Normaalne?

Tere, olen 15 (tüdruk) ja minu mureks on et kas see on normaalne kui pean olema kell 8 kodus, nädalavahetustel samuti kell 8? Mu emal peaks päris selge olema see et ma ei tegele kahtlaste asjadega (suitsetamine, joomine, peod) ja halba seltskonda ma ka sattunud ei ole. Kui tahan rääkida sellest teemast siis räägiks nagu seinaga, ta ei kuula mind. Pean ka alati täpselt ütlema kellega ma välja lähen ja kuhu me läheme. Kui nt linna tahan minna või kusagile mujale mis talle ei sobi siis ta väidab kohe et ma ei lähe kusagile hulkuma ja chillima jne. On see normaalne et ma pean nii vara kodus olema, missuguseid argumente võiks välja tuua et ta mind kuulaks? Ma nkn käin harva väljas. Mis kellast teie arvates peaks minuvanune tüdruk kodus olema?

Re: Normaalne?

Tere!

Jah, see on normaalne. Minu meelest ei saa ka emal olla see nn päris selge, et sa nende enda sõnade järgi kahtlaste asjadega ei tegele. Ühel hetkel ei tegele, teisel tahad ehk proovida. Ega ema selgeltnägija ole, et täpselt teab, mis tulevikus juhtuma hakkab.

See, et pead ütlema, et kellega lähed jne, on samuti täiesti normaalne. See on laste enda turvalisuse ja heaolu pärast, mitte lihtsalt vanemate suur uudishimu. Ja just nii, et ütled, kui ema küsib, et kellega ja kuhu, tekitad teie vahele usaldust.

Kui tahad väljasolemise aega pikendada, proovi teha seda väikeste juppide kaupa ja pea ise kokkuleppest alati kinni. Näiteks: proovi emaga kokku leppida, et tuled ühel päeval 20.10 ja pea sellest väga täpselt kinni, ära hiline minutitki. Kui see aeg emale sobib ja kinni pead, saad mõne nädala pärast seda ehk juba pikendada. Tundide kaupa väljasolemist korraga juurde küsida pole eriti mõtet, kui ema enda otsustes kindel on, aga sammhaaval saad tema usaldust tõsta.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid vanematega”