Ei tule endaga toime

Tahan lihtsalt oma mure ära rääkida ja ehk saate te mind kuidagigi aidata. Ma olen muidu täiesti tavaline 14aastane tüdruk. 13- aastasena oli mul kuskil pool aastat kergemat sorti depressioon. Ma sain sellest jagu ja aasta jagu oli kõik isegi suurpärases korras. Eks vahepeal tuli ikka koolitöös ette raskeid aegu, kuid see selleks. Ka mu vanematel pole mu jaoks aega. Neid ei huvita eriti mis minu sees toimub. Peale seda kui mu vanem ôde lapsed sai, armastab mu ema neid kordades rohkem kui mind. Seda on näha. Ma olen õppinud sellega juba elama. Kuid uue kooliaasta algusega on kõik kokku varisenud. Kooliga ei saa ma hakkama. Ainult mône ainega. Enesekindlust on mul vàhe. Ma ei suuda alustatut lôpule. Mu lootused purunevad järjest ja ma ei nàe enam sellel elul môtet. Ma tahan end arendada aga ei oska kuskilt alustada. Täna võitlesin koolis oma 20x korda nutuga. Öeldakse et murede jagamine kergendab koormat, aga minu puhul see nii pole. Ma tahan ise endaga hakkama saada, aga ma ei saa enam. Kui ma midagi üles ehitangi, variseb see kôik uuesti kokku. Ma punastan vàga tihti. Suvaliste asjade peale ja ma tean et see tähendab enesekindluse puudust.

Re: Ei tule endaga toime

Sa oled juba kuskilt alustanud - siia kirjutanud. Arusaadav, et sa tahad ise hakkama saada, aga samas pole midagi valesti, kui sa kellelegi toetud või abi küsida. Kas sul nt kooli sotsiaalpedagoogi või psühholoogiga pole kontakti?

Pere osas soovitaksin ma sul emaga rääkida, või talle kiri kirjutada. Võimalik, et ta ei aimagi, et sa selliselt tunned.
Vasta

Mine “Endaga toimetulek”