Bipolaarsus?

Tere!

Olen 17-aastane ja ma kardan, et mul esineb kerge bipolaarne häire. Umbes aasta tagasi ma ei mõelnud sellele eriti, arvasin, et mul esinevad lihtsalt meeleolumuutused ja olengi hästi emotsionaalne inimene. Umbes kevadel aga hakkasin mõtlema, et kas ikka on normaalne, et võin hakata nutma iga asja peale. Kui ma olen õnnelik, siis tunnen ennast otseses mõttes seitsmendas taevas ja see on kõik väga võimendatud ja näiteks jõuan koolist koju ning siis olen täiesti kurnatud ja võin lihtsalt pool tundi järjest nutta. Vahepeal tunnen ka, et kaks poolt minu sees lihtsalt võitlevad omavahel ja hea pool võitleb nii tugevalt. Ma tahan olla õnnelik kogu aeg. Viimasel ajal olen eriti mõtlema hakanud, et minu meeleolumuutused mõjutavad suhtlust perega- ma ei suuda vanematega normaalselt suhelda, kõik ajab mind närvi ja ma ei suuda oma emotsioone tihtipeale kontrollida, ja mind teeb kurvaks see, et ma teen neid kurvaks.
Samas ma ei oska enda probleemi ja olukorda hinnata- võib olla olengi lihtsalt väga emotsionaalne inimene ja mõtlen üle. Ma ei oska ise diagnoosi panna, kuid ei oska ka kuskilt abi otsida.
Samuti ei taha ma, et vanemad minus pettuksid ja muutuksid kurvaks, süüdistaksid ennast või hakkaksid mind kuidagimoodi teistmoodi kohtlema, kui saaksid teada näiteks, et olengi bipolaarne ning pean rohte hakkama võtma. Kuhu peaksin pöörduma? Kõik kohad, kuhu helistanud olen, soovivad saatekirja. Tasulise psühholoogi hinnadhakkavad aga 50 eurost.

Päikest

Re: Bipolaarsus?

Oleneb ka natukene sellest, kus linnas elad. Lihtsaim ja ilmselt parim variant oleks esmalt pöörduda siiski psühhiaatri poole. Saatekirja saad taaskord perearstilt. Psühhiaatri poolt saadud saatekirjas psühholoogile on eeliseks see, et tavaliselt ei anta saatekirja kordade arvuga. Ehk siis kui sul oleks pidevat ja järjepidevat tuge vaja, siis saaksid riigi poolt rahastatud psühholoogile.Perearst annab psühholoogile (vähemalt täisealistel on nii) kordade arvuga - näiteks 8x ja hinnates vajadust. Kui soovid aga pikaajalist tuge, võimalikku ravi ja püsivat tulemust, soovitaksin käia psühhiaatril. Tema oskab paremini sind aidata ja suunata. On täiesti võimalik, et Sul ei olegi midagi viga, kuid kindlasti on hea, kui saaksid spetsialistiga oma mured läbi räägitud.
Igaks juhuks siiski küsiksin Su asukoha üle, ehk saab sellest järelduvalt midagi spetsiifilisemat soovitada.

Re: Bipolaarsus?

3 kuud ei ole muidugi ülemõistuse pikk aeg aga kui inimesel on sellised probleemid mis mõjutavad tugevalt tema igapäevast elu (näiteks kooli), siis on 3 kuud ikkagi päris pikk aeg mille ajal lihtsalt oodata ja iga päev piinelda oma probleemidega. Ma usun, et teemaalgataja saab hakkama ja ei ole midagi kriitilist. Lihtsalt, kui üleüldiselt psühhiaatri ooteaegadest rääkida.
Vasta

Mine “Endaga toimetulek”