Jõulud 2017

Mul on möödunud siin foorumis toredad pool aastat. Kõige rohkem on mul hea meel selle üle, et üldse on olemas selline aktiivne foorum, kus päris inimeste päris mured saavad jagatud ja head inimesed hädasolijaid aitavad. Olen ka ise püüdnud oma vähese elukogemuse põhjal abiks olla, kuigi loen ja elan kaasa rohkemgi kui kirjutan. Praegusel jõuluajal on mõte läinud mitu korda selle foorumiga seotud inimeste peale ja mõtlesin, et võiks olla koht, kus jagame üksteisega oma jõulutundeid, -mõtteid ja -tegemisi. Seega - kuidas end tunnete ja mis plaanis?

Rahulikku jõuluaega ja ilusat aastalõppu!
"Don't believe everything you read on the internet."
- Abraham Lincoln

Re: Jõulud 2017

Kui ütlen ausalt, siis ei olegi eriti mingit jõulutunnet. Õues on selline ilm, mis seda eriti ei soodusta, perega me ka midagi teinud ei ole. Täna oli mingi koosistumine, sõime ja saime mõned kingitused, aga ma ei teagi. Ei olnud nagu midagi erilist. Väga tuimalt on need jõulud läinud. Aga ega ma pole kunagi neist väga vaimustuses olnud. Või üldse igasugustest pühadest. Mul pole anyway sõpru või kedagi, kellega neid tähistada :D. Väga armas teemaalgatus muidu, kiidan heaks.

Häid jõulupühi kõigile lapsemurelastele!

Minul oli eile oma kodu jõuluõhtu, esimene päris oma kodus. Üldse ei lugenud, et oli 23. detsember, täielik jõuluõhtu tunne oli olemas. Kingi sain ka - isikliku ex-librise ja raamatu, kuhu esimene ära kasutada. Palju annab juurde see, kui ise köögis toimetada ja toidud planeerida ja teha. Toit tuli ka nii lahe ja mitmekülgne, ja kõik täiesti taimne. Mõnus.

Oskan sinu kirjeldatud tunnetega päris palju samastuda, sckris. Minu jaoks on jõulud olnud alati üks aasta tähtsündmusi ja põhjuseks eelkõige see, et vanemad ja sugulased on hästi palju pingutanud - söögid, kingid, jõululaulud, traditsioonid (surnuaedade külastamine nt, varem ka mõnikord kirikus), üldse selline õdus ja hubane, praeguseks juba muinasjutulise väärtusega kogemus. Aga need on päris palju muutunud aja jooksul, kui ise suureks saadud; mõistan, et see on kõik inimeste entusiasmi peal püsiv, mitte mingi iseenesest juhtuv igaaastane ime ja paljudel inimestel seda imet lihtsalt pole. Jõuluvana on kah naabritädi ja mõnikord on jõulud hoopis närvilised, mitte nii rahus kui võiks. Aga sama palju olen hakanud märkama enda rolli selles. St kui ma ei oota, et keegi mulle midagi teeks (niisama tehakse ainult jõulukampaaniate reklaamterrorit, aga see erilist rahu hinge ei too), vaid teen ise midagi, siis saavad need päevad erilisema tähenduse, kui niisama suvanovembriargiteisipäev. Olen hoidnud elus traditsiooni saata jõulukaarte, kuna fännan niiehknii paberkirjade saatmist, siis see pole mulle ületamatu raskus. Kuigi sel aastal sain rekordpalju kaarte ise (0,5), siis saatmist saan ise kontrollida. Saamist mitte. Samas, kaardi saatmine = rõõmu saamine, nii et... Ja sel aastal uue asjana riputasin kogu kortermaja kõigi uste linkidele kommid. See oli öösel päris lahe ettevõtmine, kuna tekitas korralikult adrenaliini see villasokkides hiilimine ja oli mitu väga ärevat hetke. Selline päkapikutöö siis. Mõned vanad jõulutraditsioonid on alles, nagu sugulastega kokkusaamine, kuigi kõik muutub. Eks põnevate ja samas vähekulukate kinkide väljanuputamine ole ka normaalne väljakutse, samal ajal võimalus ka tulemusega teistele rõõmu pakkuda. Väiksemana lugesime ikka vennaga kokku, kes mitu kinki sai ja see oli päris oluline jõulude juures, aga nüüd pigem loodan, et teised jäävad rahule selle vähesega, mida teinud olen. Sel jõuludel ka mõned uued põnevad jõulusöögid, kuigi eile hommikul Maksimarketi rahvamassis olin täiega valmis loobuma sellest tüütust jurast. Praegu olen rõõmus, et end kokku võtsin.

Samas meeldib mulle ka mõte, et jõulud on eelkõige rahu aeg. Üks sõber, kes otsustas ise jõuluõhtul abipolitseinikuna patrullima minna jääb ilma kõigist neist traditsioonidest, aga võib-olla võidab sellega kõige olulisema - rahu enda sees (kui ka väliselt peab jumalteabmishaigeid olukordi lahendama). Seega minu meelest saavad jõulud olla väga-väga erinevad, aga ikkagi head.
"Don't believe everything you read on the internet."
- Abraham Lincoln

Teet Tuhajuhan kirjutas:
24 Dets 2017, 11:11
Ja sel aastal uue asjana riputasin kogu kortermaja kõigi uste linkidele kommid. See oli öösel päris lahe ettevõtmine, kuna tekitas korralikult adrenaliini see villasokkides hiilimine ja oli mitu väga ärevat hetke. Selline päkapikutöö siis.
See on ülihea idee!!! Teen ka täna :)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Foorumiga seotud teated”