Probleemid emaga

Tere! Mõtlesin tükk aega kas siia kirjutada või mitte kuid otsustasin ikka kirjutada.
Olen 15.aastane tüdruk ja mul on probleemid emaga. Vähemalt aasta aega on meie oma vahelised suhted kõikunud on päevi kus saame täitsa hästi läbi kuid enamus päevad me ainult tülitseme. Midagi talle öelda ei saa ta lihtsalt hakkab karjuma mu peale ja kui talle öelda, et sina ju käitusid natuke valesti ja hakkasid mu peale karjuma kuigi ma lihtsalt küsisin/ütlesin siis olen ikka mina süüdi. Ta ainult karjub mu peale ma saan aru mul on alles puberteedi iga ja vahest on kombeks ennast kaitsta ja vastu öelda aga mitte nii nagu tema ja saan aru, et temal on ka raske palju asju on juhtunud mis on ta rööpast välja viinud minu peale karjumine ei ole ka lahendus. Ta ütleb tihti mulle, et ma peaks käituma õppima ja, et ma peaks vaatama kuidas ma ise käitun ja mina olen asjades süüdi mitte teised ja miks ma teisi süüdistan kui ise olen teinud nii. Ma lihtsalt ei kannata enam välja seda mu psüühika on täiesti korrast ära juba. Nutan iga väikese asja peale, vihastan kergelt, tunnen, et miks ma üldse elan kui minuga nii käitutakse ja, et kellegil mind nagunii vaja pole. Mida ma tegema peaksin?

Re: Probleemid emaga

Äkki räägiksid lihtsalt emaga rahulikult, üritaksid talle seletada, kuidas sina ennast tema käitumise tõttu tunned ja äkki suudaksite leida kuidagi kompromissi, kui asjad rahulikult läbi arutate. Vahel polegi just palju vaja selleks, et tekiks tüli. Ma arvan, et kui suudaksid emale rahulikult selgeks teha, kuidas tema käitumine sind mõjutab, mõistaks ta sind kindlasti. Ja eks puberteedieas on konfliktid vanematega just eriti kerged tekkima.

boyjoy kirjutas:
08 Aug 2018, 01:02
Nahuj kutsekasse? Seal enamus tardid ju. xd

Mine parem TÜ/TTÜ või kuhugi välismaale õppima, ülikooli.
Esiteks, 1) ta 15, 15 aastaselt ei saa ülikooli.
2) Kutseka haridusega saab ülikooli

Kohe näha ,et sa oled emme/issiga elanud, käinud ülikoolis ning neil kommiraha luninud bemmi tankimiseks.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

boyjoy kirjutas:
08 Aug 2018, 01:35
Aus vastus sulle, absull kedagi ei kotti siin riigis gümni haridus. Ega kutseka oma ka mitte. Peasi keskharidus.Mingi asi mis loeb on kõrgharidus(kedagi ei koti kas it juura v mis iganes). Nii et,ise valid kas nussida ennast tundises olles gümnis või siis kaanida laudurit kutsekas, paber sama võrdne, või kutseka oma isegi parem(eriala).

P.s Kui on piisavalt head kontaktid, sõidad välisriiki, ostad ülikooli paberi mis kehtib ka eestis, ning tee mis tahad,(kõik oleneb hinnast) ja sitta sul keegi seda kontrollib.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

Awesome Girl kirjutas:
07 Aug 2018, 22:24
Äkki räägiksid lihtsalt emaga rahulikult, üritaksid talle seletada, kuidas sina ennast tema käitumise tõttu tunned ja äkki suudaksite leida kuidagi kompromissi, kui asjad rahulikult läbi arutate. Vahel polegi just palju vaja selleks, et tekiks tüli. Ma arvan, et kui suudaksid emale rahulikult selgeks teha, kuidas tema käitumine sind mõjutab, mõistaks ta sind kindlasti. Ja eks puberteedieas on konfliktid vanematega just eriti kerged tekkima.
Olen üritanud emaga rahulikult rääkida ja talle selgeks teha kuidas tema käitumine mulle mõjub kuid ta ei mõista vaid ütleb, et mina ju tekitasin sellise olukorra.

Masendusestüdruk2310 kirjutas:
08 Aug 2018, 02:24

Olen üritanud emaga rahulikult rääkida ja talle selgeks teha kuidas tema käitumine mulle mõjub kuid ta ei mõista vaid ütleb, et mina ju tekitasin sellise olukorra.
Oled proovinud isaga rääkida sellest? Äkki ta mõjutab kuidagi su ema?

P.S Vastan privas.

Vulkaanipurse kirjutas:
08 Aug 2018, 02:52
Masendusestüdruk2310 kirjutas:
08 Aug 2018, 02:24

Oled proovinud isaga rääkida sellest? Äkki ta mõjutab kuidagi su ema?
Mu vanemad elavad lahus ja nad peaaegu üldse ei suhtlegi. Olen isaga rääkinud sellel teemal kuidas mu ema käitub ja palusin tal rääkida emaga kuid ei midagi.

Vulkaanipurse kirjutas:
08 Aug 2018, 01:56
Nii et,ise valid kas nussida ennast tundises olles gümnis või siis kaanida laudurit kutsekas, paber sama võrdne, või kutseka oma isegi parem(eriala).
jah, sest iga täie mõistuse juures inimene pigem kaaniks laudurit kui teeks oma eluga midagi targemat
see et sinu eesmärk elus on mängida 13 aastasele kohaselt growtopiat, tulevikus palju seksi (whoa ma ei teadnudki et “k.eppi” on ropp sõna) saada ning viina juua, ei tähenda et vähe mõistlikumad inimesed sama tahavad
gümnis on rohkem rahulikumad, arukamad ja kokkuvõttes siiski normaalsemad inimesed, kes väärtustavad enda elu rohkem
kutsekas on enamik inimesi need, kes tahavad saada keskharidust, aga olid liiga lollid/laisad et gümnaasiumi minna ning seetõttu on seal koos enamasti joodikud ja/või pehmelt öeldes rumalad inimesed
ja olgem ausad, gümni korraldatud peod on palju paremad kui kutsekapralled 👌

mitte et kogu see saast teemasse läheks, sest autor on siin teise murega
aga pole vaja siin oma tulevase alkohooliku elu teistele soovitada
kõik on sodi

Vulkaanipurse kirjutas:
08 Aug 2018, 01:56
boyjoy kirjutas:
08 Aug 2018, 01:35
Aus vastus sulle, absull kedagi ei kotti siin riigis gümni haridus. Ega kutseka oma ka mitte. Peasi keskharidus.Mingi asi mis loeb on kõrgharidus(kedagi ei koti kas it juura v mis iganes). Nii et,ise valid kas nussida ennast tundises olles gümnis või siis kaanida laudurit kutsekas, paber sama võrdne, või kutseka oma isegi parem(eriala).

P.s Kui on piisavalt head kontaktid, sõidad välisriiki, ostad ülikooli paberi mis kehtib ka eestis, ning tee mis tahad,(kõik oleneb hinnast) ja sitta sul keegi seda kontrollib.
Just, mine osta paberid endale siis, proovi kuhugi riigiasutusse kandideerida, rip. :) Mida sa selle paberiga peale hakkad muidu, ostad astrofüüsika doktori endale paberi peal, edasi?

Vastan ka kohe Seleenile, sest postitas minu teksti kirjutamise ajal. See kutseka vs gümni peod sõltuvad ikka pigem sellest kes sul parasjagu klassis ja kellega klapp on. :D Fakt on aga see, et tippspetsialiste tuleb Treffnerist, per person, kõvasti rohkem. :D

Seleen kirjutas:
08 Aug 2018, 13:47
boyjoy kirjutas:
Vastan mõlemale korraga, et mitte edasi jätkata mõttetut vaidlust millest Teie, suurt midagi ei tea.
Üldiselt eeldan, et Teie kaks ei ole kutsekoolis käinud ning räägite sellest mida te ei tea/pole läbi eland.
Aga eks igaüks valib ise mis teed ta läheb, see ,et kutsekoolis on lollid/saamatud, see fakt on ammu ammu läbi.
Seleen, oma tulevase elu, 13 , growtopia? Ma ei ole just mingi doktor, aga haridust mul hetkel on, eeldan , et rohkem kui sinul.

Loodan, et te mõistate, ning ei vasta enam mõttetut ala "mu sõber peale 9ndat läks kutsekooli, täis lohh on"

P.S Vastan privas.

Su ema on nagu väike laps ja paraku tuleks temaga käituda nagu väikse lapsega...sa tundud küll noor aga jutujärgi võib sul olla mõistust et mõista kuidas lapsega käituda.
Kahju et ta nii enesekeskne on ja sind üldse ei näe. Kahjuks mõned emad ei kõlba emaks. Mõned mõistavad alles hiljem et last polegi enam ja mõndasid ei koti üldse su olemas olu.
Pea vastu ja vaata mis teha annab.
Be so focused on your growth that everyone else’s business is irrelevant

Tegelikult käib see periood lihtsalt kasvamisega kaasas. Ongi selline periood lapse elus, kus hakatakse vanematele vastanduma, ja see ongi arenguliselt oluline, et nii oleks. See on raske nii lapsele kui vanematele, tundubki, et teine teeb kõike valesti, vihkab, ainult kritiseerib jm. Üldiselt tuleb see aeg lihtsalt suuremate haigettegemisteta üle elada ja mõne aasta pärast võivad suhted taas väga head olla.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid vanematega”