtlusportaalides Rate.ee ja Facebook.

Miks on veebikonstaabel Lapsemure foorumis? Otsisime võimalusi, kuidas oleks kõige parem jõuda noorteni ja leidsime, et suur osa noori pöördub oma murega just Lapsemure foorumisse. Seega leidsime, et loome siia foorumisse võimaluse ka otse politseiga suhelda ja esitada oma küsimused reaalsele politseiametnikule. Meie õnneks oli Nika sellega nõus ja nii saigi asi tehtud.

Pean oluliseks mainida ka seda, et iga pöördumine minu poole ei pea olema seotud konkreetselt toime pandud süüteoga. Võib esitada ka lihtsalt küsimusi, saamaks infot või nõu. Samuti ei tähenda minu poole pöördumine seda, et koheselt alustatakse menetlust või seda et keegi peab saama karistatud. Lisaks on mõned inimesed on ekslikult arvanud, et veebikonstaabel hakkab foorumis inimeste järel nuhkima, kuid see ei vasta tõele. Veebikonstaabel tegutseb netis avalikult oma nime ja näoga ning tema ülesandeks on inimestele nõu anda.

Kuna viisakas oleks ennast ka natukene tutvustada siis põgus ülevaade siia. Nimeks on Andero Sepp, töötan Politseis 2009 aasta septembri lõpust. Enne veebikonstaabliks asumist töötasin Põlva politsejaoskonna patrullteenistuses, patrullpolitseinikuna. 2010 aastal õnnestus võita Lõuna Prefektuuri Korrakaitsepolitsei kutsemeisterlikkuse võistlustel I koht ja korrata sama edu ka Lõuna Prefektuuri võistkonnas Eesti Politsei Kutsemeisterlikkuse võistlusel Paikusel nii Eesti kui Baltimaade arvestuses. Vabal ajal tegelen fotograafia ja ekstreemspordiga (climbing ja parkour).
«Climbing skyscrapers with bare hands seemed impossible to me,but I have realized that The Impossible remains until you make it possible» - Alain Robert

Tunnustus Eesti Politseile ja sellele tublile politseinikule, kes selle tänuväärse rolli endale on võtnud!
Leian, et see on väga vajalik!
Olen siin foorumil kohanud mitmeid selliseid teemasid, kus oleks kõige õigem pöörduda politsei poole, kuid sageli ei julgeta seda võibolla teha. Aga kui politsei ise selliseid postitusi märkab ja abi vajajaga kontakti võtab ning usaldust äratab, saavad ehk mõnedki tõsised probleemid palju parema ja kiirema lahenduse! :D
Mul on siiralt hea meel, et just lapsemure foorum politsei tähelepanu sellise ettevõtmise juures leidis, sest siin on tõesti lapsi ja noori, kellel on mõnikord tõsiseid probleeme, kuid kes ise võibolla ei julge ega oskagi politsei poole pöörduda nendega.
Edu!
Meie elu sõltub meie valikutest...
Ole see, KES SA OLED
ja vali, KES SA OLLA TAHAD
ning siis vali OLLA SEE, KES SA TAHAD!!! :D
Niisiis - kes sa täna oled? ;)

Mul on väga hea meel näha, et siinsed kasutajad selle uuenduse üle õnnelikud on :)

Kusjuures seda müüti kuulsin ma kusjuures siin esimest korda, naljakas mida kõike välja ei mõelda...
«Climbing skyscrapers with bare hands seemed impossible to me,but I have realized that The Impossible remains until you make it possible» - Alain Robert
Vasta

Mine “Foorumiga seotud teated”