Ema probleem hinnetega ja huviringid

Hei!

Kàin 9.klassis ja vanematel sel aastal hinnetega haige teema, saan aru kùll, et pòhikooli lòpp jne. Hinded kòik neljad-viied aga ema pole rahul, et liiga palju nelju on. Ja nùùd et mind motiveerida keelas mul àra kòik oma huviala ùritused - tànase koosoleku, mis mul kaks nàdalat ette kokku lepitud oli, nàdalavahetusel toimuva laagri ja jàrgmisel nàdalavahetusel toimuva vòistluse. Tàiesti haige. Ma reaalselt nii vàga tahan minna ja lihtsalt keelab àra "niikaua kuni hinded paremad on" Haigelt nàrvi ajab ja mida ma teen nùùd. Olen proovinud rahulikult rààkida, et jah panen rohkem ròhku òppimisele aga ei ikka represseerime ja karistame. Kadakas ma saaks aru et sa mulle kogu lòbu àra keelad kui mul ainult kahed reas oleks, koolist koguaeg poppi teeks, peolt peole kàiks, tàis jooks ja suitsetaks ning igal òhtul erineva naisega magaks. Palun aidake!

Re: Ema probleem hinnetega ja huviringid

Appi.. su ema teeb täiesti valesti tõesti. See on selline tüüpiline ebateadliku lapsevanema käitumine hetkel, et ta ei saa absoluutselt aru, mis tagajärjed päriselt sellisel karistamisel olla võivad. Esiteks nõuda oma lapselt, et neljasid ka ei oleks, võib tekitada alateadvusesse sellise ülinõudlikkuse, et täiskasvanuna hakkavad stressi tekitama sellised asjad, milles ei suuda endast maksimumi anda, sest oled harjunud, et pead alati suutma parimat. See ei ole tegelikult tervislik.
Teiseks huvialade ära keelamine. Huvialad on inimesele, eriti arnevale inimesele, tohutult vajalikud ja mängivad väga suurt rolli nii õnnelik olemises, iseenese motiveerimises, endale lisaenergia saamises kui enesearengus. Võttes ära asjad, mis inimesele huvi pakuvad, võtab lapsevanem ära temalt tegelikult ka selle viimase motivatsiooni ja energia teha asju hästi ja tulusalt, antud juhul sooritada oma ained koolis headele hinnetele. Ja seda ma soovitakski emale selgitada hetkel. Et huvialad on sinu jaoks motivatsiooni- ja energiaallikas ning kui sa ei saa tegeleda nendega, on sul veel väiksemad võimalused kooliski häid tulemusi saada.
Mul on nii kahju, et ikka veel nii rumalaid lapsevanemaid on.
Anna teada, kuidas sul läheb! Jälgin teemat.

Väga vale käitumine lapsevanema poolt. See just viib su motivatsiooni alla või midagi.

Soovitan leida kool ühielamuga ja ära kolida. (soovitan seda kõikidele kellel probleem vanematega)

P.s Meil oli kunagi koolis üks sell, kes kolme saades hakkas pisaraid valama, ning sai "4-".

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

MulleMeeldivadPrillidegaTüdrukud

Olen päris kindel, et ema lihtsalt muretseb su pärast, sinu tuleviku pärast. Põhikooli tulemuste põhjal toimub ju edasine gümnaasiumi valik, mille põhjal juba ka eriala valik. Või kutsekooli korral siis samamoodi, et vaadatakse ka varasemaid õpitulemusi. Ema tahab ikka sulle parimat, et sul tulevikus paremad valikud oleks, mitte ei teeks selliseid vigu, mida kunagi kahetsed. Arvan, et selleks, et emale näidata, et oled motiveeritud ja tead, mida teed, peaksite rääkima just sinu tulevikust. Mida kavatsed edasi teha, mida selleks teed, kuidas pingutad jm. Siis saab ema ehk paremini aru, et sa ei tee oma otsuseid uisapäisa, ei jäta lihtsalt suurest laiskusest õppimata jm. Saadki selgitada, et kuna tahad edasi teha seda või toda, siis selle põhjal teedki valikud, et selles ja selles aines pingutad rohkem ja tolles ja kolmandas aines vähem. Kui kõigis maksimaalselt pingutada ja õppida, siis need sinu jaoks kõige olulisemad ained tõenäoliselt piisavalt rõhku ei saaks.

Ühesõnaga jah, oled küll juba rahulikult rääkinud, aga räägi veel. Kui need vestlused alati kohe pingeliseks kisuvad, soovitan keskkonda vahetada, näiteks pakkuda emale välja, et läheks jalutama vms. Ja lihtsalt räägid, räägid, räägid, sealjuures võimalusel pingeid ennetades. Kui ema tunneb, et hakkad tema otsuseid ründama, läheb ta kaitsepositsioonile ja siis ei ole rahulik arutelu enam võimalik. Mis sa arvad, mis keskkonnas või kuidas saaksid emaga kõige rahulikumalt rääkida? Kas hommikul või õhtul? Kas pigem tööpäeval või puhkepäeval?

Kas sul muidu isa ka on, ja kui on, mis tema sellest arvab?

Igatahes tahan kiita, et tubli oled ja usun, et saad nii kooli kui ka hobidega hästi hakkama, et need pigem täiendavad teineteist. Selle väljakutsega, kuidas seda emale selgeks teha, tuleb sul küll ise hakkama saada, aga eks saame siin variante pakkuda ja aidata asja teisest vaatenurgast näha.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid vanematega”