Vanemate probleem minu kaaluga

Olen 17 aastane tütarlaps ja mul on mure oma vanemate suhtumisega, mis mõjutab otseselt ka mind. Olin veel eelmisel aastal väga aktiivne sportlane, trennid olid 6 korda nädalas. Kaaluprobleemi mul ei olnud, ütleks et tänapäevases ühiskonnas “ideaalkehaga”. Aga kuna olin võistlussportlane ja elasin pideva pinge all ja ikka päris peenike, ei olnud mul mitumitu aastat igakuist menstruatsiooni. Tavaliselt oli mul menstruatsioon vaid võistluste ajal, seega eeldan, et mu närvid mõjutasid seda tsüklit oluliselt, samas võisin olla ka pool aastat ilma menstruatsioonita. Eelmisel aastal lõpetasin aga võistlusspordi ja võtsin aja maha. Jah, paus venis liiga pikaks ja hakkas ka mu psüühikale mõjuma ja ma võtsin ka kaalus juurde. Mitte palju ja ma ei ole kindlasti mitte paks ega lodev. Aga mu menstruatsioonitsükkel hakkas taas toimima ja ma olen selle üle väga väga õnnelik, see on märk, et mu keha toimib nüüd normaalselt. Kõik see pikk eellugu jõuab nüüd selleni, et mu vanemad teevad mulle oma sõnadega väga haiget. Tänu sellele, et ma olen paar kilo juurde võtnud, saan nüüd igapäevaselt kommentaare, et olen paks. Need sõnad poevad mulle naha vahele ja tekitavad kohutavat vastikustunnet. Ma olen oma sõpradega rääkinud ja keegi neist ei näe mind paksuna, ka mul võttis aega oma “uue kehaga” harjuda. Aga ma vaatan peeglisse ja saan aru et mu keha on täiesti normaalne ja ma ütleks lausa ilus. Samas teevad need sõnad haiget ja panevad mind ennast teise nurga alt vaatama. Mu enesekindlus on kõvasti langenud, ma ei taha isegi oma hoovis bikiinidega ringi käia. Ja selliste ilmadega nagu praegu on see piin. Mu ema ütleb, et ütleb mulle nii vaid selle pärast et mul tulevikus end halb vaadata poleks. Need sõnad ajasid mind kohutavalt vihaseks. Isegi mu oma vanemad on ühiskonna normidest pimestatud!! Nagu me kõik peaks välja nägema nagu kataloogimodellid?? Ma tunnen, et ma tahan neist eemale, ma ei vaja sellist negatiivsust oma ellu. Iga kolmas kord kui mu isa mind kodus liikumas näeb, on küsimus kas lähed/tulid jooksmast? Ja sellise küsimuse peale ei lähe ma mitte kunagi jooksma. Liikumiseks tuleb motivatsioon minu seest endast ja kui keegi end sinna vahele segab, motivatsioon kaob ja pigem tekib trots ja tahaks vastupidist teha.
Üldiselt olen ma 100% selle poolt, et murdeeas teismelisele ei tohiks selliseid kommentaare teha ja mul on päriselt tunne, et ma ei saa enam pikalt kodus olla, sest lähen lihtsalt hulluks.

Re: Vanemate probleem minu kaaluga

Sa praegu 17, sa varsti oled ju 18, siis sa saad ju kodust lahkuda (juhul kui sul kuskile minna on) ja ei pea vanemate solvanguid kuulma. Senikaua kui nende juures elad pead oma südame kõvaks tegema (kujutan ette, et sul võib olla seda teha väga raske) ja vanemate ütlustest mitte vällja tegema. Su vanemad pole mitte mingid head lapsevanemad, vanemad ei tohi oma lapsi solvata (sellised vanemad ei vääri su austust, kuniks nad ennast ei muuda), vanemad peavad oma lapsi toetama ja neist hoolima. Kuid kahjuks saavad ka need inimesed lapsi, kes lapsi tegelt vihkavad/ei armasta/pole neid soovinud, siis peavad nende lapsed oma halbade vanemate tõttu kannatama. Võimalik ka, et su vanemad pole mingi asjaga rahul (nt pole endaga rahul) ja elavad ennast sinu peal välja.
💚💜💚💜

mery17 kirjutas:
01 Aug 2018, 09:48
Sa praegu 17, sa varsti oled ju 18, siis sa saad ju kodust lahkuda (juhul kui sul kuskile minna on) ja ei pea vanemate solvanguid kuulma. Senikaua kui nende juures elad pead oma südame kõvaks tegema (kujutan ette, et sul võib olla seda teha väga raske) ja vanemate ütlustest mitte vällja tegema. Su vanemad pole mitte mingid head lapsevanemad, vanemad ei tohi oma lapsi solvata (sellised vanemad ei vääri su austust, kuniks nad ennast ei muuda), vanemad peavad oma lapsi toetama ja neist hoolima. Kuid kahjuks saavad ka need inimesed lapsi, kes lapsi tegelt vihkavad/ei armasta/pole neid soovinud, siis peavad nende lapsed oma halbade vanemate tõttu kannatama. Võimalik ka, et su vanemad pole mingi asjaga rahul (nt pole endaga rahul) ja elavad ennast sinu peal välja.
Tead, ma ei taha üldse öelda, et nad mind ei armasta või minust ei hooli. Lihtsalt teevad oma sõnadega väga haiget. Välja kolimine on väga suur samm ja seda saaks ma teha vaid vanemate materiaalse toetusega ning nõusolekuga (jah, ka siis, kui olen 18) ja seda oleks küll väga palju loota. Ma siiski soovin, et meie vahel olukord paraneks ja põgenemisega teeks ma selle hullemaks.

Hyper kirjutas:
01 Aug 2018, 17:04
Seleen kirjutas:
01 Aug 2018, 14:42
nad ise on siis “ideaalsed”?
Ei ole
olenevalt sellest kui hästi läbi saad vanematega, siis ma kas saadaks peesse või üritaks rahulikult öelda, et sa oled normaalkaalus, see on sinu keha mitte nende ning sulle teeb haiget, kui nad nii ütlevad

mõned vanemad on nii endas kinni, et neid lihtsalt ei koti kui sulle haiget teevad ja tahavad niisama norida selle kallal et sind halvasti panna tundma
ma sinu vanemaid muidugi ei tea, vbl nad üritavad heatahtlikult ja siis ma soovitakski rahulikult ütlemist
kõik on sodi

Mul sama probleem. Olen 14 ja normaalkaalus aga natuke üle keskmise. Iga kord kui emaga juttu teen peab ta mainima kui paks ma jälle olen ja seejärel ajab mind jooksma. Ignoreerin ja naeratan kuni vestluse lõpuni ja seejärel jooksen oma tuppa ning hakkan nutma ja igasugune motivatsioon liikumiseks on läinud. Mõni päev kurdab ta mu kehakaalu üle umbes kümme korda päevas. Ma lic ei suuda. See järjest toidab minu depressiooni mis on kestnud juba peaaegu aasta.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid vanematega”