Emotsionaalsus

Püüan siis kuidagi kirjutada, loodan et saate aru ja oskate aidata.
Nimelt olen ma väga emotsionaalne inimene, seda on ka mu ema ja vanaema. Tean et see tuleb küll geenidest, aga kas ma saan seda kuidagi enda puhul parandada?
Räägin siis ühe loo, kus peaks selgelt välja tulema kui emotsionaalne olen. Käisin 9.nda klassi lõpetamisel suve alguses. Nagu ikka on seal siuke pidulik-härras meeleolu ja alguses suutsin end vaos hoida, aga kuskil keskel tulid pisarad silma ja seda kuni aktuse lõpuni, eks ikka oli kurb, kuna väike kool ja klass oli ikkagi üsna kallis. Aga küsimus siis selles et 2a pärast lõpetan ka mina põhikooli ja tahaks teada kuidas ma saaksin seda emotsionaalsust vähendada vms, et ei hakkaks nutma seal oma lõpetamisel ja mujal ka veidi pidulikemate sündmuste juures.
Loodan et saate/oskate aidata. :)

Re: Emotsionaalsus

Selle vastu väga midagi teha ei ole ja ma võin sulle kinnitada et see, et sa oma lõpetamisel pisaraid tagasi ei suuda hoida, ei tee sinust veel väga emotsionaalset inimest. Inimesed nutavad pidulike südmustel ja sellest pole midagi imelikku :)
Muidugi võid sa yritada oma mõtteid mujale saada, kui tunned, et kohe kohe tulevad pisarad, aga sa oled ilmselt aru saanud, et see ka ei tööta väga.
Pigem lepi sellega ja oska asjad naljaks keerata, kui keegi peaks sind vesiste silmadega pidulikel yritustel nägema.

Re: Emotsionaalsus

see, et aktusel pisardad, pole tõesti mingi ebanormaalne emotsionaalsus, vaid täitsa tavaline, mul ilmselt alati aktusel kas pisarad silmas olnud või napilt õnnestunud tagasi hoida, ka teiste aktustel. midagi viga sul ju ei ole, vaid oled justnimelt terve emotsionaalsusega. tihtipeale hoopis need inimesed, kes pole emotsionaalsed, on nn normaalsed tunded alla surunud ja seetõttu tuimad, seda kas siis mingite sündmuste või lihtsalt enda kaitsmiseks. mul läks see asi vist pärast mingeid sündmusi lahti, et muutusin väga emotsionaalseks, ka heade asjade peale, ei teadnudki, et üldse selline olen, aga sel ajal olin väga õnnelik inimene, nii et pigem oli ikka hea meel, et nii suudan rõõmustada ja tundeid tunda. muidugi hiljem, kui elu väga kehvaks läks, siis maksis see natuke jälle kätte, kurvastasin kogu aeg ja nutsin igal pool, bussis jne ja pärast seda muutusin TÄIESTI tuimaks, mitte midagi ei tundnud mingi aeg. seda aega küll tagasi ei igatse!! ei soovita sul ka seda tahta. parem olla emotsionaalne ja end välja elada, kui mitte olla :). muidugi neid asju ära oma temperamendi ja emotsionaalsusega hakka välja vabandama, et kui teiste peale karjud või end välja elad vms. seal peab ikka mõistusega vaatama ja end tagasi hoidma, kui vaja. edu.
Vasta

Mine “Endaga toimetulek”