Ma ei jaksa enam!

Mulle käib nii närvidele et ema kogu aeg mult asjad ära võtab ja siis valetab mull otse näkku et ta pole võtnud.Asi on see et no kui ostan nt näomaske jms siis ema tuleb ja hakkab lihtsalt karjuma "Miks sul seda vaja on ahh mida sa teed sellega?!" Eile ostsin ühe peitepulga(15eurone) ja siis punnidele ühe salvi mis aitab neist lahti saada.Eile õhtul kasutasin seda salvi jätsin oma voodi kõrvale lauale selle pisikese tuubi ja ma polnud veel magama jäänud siis ema lihtsalt tuli mu tuppa ja võttis selle ära ja viis oma tuppa ma muidugi läksin kohe ja võtsin ära ja ütlesin ega ma pime pole ja ta hakkas minuga jälle karjuma et miks sa sellist mõtetut pas*a ostad et sa ei tee sellega ju midagi ja sul pole seda vaja(ema ennast ei meigi).See peitepulk mis on sammuti punnide vastane no püha jumal jätsin selle oma lauale ja see on lihtsalt täna nagu õhku haitunud.Mul on nii kopp ees sellest juba.Ta karjub mu peale iga pisema asja pärast.Tema pärast pole ka mul sõpru kuna ma ei julge neid külla kutsuda kuna kardan et ta võib minu tuppa jälle midagi sättima tulla.Ta tuleb mu tuppa siis kui ise heaks arvab.Mulle ei meeldi see et ta mu tuppa lendab kogu aeg.Kui ma ütlen talle et palun ära tule kogu aeg mu tuppa siis saan ma jälle sõimata et tema korter ning et siis sina ei tule ka kordagi elutuppa.Ta vingub minuga et ma mitte midagi ei tee aga kui ma hakkangi midagi tegema siis teen ma seda jälle valesti ja saan jälle karjuda.Siis ta karjub et sa ei tea mis on isegi nõude pesemine ..ma olen pesnud küll nõusi vahel aga siis ma teen ka seda valesti ja ma olen lihtsalt loobunus üritamast midagi teha et talle meele järgi olla.Oma tuba pesen ma ise ja pühin jne ...Mul on vahest selline tunne et ma ei taha enam elada ja mul on nii kopp ees sellest lõputust karjumisest aga õnneks nii nõrk ma pole et enekat tegema hakkaksin.Kui mul päevad on olnud ja ma midagi valesti teinud olen siis ta ütleb et sa..ahh ma parem ei räägi.Mida ma tegema peaks ? :cry: Kas keegi oskab mulle nõu anda?

14,tüdruk

Re: Ma ei jaksa enam!

Kas mingi teise pereliikmega oled rääkinud sellest? Kui ei ole, siis soovitaksin seda kindlasti teha.Mis ta nende asjadea teeb siis? Proovi teinekord mingi hea peidukoht leida asjadele, või siis proovi selgitada talle kuidagi, et sul siiski on vaja neid.
Kui ta ütleb, et sa teed midagi valesti siis näiteks lihtsalt küsi, et kuidas ma siis tegema pean seda.

Re: Ma ei jaksa enam!

Tere

Õige mõte jagada muret. Kas te emaga rahulikult olete saanud sellest rääkida? Ehk siis mitte mingi olukorra peale, kus keegi juba kellegi peale vihastanud on vaid rahulikult suheldes? Öeldeski, et räägime asjad selgeks. Tõenäoliselt on tal ka mingi oma mõte taga kuid kahjuks alati ei tule kõik mõtted hästi välja.
Võite proovida ka kirjateel suhtlemist - selliselt peab mõtted enne läbi mõtlema.
Hea suund on ka see, kui mõtled välja, mida näiteks ise võiksid paremini teha või jälgida. Ning siis sinna otsa öelda ka, mis Sa oma emalt ootaksid.

Võib proovida ka kellegi kolmanda kaasamist. Vanaema? mõni muu pereliige?

Jõudu
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid vanematega”