Minimaalne info, mis PEAB olema märgitud kasutaja poolt.

#1
Lugupeetud foorumi külaline või kasutaja!

Nagu sa tead on selle foorumi otstarve osutada noortele psühholoogilist abi, toetust. Sa postitad foorumisse: küsid nõu, palud abi, soovid leida enda probleemidele lahendust... teised vastavad.

Aitavad sind mitte ainult konsultandid, kuid ka teised foorumi osalejad. Kuid nad kõik sarnases olukorras, ehk nendel puudub võimalus vahetult hinnata sinu situatsiooni. Ning kõik mida nad sinu situatsiooni kohta teavad, ilmneb ainult sinu postituse sisust. Seega nad võivad sulle vastata ainult toetades sellele, mida sa ise kirjutad enda situatsiooni kohta.

Selleks, et abi oleks efektiivne abistajatel on kindlalt vaja teada mõnda üldist infot. Midagi, mis annaks abistajale võimalust luua mingit ettekujutust sellest, kellele nad vastavad, keda aitavad (vanus, sugu), mis on selle inimesega juhtunud, mis põhjustel (mis sellele eelnes, kuidas situatsioon arenes), mida inimene juba ise tegi probleemi lahendamiseks (kuidas käitus probleemses olukorras), missugused on võimalikud lahenduste variandid. Abistajad ei pea teadma ega sinu nime ega aadressi. Selleks pole vajadust. Sa jääd anonüümseks. Parema situatsiooni mõistmiseks ning parema vastuse andmiseks, abistaja vajab sinust vaid nõnda nimetatud minimaalset üldist infot. Ilma selleta on võimatu anda kuigi mõistlikku soovitust või situatsiooni hinnangut.

See esmane info on vajalik veel selleks, et aega kokku hoida, sest tavaliselt, kui need asju ei olnud koheselt antud, peab abistaja seda nii kui nii välja selgitama, ehk küsida abivajajalt neid asju üle. Loomulikult võtab see aega. Ning päris probleemi arutlemiseni jõutakse alles peale kahte-kolme postitust. Selline ajakadu ei ole kellegi kasuks.

Loomulikult võib kirjavahetuse käigus ilmneda vajadus veel erinevaid asju täpsustada, kuid kui esimeses postituses on kohe antud see minimaalne info siis abistaja esmast infot hinnates võib juba teise postitusena midagi konkreetsemat vastata, midagi sinule soovitada.

Foorumi Külaline:
Kirjuta siis palun enda postituse algusel enda Vanus ning Sugu. Ning jooksvalt postitusel vasta teistele siin esitatud küsimustele.

Foorumi Registreeritud Kasutaja:
Sinu vanus ning sugu kõige mugavam märkida sinu profiilis http://www.lapsemure.ee/forum_est/profi ... ditprofile siis ei pea sa enam sellega vaeva näha, ning kõik teised näeva seda sinu kasutaja nime juures.

Kui seda minimaalset infot ei ole toodud esimesel postitusel, siis küsitakse seda sinult nii kui nii. Kui pole sa viitsinud seda täita, võib öelda, et sellel juhul ei suhtu sa asjasse piisavalt tõsiselt. Ning see mõjutab suhtumist sinusse.

Ehk siis veel kord lühidalt.
Minimaalne info mis peab olema teema esimesel postitusel:

1. Vanus
2. Sugu
(Registreeritud kasutajad ei pea sellega enam vaeva näha, kui täidsid üks kord profiilis )

Ning edasi sinu poolne situatsiooni nägemine (Sinu arvamusel):

3. Mis on juhtunud?
4. Missugused on selle situatsiooni põhjused?
5. Kuidas situatsioon arenes?
6. Mida ise juba tegid probleemi lahendamiseks?
7. Missugused on võimalikud lahenduste variandid?

Vanus ning sugu on soovitav märkida ka lihtsalt vastuses (juhul kui profiilis pole täidetud)
Vasta

Mine “Foorumiga seotud teated”