Ema

#1
Heihei

Tulin murega siia poole, kuna ei osanud netist ka midagi otsida/ei leidnud. Mure on selles, et ema on kuidagi muutunud.. Ei vaata mulle enam otsa, on kuidagi pinges või närviline/nagu väldiks mind. Ise olen täiesti normaalne täisealine.. Milles probleem on? Olen tõesti nii kole, et mind isegi vaadata ei saa, isegi kui räägime keerab pea ära.. Ma tunnen et minust ei hoolita enam.

Re: Ema

#2
Ehk juhtus midagi sinuga seonduvat, st avastas midagi, keegi ütles midagi vms? Võiksid ehk emale öelda, kuidas sulle tundub, ja eelkõige väljendada just enda tundeid (muretsed, on kahju, ei mõista jm), mitte süüdistada. Ehk on tal üldse mingi mure, sinuga mitteseotud teemal?

Re: Ema

#4
Ära hakka kohe endas probleemi otsima. Äkki tal juhtus midagi, aga ei taha sellest sulle rääkida. Vb mingi diskreetne tervisehäda isegi. Või keskeakriis?
Kas ta teiste inimestega on samasugune? Kas ta suhtleb sinuga samamoodi nagu ennegi (ehk ainus muutus on see, et ta sind ei vaata)?
Suht lamp järeldus, et kui ta ei suuda sulle otsa vaadata, siis ta ei hooli sinust. Äkki hoolibki just liiga palju.
Ega enne teada ei saa, milles probleem on, kui ise ei küsi.

Re: Ema

#6
Noorena on seda raske mõista, kuid paraku meie vanemate elu ei keerle vaid ümber meie. Ka vanematel on oma elu ja omad asjad ning kui sa ise tunned, et pole midagi valesti teinud, siis ilmselt polegi asi sinus. Küllap on ema elus midagi muud, mis tema käitumist ja olemist mõjutab. Aga see ei tähenda, et peaksid sama moodi jätkama. Ole ka emale toeks, kui tal raske aeg. Aita kodus ja poeta teinekord mõni kompliment või hea sõna. See ei lõpeta tema muid muresid, aga kindlasti teeb olemise paremaks. Ja siin eelnevalt käis keegi välja kingituse idee- miks ka mitte. Kui oled tubli olnud ja ise raha teeninud, siis see samm, et talle midagi ilusat kingid, näitaks talle et tahad teda õnnelikuks teha. Aga see sõltub väga palju sellest, kuidas on sul lood raha ja üleüldse vanematega. Nii et mõtle see hoolega läbi. Olen kül vanem, aga kui märkasin ema murelikkust, kinkisin talle selle: https://www.kingitus.ee/kingitus/beauti ... kehasalong. Hiljem selgus, et emal oligi üks töömure, mida ta jagada ei soovinud, aga pisut lõõgastust ja puhkust aitas. :D Loodan, et su ema muutub peagi rõõmsamaks ning saate omavahel taas hästi läbi. Aga mis peamine, ära alati karda, et asi on sinus. Mõnikord on ikka teistes ka :)
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid vanematega”