Kui kaua teie rihma saite?

Mul on selline küsimus kui kaua saite teie rihma?
Ma olen nimelt 14 Ja mind ikka karistatakse rihma,tutistamise või löömisega.
Näiteks eile oli selline juhus,kus mu ema viskas minu tähtsa kodutöö ära(nimelt minu ema teeb suurpuhastuse üks kord nädalas,kus ta viskab suht kõik “mõtetud” paberid,riided Ja asjad minema).Seekord oli ta minu ühe projekti,mille Ma pean peale vaheaega kooli viima.Ma lihtsalt mõtlesin,et saan selle kaelast ära.Igatahes tekkis meil mu emaga tüli,kus mu ema kutsusis mu isa kohale.
Ma pean siin kohal ära mainima,et mu isa ei ole väga tore mees.Kui tal on paha tuju siis ta laamendab Ja siis ei tasu tema teele suht ette jääda.Nii oli ka seekord.Mu isal oli pohmell kuna tal oli eile olnud jõulupidu.Nagu ka eelmisel korral sain Ma siis rihma Ja ühesõnaga mind alandati kogu mu pere ees.Tänaseks on mul jalgadel punased Mis hakkavad veidike lilleks minema rihmalaigud.Katsuda neid ei saa ,sest need on ääretult Valusad.
Selliseid juhtumeid on meie Peres palju.ma olen rihma saanud juba nelja aastasest saadik.
Tahaks lihtsalt millal teil lõppes selline karistamine Ja õpiti rahulikult tûlisid lahendama.

Re: Kui kaua teie rihma saite?

Soovitan lasta vigastused fikseerida ja enda kaitseks lastekaitsesse pöörduda, või alustada kas või endale mõnest lähemast isikust, nt vanavanemad, klassijuhataja vms. Selline karistamine ei ole okei. Olen ka vitsa ja rihma ja juhtmeid tunda saanud, kuigi mitte üleliia tõsiselt ja mitte selliste vigastustenga, aga tundsin ka mina juba sel ajal, et mingi asjakohane karistamismeetod see igal juhul ei ole.

Emaga tehke kokkulepped, et kuidas on sinu toa (või kui pole tuba, siis sinu asjadega koha) koristamisega - kas koristad ise või lepite kokku aja, mil ta võib koristada ja oled oma asjad eest ära pannud.

Re: Kui kaua teie rihma saite?

Okei ei ole ta jah. Võid ka võtta ühendust Lasteabi'ga. http://www.lasteabi.ee/et/avaleht/

Samuti kas Sul on mõni sugulane, kellega rääkida saad? Sellises olukorras võib üksjagu abi olla näiteks vanaemast.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid vanematega”