Probleeme enesekindlusega!!!

Ma olen 17 aastane tüdruk. Olen laulja, kui nii võib öelda, sest olen viimased 13 aastat kõikvõimalikel lauluvõistlustel ja kontserditel ja koorides ja ansamblites laulnud. Laulmine on minu kirg ja ma ei kujuta oma elu selleta kuidagi ette. Ma teeks mida iganes, et saaks laulda kuskil kontserdil või aktusel või kus iganes…AGA…Minu hirm hakkab sellest hetkest kui pean laulma väikeses ruumis kus on vaid mõni inimene ja mul ei ole saadet taga. See on minu jaoks kõige hirmutavam üldse… Ma usun, et asi on minu püüdlustes täiuslikkuse poole…kui ma pean laulma väikeses ruumis ilma saateta ja mõnele inimesele siis kardan eksida…kuna kõik teavad kuidas ma laulan, siis ei suuda ma taluda mõtet et valmistaksin kuidagi pettumuse mõne vale noodiga… see on see vastik ülipüüdlikus…minu muusikaõpetaja isegi ütleb seda, et mul lähevad ülipüüdlikusest mõned üksikud noodid vahel veidike kõrgemaks…Mida ma aga tegema peaksin???
Ma tahaksin, et mul oleks piisavalt enesekindlust ja julgust, et laulda igas olukorras ja igas tingimuses kindlalt, minu sõbrad ja tuttavad ka pidevalt tahavad, et ma neile laulaksin, aga mina ei julge…pärast nii pikka kogemust ei tohiks ju enam selliseid takistusi olla. MIDA MA PEAN TEGEMA, ET SEDA MUUTA?? Kui ma mingit lahendust ei leia, võib see hakata üsna pea minu tulevikuplaane segama, sest kavatsen laulmist edasi õppima minna ja katsetel tabab minu hirm mind uuesti !!! Seega PALUN AIDAKE KEEGI!!!!
Kui sa minu halbade külgedega hakkama ei saa siis jumalaeest...sa ei vääri minu häid külgi!!!

Re: Probleeme enesekindlusega!!!

Kusjuures minu sõbrad ütlevad, et kui ma ise ei lähe siis nad veavad mind vägisi sinna aga seal ongi minu hirm...väike ruum...ilma saateta laulda kolmele inimesele...õudusunenägu...satun nii paanikasse et ühtegi piuksu ei tule suust
Kui sa minu halbade külgedega hakkama ei saa siis jumalaeest...sa ei vääri minu häid külgi!!!

liiskake03 kirjutas:Kusjuures minu sõbrad ütlevad, et kui ma ise ei lähe siis nad veavad mind vägisi sinna aga seal ongi minu hirm...väike ruum...ilma saateta laulda kolmele inimesele...õudusunenägu...satun nii paanikasse et ühtegi piuksu ei tule suust
Nagu sa oled tähele pannud, ilmub sinna palju naljamehi kes teavad, et ei oska laulda, aga tahavad lihtsalt telekasse pääseda. Kedagi ei huvita seal kas sa paned mõne noodiga mööda või mitte, kohtunikud on ses suhtes mõistlikud ja saavad aru et kui närv on sees, siis võib natuke mööda minna. Samas keskmine telekat vaatav eestlane ei tea muusikast sügavuti ise mitte midagi, seega seda sa ka ei pea kartma et nüüd terve Eesti näeb, et sa laulsid vale nooti. Kui sa tõesti oskad laulda, siis sa jätaksid endast just positiivse mulje mitte halva (nagu sa kardad).

Jama ongi selles, et ma olen selline kes üritab võimalikult täiuslikult kõike teha ja kui ma vääratan siis olen endas nii pettunud...eriti kui ma tean et inimesed ootavad minult palju...ma tean küll tegelikult et suurem enamus ei saa arugi ja ma mõtlen selle asja ise enda jaoks nii suureks ja sellest ongi kuidagi vaja lahti saada aga proovigu ma mida tahes...ma ei saa oma mõttejõust võitu ja jään sellele alla

Mina küll kunagi aru ei saa, kui kellelgi mingi noot valesti läheb :D Ok, mingist täielikust viisipidamatusest saan aru ja ise oskan ka enam-vähem viisi pidada (sinu normide järgi ilmselt mitte). Igatahes ma arvan, et enamus lihtsurelikke, kes ei ole elu aeg laulmisega tegelenud ja keda sa seal väikestes ruumides nii väga kardad, ei saa üldse aru, kui sul mingi noot mööda läheb. Niiet lõpeta põdemine! ;)
Heh
Suletud

Mine “Endaga toimetulek”