Mitu sugu on olemas?

Mina kui noor indiviid, ei oska ma enda sugu tuvastada. Ja nii palju kui tänapäeva meediast aru olen saanud, siis ei ole olemas aint kaks sugu. Arvasin, et olen poiss, ehk meessoost aga tuleb välja ei ma ei pruugi isegi seda olla Ehk oskate mõned teised soo näited tuua ja välja tuua kellena te end tuvastate :)

Re: Mitu sugu on olemas?

Bioloogiline sugu (enamasti kaks sugu: mees ja naine, kuid mõned sünnivad ebatüüpiliste füüsiliste sootunnustega-intersoolised ehk vahesoolised), kellena sünnitakse. 

On ikka tavaliselt nii, et naisel sugukromosoomideks XX ja mehel XY, aga on ka olemas XY kromosoomidega naisi ja XX kromosoomidega mehi, siis ei saa kromosoomide järgi alati sugu kindlaks määrata. No sellised mutatsioonid sugukromosoomides, et naisel muutub üks X kromosoom Y-ks ja mehel Y kromosoom X-ks on väga harva esinev.

Sooline indentideet (psühholoogiline sugu) on see kuidas inimene oma sugu ise sisemiselt tunneb (võib erineda inimese bioloogilisest soost), see on inimese enesemääratlus. 

Sotsiaalne sugu eristab ühiskonnas naiselikuks ja mehelikuks peetavaid omadusi, käitumist, ühiskonnapoolseid ootusi naiseks ja meheks olemisele, soorollidele, mis määravad kahe soogrupi võimaluste erinevuse ning nendevahelise sotsiaalse hierarhia ja kihistumise. On erinevaid mehelikkuse ja naiselikkuse vorme ning naiseks ja meheks olemise viise. 
Psühholoogilisi ja sotsiaalseid sugusid on väga palju erinevaid.

Siin siis nimekiri päris paljudest erinevatest soodest, kuidas ennast määratletakse:

https://ageofshitlords.com/list-of-all- ... ers-so-far

Ma pean ennast naissoost isikuks ehk pean ennast tüdrukuks, ma täpsemalt öeldes poisilik tüdruk, olen siis nii öelda tomboy.
💚💜💚💜

Mello kirjutas:
17 Jaan 2019, 16:11
Mina kui noor indiviid, ei oska ma enda sugu tuvastada.
Kui on noku - oled poiss
kui on tussu - oled tüdruk

Sa ei ela lillemaailmas, kui minu nõuande ei sobinud, proovi pöörduda arstide poole. Nad peaks seda ravima.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

MulleMeeldivadPrillidegaTüdrukud

Nii palju kui olen näinud neid inimesi rääkimas siis suht ajuvaba. Ja siis veel on vanemad kes üritavad selgitada ja õpetada, et on rohkem sugusid. Õnneks lapsed ei lähe selle õnge xD lapsed teavad, et on poisid ja tüdrukud.
Kas see on eestisse ka jõudnud? Ja vast ei jõua ka. Meie keeles ei ole sugulist eristust inimese poole pöördumisel.
Aasta 2018 on üldse ebaharilikult debiilne olnud. Kui nüüd mõelda, siis pole ma oma eluaja ooksul nii püsivat madalat inimrassi taset veel näinud. Lihtsalt ei tule pähe midagi.

Maailmas on tõsisemaidki probleeme kui fantaasia viljast sünnitatud pseudomured. Mingu korjaku prügi parem kuskilt loodusest.
Vasta

Mine “Igapäevaelu probleemid”