ei suuda unustada

Tere. Minu probleem on see, et ma suudan koguaeg end häbistada ja piinlikesse olukordadesse sattuda - olen sellepärast ebakindel ja vihkan ennast. Ning ma kuidagi ei suuda neid unustada, nendega leppida ja lahti lasta. Need piinlikud hetked tulevad mul pea igapäev (ja enamasti ka mitu korda päevas) muudkui meelde ja jooksevad filmireana silme eest läbi - üha uuesti ja uuesti. Sel hetkel ei oska ma muud teha kui lihtsalt küüned endasse lüüa või mingil muul moel endale veidi haiget teha ja end vihata.

Re: ei suuda unustada

Tere.

Oled ilmselt ülitundlik inimene, soovitan selle kohta guugeldada. Eks tulebki teadlikult mõelda sellele, et sul on endal küll pikalt ja intensiivselt need momendid meeles, aga teistel ununeb kas hetkega või järgnevate hetkedega. Nemad ei mäleta midagi, ja isegi kui nad ka tol hetkel mingit suhtumist välja näitasid, naersid vms, siis enamasti hiljem ei mäletagi, et see juhtum oli.

Tere.

Ma tundsin ennast ära praegu.. Igatahes ma soovitan sul sellest üle olla või siis teeselda, et seda ei juhtunud. :D Tean, et see ei aita väga palju, aga parem ikka kui end selle pärast piinata. Teine võimalus oleks see, et muudad olukorda. Ntx juhtus mingi piinlik asi ja sa ei suuda seda unustada. Mida teha?

1. Sa hakkad mõtlema kui loll sa võisid olla ehk siis hakkad ennast piinama. Lahendus:
A)Mõtled kiiresti millegist muust.
B) Tunnistad endale, et jah võib-olla olingi loll, aga elu läheb edasi, eks?
C) Muusika. Paned ntx oma lemmikloo käima. See viib mõtted mujale ja siis tulevad uued mõtted millest mõelda ja sa unustad mõneks ajaks selle ära, mis juhtus.

Neid näiteid on tegelikult päris palju ja ma ei hakka neid siia välja tooma. Loodan, et see aitas.

Edu!

Jah, see on eespool hea soovitus, et kiirelt mõtted mujale viia. Sest põhiline piinlikkus on nagunii alguses, hiljem lähevad ka kõige hullemad momendid kergemini talutavaks. Ma ise hoian ka kõiki juhtumeid igavesti meeles ja on piinlik jne, aga on juhtunud ka tõeliselt piinlikke asju ja just nende puhul näebki, et kuigi alguses ei usu, siis aeg siiski aitab. Seega pole mõtet alguses kogu oma energiat sinna alla panna, parem ignoreerida juhtunud ja hiljem, kui enam nii raske taluda pole, sellele mõelda. Kui üldse on vaja mõelda. Enamik asju on nii tühised, et polegi vaja hiljem mõelda neile.

Edu!
Vasta

Mine “Endaga toimetulek”